Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyámmal?...

Mi történhetett a kutyámmal? Kezdek elkeseredni és nem nagyon tudom mit tegyek, már minden általam ismert módszert kipróbáltam. Szorít az idő, különben el kell vinnünk, de azt nem akarom, mert nagyon szeretem!

Figyelt kérdés

15 hónapos labrador (és valószínűleg dobbermann meg vmilyen terrier) keverék kiskutyánk van, 8 hetes kora óta nálunk van. Rendkívül intelligens, okos kutya, az elő pillanattól kezdve hihetetlen gyorsan tanult, imád is tanulni. Az alapvető engedelmességi gyakorlatokat az első egy héten letudtuk, azóta is tudja, nagyon hamar alkalmazkodik az új szabályokhoz helyzetekhez stb., 20 tárgyának a nevét ismeri és bárhol megkeresi és odahozza, ahogy mondom, folyamatosan igényli a foglalkozást, tanulást stb. Fizikai igényei is ki vannak elégítve, mindene az apportírozás, többször visszük futtatni egy nap. Az elejétől kezdve következetesen neveltük, próbáltuk betartani az összes szabályt a falkavezérség terén (ajtón ki-bemenetel, evés, sétáltatás)stb. és nagyon szeret minket.

A probléma: 7 hónapos terhes vagyok és az elmúlt 2-3 hétben megváltozott a kutya. Morog, vicsorít, begörcsöl és bepisil, ha evésnél csak közelítek hozzá, ha odanyúlok, már oda is kapott vicsorogva. A parancsszavakat nem teljesíti, ha hozzászólok, mintha meg sem hallotta volna. Már egy ideje póráz nélkül sétálunk, de most vissza kellett állni rá, mert mindenkire ugat, nekik akar menni, elcsámborog, ha szólok, nem jön be, ha éppen valami jobban érdekli. Pórázon pedig képtelen vagyok visszatartani, folyamatosan húz, pedig eddig gyönyörűen sétált. Felugrál, ki akarja venni az ételt a kezünkből, nem engedelmeskedik, csak a saját fele után megy.

Mit lehetne tenni? Ne írjátok, hogy az elején kellett volna megnevelni, mert ezeket eddig nem csinálta, nagyon jó kutya volt, rengeteget foglalkoztam vele és jól meg volt nevelve, mindent tudott. Valami benne változott meg. Érzi a babát? Már nem fogad el? Fél, hogy már nem ő a legfontosabb? De akkor mi lesz a babával? Ha ez így folytatódik, nem fogunk megbízni benne, és nem tudjuk a baba mellett megtartani, pedig hihetetlenül szeretem, rengeteg energiám és szeretetem van benne, és tudom, hogy ő is ragaszkodik, de most meg van zavarodva. Volt már valaki így? Minden tettével falkavezérségre törekszik, pedig ezt már lefutottuk, és most semmi nem használ! Bocsánat a hosszúért, de minden tapasztalatot várok. El vagyok keseredve és mindjárt jön a baba!



2012. okt. 22. 20:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp hívjatok házhoz egy trénert egy kutyaiskolából,pl cerberosról hallottam jókat,és együtt próbáljátok megoldani! Ez nem játék sajnos, itt csak ötleteket fogsz kapni maximum,de ehhez szakértő segítsége fog kelleni.
2012. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Érzi, hogy változik a szervezeted és biztos vagyok benne, hogy úgy érzi, gyengébb vagy nála, ezért tör a falkavezérségre.

Viszont ha ez ilyen komoly dolgokban mutatkozik meg, én is azt javaslom, hogy hívjatok házhoz kiképzőt, én is a Cerberost ajánlom!

