Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most köldöksérv lenne?...

Ez most köldöksérv lenne? Felnőtt kutya.

Figyelt kérdés

Egy négy éves kutyáról lenne szó. Most vettem észre, eddig nem is tűnt fel, teljesen eltakarja ott a szőre, hosszú szőrű fajta. Kb. gomb szem nagyságú kis dudor.

Szokott lépcsőzni, bár igyekszem ölben vinni (panel). Ugrálni is szokott, erről nem igazán lehet leszoktatni főleg a játszik. Izületvédőt szed, mert volt gond a gerincével.

Ezt akkor most meg kell műteni neki? Mikre számítsak? Árban például. Milyen következménnyel járhat, ha nem műttetem meg?


2012. okt. 22. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Kistestű, kb 7-8 kiló között.
2012. okt. 22. 12:35
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és kan kutya.
2012. okt. 22. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2012. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Palotapincsi, miért?
2012. okt. 22. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, milyen fajta, minden kutyánál megjelenhet. Mutasd meg orvosnak, ha nem nagy, nem biztos, hogy műtétet javasol. Ha igen, akkor akár az ivartalanítással együtt is megejtheted (ha még nincs megműtve), gyakorlatilag rutin műtét. Az Állat és Ember Állatvédő Egyesületnek volt olyan ivartalanítási akciója nem rég, amiben a köldöksérv műtéti megoldása a kedvezményes áron felül csak 2000 forintos plusz díjat jelentett.
2012. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, nekem bernim van és azt mondta az állatorvos hogy ennél a fajtánál szinte természetes és nem kell vele törődni, majd elmúlik magától.
2012. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sérv nem múlik el magától, ha ilyet mond egy orvos (??????), akkor az hülye. Olyan van, hogy visszahelyezhető, de nem múlik el magától. És ha egy fajtánál ez majdhogynem természetes (a doki????? szerint), akkor az elég gáz. Ugyanis az erre való hajlam is öröklődik, vagyis az ilyen kutyákat ki kellett volna venni a tenyésztésből. Akarom mondani a szaporításból, bár ők erre (is) sz@rnak. Ja, az Állat és Emberes akció még tart november 15-ig.
2012. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig én is tudom hogy ennél a fajtánál (berni) ez természetes. :$
2012. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!