Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jó a kutyapelenka?

Mennyire jó a kutyapelenka?

Figyelt kérdés
Milyen más bevált szobatisztaságra nevelésre való tanácsotok van?
2012. okt. 23. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk nagyon bevált.

Sőt, mivel elég kistermetű kutyánk van, még mindig teszünk ki neki,pedig már 4 éves. Ha nem tudjuk levinni, akkor is csak és kizárólag arra végzi a dolgát. 2 nap alatt szokott rá.

2012. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó hír!

Mert szeretném, hogy a kutyám bent legyen de a szüleim nem engedik be mert nem szobatiszta.

2012. okt. 23. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Arra nem a pelenka a megoldás. A pelenkára szoktatás pont olyan, mint a szobatisztaságra szoktatás, ha jó helyre csinál, megdicséred, amúgy meg takarítasz. Ha pelenkára tudod szoktatni, akkor szobatisztaságra is.
2012. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sippara ***** válasza:
59%
A kutyapelenka nem megoldás, és a kutya alapvetően természeténél fogva sem szívesen piszkít oda, ahol él. Arról nem is beszélve, hogy - ahogy azt már említették - pelenkára szoktatni épp annyi idő, mint szobatisztaságra.
2012. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Köszi mindenkinek a lepontozást!


Akkor elmondanám, hogy nekünk van egy kis csivavánk. Naponta többször levisszük, de ennek ellenére, ha kicsit többet iszik, akkor bizony kell neki wc-znie is. Mivel az éjszaka közepén nem tudom levinni, ezért van neki állandó pelusa. (Állatorvosunk is javasolta, hogy inkább a pelus, mint a vesegörcs. De persze ti jobban tudjátok, ebből van képesítésetek!) :(

2012. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a pelenka egy rémálom ahogy emberek használják. Ahelyett hogy rendszeresen sétáltatnák. Persze tudom hogy valaki nem tudja mert dolgozik. Akkor később lesz szobatiszta.. Nagyon sok ember elkényelmesedik tőle pedig teljesen beteg dolog a kutyának és az embernek is. Itt is meg máshol is hallottam hogy nagyon nehezen tudnak emberek megszabadulni tőle mármint a pelenkától.. Van hogy a kutya nem hajlandó kint wc-zni a fűbe stb. Én inkább feltakarítottam mindegyik kutyám után.


Ha reggel leviszed sétálni. És jól elfárad. akkor a kölyök képes aludni amig valaki haza ér.. A gyerek a suliból pl. Ő gyorsan le tudja vinni akár. Próbálkozzatok más megoldással mint a pelenka.


Jah igen. Az a kutya aki pelenkára kakil az nem szoba tiszta ne essünk ilyen tévképzetbe. :)

2012. okt. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tökéletesen bevált. A kutyám arra volt előnevelve, olyan 4-5 hónapos koráig használta, majd onnantól, hogy lejártam vele sétálni, magától leszokott róla. Pedig még 2 évig le volt neki téve. Egyszer pisilt még rá a 2 év alatt, amikor szilveszter éjjel nem mert lent pisilni, de aztán soha többé.

Szerintem egy kutya, akit rendszeresen kihordanak sétálni ugyanabban az időpontban, legalább naponta 4 alkalommal, nem fogja a lakásban intézni a dolgát akkor sem, ha van rá lehetősége.

Tehát a pelenka egy ideig jó, de nem arra való, hogy a sétáltatást kibekkeljük vele.

2012. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 5 hetes kiskutyám van (ideiglenesbe) tegnapelőtt letettük neki a pelenkát este (felitattam vele egy kis pisit) másnap reggel elindultam a szokásos aknakereső játékra a lakásban és csak egy pisifoltot találtam a konyha közepén, minden más dolog a pelenkán volt azóta pedig csak arra csinált, szóval igazából szoktatni sem kellett, olyan ügyes. :) Láttam is többször ahogy rápisil, egyszer először a szobában kezdett el szaglászni, aztán hirtelen mint aki észbekap, rohant a pelenkához és rápisilt. Jól meg is dicsértem.
2012. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet a pelenka. Persze a sétát be kell tartani, és tudom, h a kutya nem ember, de ki lennék akadva, ha engem arra kényszerítenének, h csak 7-kor, 18-kor, 20-kor, 22-kor pisilhessek... Na ne mááááár. Miért kéne a kutyámnak tartogatnia 8-9 órát, mert én dolgozom??? Ott a pelus, pisiljen csak, aztán lemegyünk sétálni, ha kell neki, pisiljen ott is. Ha nem akkor mi van? Nagynénémék kutyája kb 4 éves és papírra pisil, mikor kell neki, aztán pisil sétánál is. Én ezt egy fajta kínzásnak tartom, h nem pisilhet a kutya, csak ha én "megengedem" neki. A kerti kutyák is csak sétálni mennek, amúgy annyit pisilnek nap közben amennyit akarnak. szerintem ez így korrekt...
2012. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pelenka jódolog!! !
2016. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!