2012. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
köszönöm. igen, már én is gondoltam rá,utána is néztem és valószínűleg, ha letelnek a szünetek, akkor hívok is egyet, de addig várnám még a tapasztalatokat, tanácsokat, ötleteket!!!
2012. okt. 22. 20:40
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
úgy néz ki, hiába volt eddig rendben a falkavezérség, most változott a helyzet. Valószínűleg az új állapotod miatt nem tart eléggé erősnek a vezéri poszt betöltéséhez, és most átveszi az uralmat. Nyomatni kell nagyon keményen a falkavezérséghez kapcsolódó szabályokat, keményen büntetni, nem hagyni rá semmit. És persze a kiképző. Ő is ugyan ezeket fogja mondani, és segít a kutya fegyelmezésében.
2012. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan összefüggésben van a terhességgel, tényleg érezheti azt, hogy nem vagy most 100%-os, és ezért átveszi a vezérséget a falka biztonsága érdekében. Ez tulajdonképpen természetes, csak veszélyes, alakítani kell a szabályokon, valószínű 1-2 hét kizárás is jót tenne nektek, de ehhez én is mindenképpen szakembert javasolnék, a gyerek nem játék.
2012. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
ezt akartam is írni...most vagyunk túl egy egyhetes kizáráson (ezért is írtam, hogy már minden általam ismert dolgot kipróbáltunk). Egy hétig nem vettük figylembe...az első pár nap próbálkozott, sírt, rosszalkodott stb, semmire nem reagáltunk, és utána lenyugodott és csak szomorúan feküdt, nézett és próbált visszakerülni. Egy hét után abbahagytunk (ennek 3 napja) és azóta még rosszabb. Azelőtt csak az ételféltés volt, azóta van a többi gond. Nem értem...lehet, hogy kevés volt az egy hét?
2012. okt. 22. 20:53
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld végiggondolni, hogy mi változott az életében, esetleg történhetett-e valami, mielőtt így megváltozott volna. Minden apróság jusson eszedbe, ne feledd, hogy a kutyák nagyon jó megfigyelők, simán lehet, hogy éppen csak jelen voltál, mikor elhúzott mellette egy durranó motoros, amitől megijedt és veled kötötte össze, esetleg valami balhé az utcán, amiben nem tudtad megvédeni, akármi! Minden eshetőséget pörgess végig!

Nem hinném, hogy a terhesség az ok, arról valószínűleg előbb tudott, mint te (a hormonális változásoknak szaguk van, és az érzékeny orruk azonnal kifigyeli!). Tehát nem lehet az az ok, ha csak az utóbbi 2-3 hétben kezdődött a baj.


Fusd végig ezt a két cikket, hátha segít átgondolni, hogy mi változott:

[link]

[link]


Persze ez nem valószínű, hogy segít megoldani a problémát, de talán a yökerét megkeresni tud segíteni.

Hívjatok segítséget, én a Népszigeti suli terápiás csapatát ajánlom, a suli honlapján található számon őket is eléred.


Még az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy beteg? Szerintem egy kivizsgálás sem ártana. Ennyire furcsa, hirtelen reakciókat akár valamelyik érzékszerv érzékelésének az elvesztése is okozhatja. A görcsölés és a bepisilés miatt gyanús nekem, hogy ki kellene vizsgáltatni.

Ti hogy reagáltok ezekre az akcióira? Nem lehet, hogy mivel félted a pocakod az ő elvárásának megfelelően kihátrálsz a veszélyesnek tűnő szituból? Tehát a morgásával, vicsorításával eléri a célját és te magad erősíted meg a rossz viselkedésekben azzal, hogy engedelmeskedsz neki?

Mivel 15 hónapos, az is lehet, hogy épp kezd felnőni, pont egy ilyen érzékeny helyzetben, mikor ti is másképp viselkedtek.


Mindenképpen szakember, de neki is az lesz a kérdése, hogy mi történhetett, mi változhatott az elmúlt időszakban. Nem volt esetleg rosszul léted, ami miatt pánikoltatok? Bármi furcsaság, ami neki feltűnhetett?

2012. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Most, hogy várandós vagy, biztos Te is változtál, és a kutya ezt megérzi. Pusztán az a tény, hogy benned egy új élet fejlődik, nem tesz agresszívvá egy kutyát.

Ivartalanítva van?

2012. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Még egyszer végiggondolva is sántít nekem ez, nem hinném, hogy az az ok, hogy kezdesz gyengébb lenni. Ez teljesen természetes folyamat, a farkasfalka alfanösténye is gyengébb lesz a vemhesség utolsó időszakában, mégsem támadja meg a falka. Teljesen ellentétes lenne a biológia törvényeivel, hisz épp a fajfenntartás ellen való volna. Ha erősen bevédene téged másoktól, arra lehetne ez magyarázat, de arra, hogy ellenedfordul nem lehet, hogyha eddig tényleg vette a szabályaidat, meg behívható volt, meg minden...
2012. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt lehet, hogy nem volt elég az egy hét kizárás. Másrészt meg ha egyik pillanatról a másikat feloldottátok, mintha sose lett volna, azzal gyakorlatilag semmissé is tettétek, ilyen "na jó, meggondoltam magam, mégis lehetsz főnök"-szerű reakció az azonnali 100%-os feloldás. Fokozatosan kell visszatérni a normál állapotba, legalább egy pár napig, de inkább egy hétig kevés kommunikáció, csak parancsszavak meg szóbeli dicséret, és ha úgy is jól viselkedik, akkor mehet egyre több dicséret, valami nagyon jó dologért már simi is, és szép fokozatosan vissza lehet térni a normális kerékvágásba. Ha visszaesik, akkor túl gyorsan haladtok, vagy nem volt elég a kizárás. Ezért mondom, hogy szakemberrel csináljátok, mert a jó technikákat is el lehet rontani, ha nem érted meg teljesen, hogyan működik.
2012. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!