Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat kérdés skót juhászkutyával...

Jázi&Csenge kérdése:

Hat kérdés skót juhászkutyával, és úgy általában a kutyatartással kapcsolatosan (? )

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy több kérdést teszek fel, és hogy már a sokadikat írom ki, de fajtaválasztás és kutyavásárlás előtt állunk, és nem nagyon akarom a dolgokat a véletlenre bízni:)

1. Egy skót juhászkutya mennyire sportos, okos, és mennyire jó családi kutya? (ha valakinek van collieja, leíírhatja a tapasztalatait, köszönöm)

2. Ha nem akarok ilyen hosszú szőrtömeget a kutyának ( [link] hanem mondjuk csak ilyet: [link] , akkor azt ugye vágatni kell, és akkor azt kozmetikus végezze?

3. Ha minőségi kutyatápot akarok venni, egész pontosan Acanát, akkor melyik netes weboldalról rendeljem meg? Mindegyik megbízható? Pl. ez jó: [link] ?

4. Az Acanából egy kutya havi vagy évi etetése mennyire jön ki? (nagytestű, de nem óriás termetű kutya) És melyik a legjobb fajta Acana táp?

5. Ha tavasszal veszünk kutyát, még van esélyünk jó kennelből vásárolni kölyköt ugye? És ha tudtok, esetleg mondanátok jó collie, vagy belga juhászkutya kenneleket?

6. Kb. mennyibe kerül egy skót juhászkutya vagy egy belga juhászkutya kölyök?


Ó, ez inkább több lett mint hat:( bocsi:// Azért előre is köszönöm a válaszokat!:)



2012. okt. 23. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Na most engem az első meg a hatodik kérdés izgat. Skót juhászt akarsz (vagy belgát), de azt sem tudod, milyen kutya? Akkor mi alapján választottad? Azt meg ugye tudod, hogy a collie meg a belga juhász ég és föld, főleg, hogy nem határoztad meg, hogy melyik belga fajtára is gondolsz konkrétan?
2012. okt. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

versenycélú sportolásra annyira nem ajánlom de hobby szinten nagyon jó. Családi kutyának tökéletes.

A második képen lévő kutya levedlett, nincs levágva a szőre. Collienak nem is szabad vágni.

A webkutya jó de a zoofast olcsóbb és az is megbízható.

Sok jó collie kannel van itthon, onnan vegyél ahol neked szimpatikus.

2012. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom milyen fajták. Csak gondoltam megkérdezem, ti mit tudtok róla, hogy egyezik-e minden infó, stb. nem feltétlenül ez a két fajta kéne, csak most nagyon megtetszettek. A lényeg, hogy sportos kutya kell, aki jó családi kutya, és közepesnél nagyobb termetű.Nagyjából csak ennyi a kikötés.
2012. okt. 23. 17:46
 4/17 A kérdező kommentje:

akumi, mindegy melyik belga. Leginkább a malinois és a tervueren tetszik.:)

második: köszi, nemtudtam azt, hgy nem lehet vágatni. De akkor mindenképp olyan nagyon hosszúnak kell lennie? Csak mert kiállításokon főként szinte földig érő szőrű kutyákat látok, de ismerek egy olyan skót juhászt, akivel nem járnak kiállításra, és feleolyan hosszú a szőre.

2012. okt. 23. 17:49
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Minden szőrt le lehet vágni, max nem tesz neki jót. Ha nem lehet vágni, akkor pl szerinted egy műtétnél meghagynák a bundát? Francokat.
2012. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Létezik rövid szőrű skótjuhász is, a smooth collie, neki teljesen rövid a szőre, akár, mondjuk egy vizslának.

Szerintem nagyon okos, tanulékony, családbarát kutya.

Mit értesz azon, hogy sportos?

Az enyém annyit rohangál, hogy szinte már árkot csinált magának az udvaron.:)

Nagyon szeretnek kirándulni, kitartóak, és szerintem agilityre is kiváló, de nézz be a netboard fórumra, azon belül is a Brit pásztorkutya topic-ba, és mindenre kielégítő választ kaphatsz.

Amennyiben nem ragaszkodsz kölyökhöz, a brit fajtamentőknél mindíg vannak fajtatiszta, örökbefogadható skótok, na, ők nem kimondottan kiállítási minőségűek, így a szőrük is rövidebb sokkal, mert általában igen rossz körülmények közül mentik őket.

Én egy szaporítótól mentettem az enyémet, egy disznóólban laktak, fél éves korukig CSAK főtt száraztésztán éltek, szegénykémen meg is látszik, annyira tönkrement bélrendszere, vagyis nem fejlődött megfelelően, hogy a tápanyag nem szívódik fel neki, bármit is adok enni neki, ez a szőrén is látszik, sokkal rövidebb, mint a tenyésztett kutyáknak. nem beszélve, hogy olyan sovány, mint egy agár. Teljes életet él így is, már 6 éves, nagyon szeretjük.

Néha rossz ránézni, pláne vedléskor látszik, hogy soványka, de az orvos szerint nem tudunk mit tenni, ő már ilyen marad.

2012. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A malinois messze komolyabb mint szimpla családi kutya. A legkomolyabb a belgák között, neki vajmi kevés a családi kutya szerep már ha az ember lelkiismeretes a fajta színvonalát megőrizni kívánó tenyésztőtől vesz kutyát. Neki munka kell, és következetes nevelés mert jellemre nem egy collie. Azt ajánlom olvasgass még a fajták után és járt kiállításra, ott beszélhetsz tenyésztőkkel és láthatod élőben a kutyákat.

Az áruk pedig 100 ezertől a csillagos égig.

2012. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nézd meg mandula.blogger.hu


Ott minden le van írva a skót juhászról. Nem vagyok tenyésztő, csak egy gazdi :)

2012. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, azt tudom, hogy nem minden kutya szőrének tesz jót a vágás. Gondolhattam volna, hogy a skót juhászénak sem:)

5.: 100ezertől felfelé? Na mindegy, a kutyavállalás az felelősség, pénzt kell áldozni rá. Sem a kutya megvásárlásán, sem a későbbi gondozásán nem fogunk spórolni. Ez az utolsó, amin kell:)

2012. okt. 23. 18:33
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy lehetetlen levágni... persze, hogy lehet de tönkreteszi a szőrminőséget, egyáltalán nem tesz jót a kutyának.
2012. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!