Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kinti kutyát...

Tothklaudia23 kérdése:

Hogy lehet egy kinti kutyát szobakutyává nevelni?

Figyelt kérdés
albérletbe költözünk és akinti kutyámat be kéne szoktatni a házba valahogy hogy ne verje fel a szomszédokat szobatiszta legyen és ne rágja szét a butorokatez hogyan lehetsége ? tudtok valami oldalt a témárol ?
2012. okt. 23. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Oldalt? :D ne viccelj.

Leírom, hogy hogyan lehet: beviszed, és eleget foglalkozol vele. Napi 4 séta, abból 1 vagy 2 legalább 1 órás legyen. Este lefekvés előtt még egy pisire vidd le. Hamar megtanulja, hogy van 4 időpont, amikor Te leviszed sétálni, ha esik, ha fúj. És taramm, ennyi a szobatisztaság. A kutyák nem szeretnek a saját életterükben piszkítani.

Ja, és nekem még soha egy kutyám se rágott szét semmit.

2012. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves volt a kutyám amikor panelba költöztem.Semmilyen külön szoktatást nem igényelt.Az első perctől kezdve szobatiszta volt,a kölyökkori rágás már akkor régen elmúlt igy ezzel sem volt gond,ha hosszabb időt maradt egyedül akkor előtte jól lefárasztottam és igy végig aludt.
2012. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Függ az is, h mennyi idős a kutya. Ha pl csak 5-8 éves könnyű dolgod van vagy, ha annál fiatalabb. Ha 10-en fölül van nem biztos, h megszokja, h bezárva kell lennie. Legalábbis egyik ismerősöm elaltatta a 10 évesét, mert bekattant és új gazdát meg nem viselt már el. :-(
2012. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, beviszed a lakásba és tisztázod vele a szabályokat, meg pár óránként leviszed, hogy meg tudja szokni, hogy hova kell a dolgát végeznie. Amúgy sem valószínű, hogy a lakásba becsinálna, a kutyák nem szeretik összepiszkítani az életterüket, de jobb ezt is úgy kezdeni, mintha pici kölyök lenne.

A falkavezérségnek is olvassatok utána alaposan, sok gondtól megkímélhet. És persze sok-sok mozgatás, tanítás, meg amire szüksége van. Hasznos még a mostani házban elkezdeni a szoktatást, hogy a kezdeti gondokat inkább ott kezeljétek a szomszédok zavarása nélkül, ne az új helyen.

Én amúgy most szoktatok be kutyák a házba ugyanezért, a gazdái kertesből lakásba költöznek, most felújítanak, addig itt van nálam a kutya, semmi baj nincs vele. Nyilván vannak dolgok, amiket ezerszer el kellett neki mondani, meg a benti ugatásról egy flakon segítségével szoktattam le, de amúgy esze ágában sincs kint lenni, teljesen jól elvan, szobatiszta is magától (a menhelyről hozott felnőtt kutyám is az volt, pedig egész életében kennelben élt és alig sétáltatták). Szóval nem nagy kunszt, csak akarni kell, meg persze ismerni a kutyák működését ahhoz, hogy ne szenvedés legyen a vége, szóval olvass sokat, tényleg.

2012. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!