Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogyan lélegeznek?

A kutyák hogyan lélegeznek?

Figyelt kérdés
Barátom állítja, hogy a kutyák a szájukon keresztül lélgezenek ki, be meg az orrukon. ez igaz?
2012. okt. 23. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Persze. Miért, ez eddig nem volt egyértelmű számodra? Ilyen szempontból úgy működnek, mint te.
2012. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tökéletesen tudnak az orrukon is ki-be lélegezni.
2012. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, csak most látom a vesszőt a ki és be között... :) Így már más a mondat értelme. Tudnak mindkét nyíláson ki és be is lélegezni. Csukott szájjal se fulladnak meg és ha befogod az orrukat, akkor is tudnak ki-be lélegezni a szájukon.
2012. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, a csukott szájú kutya is lélegzik, meg a taknyos kutya is, bármilyen kombinációban képes csinálni, mint mi.

Azért szoktak gyakrabban szájon át kilélegezni (bár olyankor szerintem ott is veszik a levegőt), mert velünk ellentétben ők nem izzadnak, a hőleadásuk elég nagy része lihegéssel történik, ezért szoktak melegben, vagy fizikai munka után nagyon lihegni, hogy ne kapjanak hőgutát. De amúgy a kutyák többsége csukott szájjal tölti a napja nagy részét, és az orrán lélegzik.

2012. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor "lóg a nyelvük" akár a melegtől, akár egy jó kis rohanástól, mindkét lyukon veszik, fújják a levegőt. Sokszor szoktuk mondani a nagyon kifáradt kutyára, még a hátsó lyukon is levegőt vesz:))
2012. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában az orrukon lélegeznek, ki is meg be is, sőt, az én kutyámnak amikor befogom az orrát, nem vesz a száján levegőt, inkább a mancsával tolja el a kezem az orrától. Ne gondoljatok állatkínzónak, csak a kérdés miatt próbáltam ki.
2012. okt. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

vagy vagy csinálják... mikor szaglásznak és alapjáraton az orrukon veszik, mikor futottak avgy melegük van szájukon...


az én kutyám meg alvás közben horkol... (nem ugy mint a nyomott orru kutyák hanem több féleképpen

2012. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!