Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kédés főlleg azoknak...

Ez a kédés főlleg azoknak szól akiknek vizsla kutyusuk van, vagy jól értenek az állatokhoz?!

Figyelt kérdés
Nekem van egy 5 hónapos magyar vizsla kutyusom,és tapasztalatokat kérnék ki hol tartsa télen benn vagy kinn????

2012. okt. 22. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha bemehetne a házba, az jó lenne neki :) Rövid szőrük miatt a nagyobb hidegekben nem ajánlott őket kint tartani, vagy baromira jól szigetelt kutyaház kéne, hőfüggönnyel stb. Ha nem mehetne be a házba, akkor pl. valami védett helyre, ahol kicsit melegebb van (pl. kazánház).
2012. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát.. nekem labradorom van de én még őtsem tartanám kint!


Amúgy ha van egy jól szigetelt meleg házikója akkor tarthatod kint, maximum ha nagyon nagy minuszok vannak beviszed a házba! Amúgy most 5 hónapos kb. 1-2 hónap és jönnek a nagyon hidegek és akkor még csak 6-7 hónapos lesz. szóval még nagyon kölyök! Én bent tartanám még most :)

2012. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bent-bent-bent! A vizsla (amennyiben rövid szőrű), nem igazán érzi jól magát télen odakint. Egy jó kutyaházban ugyan elvan, de nem arra lett tervezve, hogy egész nap feküdjön, ki akar menni, kint meg ha nem mozog (márpedig magát nem fogja futtatni), fázni fog. Meg egyébként is szeret emberekkel lenni.

Csak arra figyeljetek, hogy jól le kell mozgatni egy vizsit ahhoz, hogy meglegyen a lakásban és ne rombolja le az idegeitekkel együtt, szóval a mindennapos hosszú és kimerítő séta elengedhetetlen, plusz lehet a kertben is fárasztani labdával vagy bármivel, amit szeret. Meg persze szabályokat kell felállítani és betartatni az első perctől, hogy ne nőjön a fejetekre.

2012. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, igaza van akuminak, amennyiben rövid szőrű... Ha vizsla kerül szóba, én szinte azonnal a magyar vizslára gondolok :)
2012. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a rövid szőrűről van szó. Tegnap voltunk vizsgázni kutyusommal, ott is volt egy vizsla, szegényke szabályosan összehúzódott, úgy fázott, pedig nem is volt olyan hideg. Úgyhogy mindenképpen valami meleg helyen tartsd, legjobb bent vagy fűtött garázsban, esetleg egy nagyon jól szigetelt kutyaházban. Ha a drótszőrűről van szó, neki is gondoskodj valami meleg helyről, de ő azért nem olyan extrém fázós.
2012. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 9 éves vizslám van. A ház előtt van egy zárt teraszunk, ott vannak a kutyaházak. Az ajtó résnyire mindig nyitva volt, hogy ki tudjanak menni. Most, hogy megvakult a vizslánk feltettünk egy vastag plédet az ajtó elé. Nagyon jól szigetel. Egyébként minden télen, mikor lefeküdt betakartuk meleg pléddel Alábújt és belehelte magának. Nem érzi jól magát bent. Így lett szoktatva. Kicsit mondjuk túlsúlyos, van szigetelése. Télen többet kapnak enni és magasabb zsírtartalmút. A házukban gyapjú meleg szőr van, így nem fáznak.
2012. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint vizslás ideiglenes befogadó, annyit mondanék, hogy nem véletlenül nem adunk örökbe vizslát kinti tartásra, és ellenőrizzük is, hogy beengedik-e. Nagyon rövid a szőrük, a hasukon szinte nincs is. Nem véletlen, hogy a vadásznál is általában valamilyen gyapjún hevert a kandalló előtt a nagy becsben tartott vadászkutya :) Még festményeken is így szokták ábrázolni a pipázó vadász mellett, meg az ágyelőn...
2012. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat,ugy néz ki a többség a benttartás felé huz:)Márcsak egy kérdésem lenne:mivelhogy már 3 hónapja nállunk van,és eddig csak az udvaron volt nem volt szükség a szobatisztaságra,de mostmár ha beszeretném engedni azért jó lenne ha nem csinálna oda mindenhová:D Hogyan tanitsam meg neki hogy kijárjon ilyen ügyben??.....(ja amugy hány foknál van az amikor már jobb inkább beengedni őt?).
2012. okt. 23. 09:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Éjszakára én már most is bevinném.

Pár óránként vigyétek ki és ha kint elvégzi a dolgát, nagy dicséret :)

2012. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyakran menj ki vele, és ha kint elvégzi a dolgát, nagyon dícsérd meg! Ha odabent tetten éred, akkor mehet egy pici dorgálás, de inkább kapd fel és futás kifelé, ha kint befejezi, nagy dícséret.

Ha nem érted tetten, akkor amint megtalálod a végterméket, takaríts fel, lehetőleg használj a takarításhoz ecetet, az szagtalanít és nem foja a saját szaga ugyanoda ürítésre késztetni. Ilyenkor felesleges leszídni, de persze azért ne is jópfizz vele takarítás közben :)

Hidd el, a kapcsolatotoknak is nagyon jót fog tenni, ha egy légtérben töltitek a telet :)

2012. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!