Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csináltok amikor tüzel...

Ti mit csináltok amikor tüzel a szuka kutyusotok?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy a házba vérfoltok legyenek. Hallottam már kutyabugyiról, de azt akkor le-föl kell venni? Abban ugye nem tud pisilni se. Vagy ilyenkor mit lehet csinálni? És sétáltatni lehet? Mi van ha arra jön egy kan kutya? Ilyenkor hozzuk be a házba, hátha bejön az udvarba valami másik kan kutya?
2012. okt. 23. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

[link]

olvasd végig figyelmesen, és a tüzelés után beszélj egy állatorvossal az ivartalanításról.

2012. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarjtok ivartalanitani jobb ha ilyenkor bezárjátok valahova mert tuti beszökik egy kan kutya
2012. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk hogy a nap nagy részét mindig kint tölti (van hogy egész nap kint van) este bugi rá és bent alszik. Sétáltatni ugyan úgy kell vinni csak kevésbé forgalmasabb helyre.

Az ivartalanitatàson gondolkodj el, most mi is erre spórolunk.

2012. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! :)

Meg tudná mondani valaki, hogy manapság mennyibe kerül egy 25 kg körüli szuka ivartalanítása?

2012. okt. 23. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tüzel, mert nem ivaros. A legjobb megoldás nektek is az ivartalanítás lenne, csomó betegséget kizárhattok vele és sokkal egyszerűbb lesz az életetek. Tüzelés gondok egy életre megoldva. Nálunk egy 25 kilós kutya ivartalanítása 25ezer ft körül van (vidék).
2012. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Zöld Zebra akció van, nézd meg a honlapjukat az ivartalanítás ár ügyében.
2012. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Zöld Zebra akcióban:

Szuka 10–25 kg-ig: . . . . . .16 000.-

Szuka 25 kg felett: . . . . . . 19 000.-

2012. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod szaporítani akkor ivartalanítsd. Másrészt én ajánlom a fogamzásgátló tablettát. Nálunk eddig bevált. Múlt hónapban ivartalanítottuk. Másrészt ez egy elég undi dolog. De szerintem egy egyszerű pelenka is megteszi. :)
2012. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Hovarju ***** válasza:

Az én mostani szukám ivartalanítva van. De az előzőnél mi azt csináltuk (panel kutya), hogy itthon a lakásban adtunk rá egy régi bugyit egy tisztasági betéttel.

A séta alatt szigorúan csak pórázon közlekedett, és igyekeztem akkor sétálni vele, amikor nem volt lent másik kutya.


Én a kertben is csak felügyelet alatt engedném, amíg tüzel. (kb.20-22 nap), és ékszakára beengedném a lakásba. Séta alatt csak pórázon. Ha jön egy kan , akkor el kell zavarni. Ha nem sikerül, nálunk bevált az, hogy leültettem a kutyámat, és megvártuk mig a másik gazdi előkerül.

2012. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi panelban lakunk, és nálunk is bevált a régi bugyi+betét kombó.Pont most hagyta abba a tüzelést.

Mivel staffordom van, aki rengeteget mozog, nagyon aktív, a tüzelési időszakban is levittem játszani, de csak olyan helyre, ahol nem szoktak kutyák lenni.Zöldövezetben lakom, könnyű volt megoldani.Szerencsémre nagyon szófogadó, rögtön be tudom hívni, első szóra jön, nem szökős.

Ha jött egy kan, póráz a kutyámra, lábam közé szorosan leültettem, és vártam a gazdáját a kannak.Ha pedig kóbor jött, rövid póráz, közvetlenül a lábam mellett jön a kutya, én meg zavargászom a kant. :D Ilyenkor egy kavicsokkal teli palack csodákat tesz.

2012. okt. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!