Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyusomnak,...

Mi baja lehet a kutyusomnak, állandóan rázza a fejét?

Figyelt kérdés
állandóan rázza a fejjét.. A jobb füléből valami folyik ami meg is szilárdul(t) a szőrén a füle tövén. Németjuhász szuka rajzos kutyáról van szó. Másnak tapasztalat? Volt dokinál kitisztította a fülét...azt m talán fülgyulladás, meg írt fülcseppet. Mi baja lehet?
2012. okt. 23. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg toklász van benne? De azt az állatorvosnak észre kellett volna vennie.
2012. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos valami idegentest került a fülébe, amit el kell távolítani. Csúnya gyulladást okozhat.
2012. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az nj-k hajlamosak a fülgyulladásra. Ha nem javul, ajánlatos egy kenet vizsgálat, ami kimutatja , mi okozza a gyulladást. Általában elég hosszadalmas a kezelés.
2012. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fülgyulladás. Tisztítsd minden nap, akár többször is fültisztító pálcikával, és csepegtess a fülébe rendszeresen, míg el nem múlik.

Mi Surolant használtunk.

A bűzmirigye hogy van? A telített bűzmirigy is okozhat fülgyulladás.

2012. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Labradoromnak is ez a baja. Nála évente 4x jön ki a fülatka, orvos sem tudja mitől, szerinte ezzel együtt kell élnünk. Rengeteg trutyi van a fülében, Otimaxxal kitisztítom, és megy bele a Surolan. A bőrkaparék gombára negatív, bacikra pozitív.

Bűzmirigyét érdemes kinyomatni, ha megtellett, bár nálunk ettől függetlenül is kijön sajnos. :(

Milyen fülcseppet kaptatok?

2012. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Vidd el minél gyorsabban orvoshoz de nagyon jóhoz mert ahova mi jártunk ott csak tisztogatták a kutyám fülét és csak mindig mentünk és mindig otthagytunk5000ft.okat rendszeresen és végül kiderült hogy a kutyusomnak belső füllgyulladása van!(ezt egy másik orvos mondta)

És a műtétje nem csak 5000hanem 50000ft!tehát vidd el szerintem több orvoshoz hogy ki mit mondd vagy ha elviseli akkor tisztogasd neki vagy orvossal tisztíttasd!NEKÜNK ÍRTAK KB 7féle cseppet sőt lehet hogy többet és eggyik sem használt és még antibiotikumokat is kaptunk!!

2012. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, mikor tisztította a fülét én abban semmit nem láttam hogy lett volna azon a fülpiszkálón, mégis valami váladék folyik ki belőle....hm ha nem szünik elviszem egy másik állatorvoshoz. Remélem nem valami belső dolog...
2012. okt. 24. 21:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Psatex et adott a doki. Először a bal füléra csinálta, akkor ezzel kezeltem kb egy hétig, és "sztem" elmult. Aztán a jobb fülére jött elő, de ebből váladék is folyt ki, mivel meg van szilárdulva a füle tövénél.(innen tudom)
2012. okt. 25. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!