Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutom szülni fog és...

Malamutom szülni fog és tapasztalatokra volnék kíváncsi (többi lent)?

Figyelt kérdés
Akinek már szült malamutja, hogy azok hogy viszonyulnak az emberhez a szülés közben. ínem tudom, hogy lehet-e általánosítani, csak nekem van 1 kutyám, aki pl ha kaja van nála, akkor néha morog rám, de általában leküzdi a mérgét és abbahagyja. Egyébként sosem bántott és én sem bántottam soha, kaját se vettem el tőle sose, vagy ilyesmi. Viszont nem sokára elleni fog és nem szeretném, hogy baja essen, se neki, se a kiskutyáknak, de nem tudom, hogy odaenged-e majd. Kiskölyök kora óta nálunk van és nagyon szeretem, csak bízik bennem... Viszont ez egy elég önálló fajta, szóval, ha van valamilyen tapasztalat, akkor szívesen meghallgatom, meg akkor is, ha más fajta kutyátokkal voltatok hasonló "bizalmi" helyzetben elléskor. Ja és légyszi ne oltogassatok, mert a szüleim akartak kiskutyákat, már 7-nek "van" gazdája, ha egyáltalán lesz annyi, utána majd ivartalanítom.

2012. okt. 23. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érsz azzal, ha sokan leírják, az ő kutyájuk miként viszonyult hozzájuk elléskor. Ez egyedi. Mivel nem igazán tudod megfelelően kezelni a kutyát , bármi lehet.
2012. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
szaporítsál :) Király vagy:) kockáztasd a kutyád és a leendő kiskutyák életét pár ezer ftért :)
2012. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jólvan, akkor a kedvedért elmondom, 16 vagyok, én hiába tiltakoztam, de egy rakás családtag szeretett volna kiskutyát, volt is 1 kan ( mindkettő malamut), csak hormonblokkolót adtunk a szukának minden félévben. Szóval ők űgy döntöttek, hogy hagyják 1x megszülni nekem különösebb beleszólásom nem volt. Viszont már elhatároztam és az igazi apámmal meg is beszéltük, hogy utána ki lesz ivartalanítva, akár tetszik anyáméknak, akár se. De ettől most még aggódhatok a kutyámért, nem? Ezért légyszives ha válaszolsz, akkor értelmesen!
2012. okt. 23. 16:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Elég bonyolult a családi helyzetünk, de a lényeg, hogy nagyon szeretem a kutyámat és nagyon aggódok érte. 8 évvel ezelőtt volt egy labradorom, aki belehalt az ellésbe és nem szeretném ezt átélni újra...
2012. okt. 23. 16:43
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
gratulálok a családodnak :)
2012. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

ha kutyát szeretnének akkor menjenek el egy menhelyre...

ne pedig szenvedtessenek egy kutyát...

2012. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, néha az ember tehetetlen a körülményekkel.

A kérdésedre az a válaszom, majd kiderül, mit enged meg a szukád. Rezeg a léc a morgásai miatt, de eldől majd elléskor. Ha megpróbálsz határozott lenni vele,talán tudomásul veszi, jogod van a közelébe lenni, a kölykökhöz érni, az almot tisztába tenni.

2012. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem fajta függő. De az nem sok jót jelent, hogy a kutyád rád morog, ha evés közben a közelébe mész...

"kaját se vettem el tőle sose" miért? Azért mert nem mered? Én bármikor bármit elveszek a kutyám elől, soha nem morgott rám.

Állatorvos látta már a kutyádat? Mikor fog elleni?

2012. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem azért, mert nem merem, szóval, olyan már volt, hogy mondjuk kivettem a szájából pl egyszeer séta közben talált egy borjúlábat és haza akarta hozni, úgy értem, hogy nem attam okot arra, hogy féltse, mert vagy visszaadtam, vagy adtam neki jutalomfalatot és elvettem a borjúlábat. Egyébként nem gyakran morog ha eszik, csak volt már rá példa, viszont olyankor nem foglalkozok a morgással, ugyanúgy viselkedek és ugyanazt teszem, amiért eleve odamentem hozzá. De szerintem azért csak bízik bennem.. meg szeret, mindig féltékeny rám, ha vele foglalkozok, akkor egy másik kutya sem jöhet a közelembe és ez csak nálam van, a többi lakónál nincs. Szombatra van kiírva, látta állatorvos, mindent rendben talált, de nem csinált ultrahangot.
2012. okt. 23. 18:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A " féltékeny rám, nem enged a közelembe másik kutyát", azt jelzi, nem az van, amit te akarsz, hanem a kutya dönt ilyen esetekben. Szóval változatlanul azt gondolom, elléskor a kutyád fogja eldönteni, odaenged-e, vagy sem.

Sajnos.

2012. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!