Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi bajuk van a kutyáknak velem?

Mi bajuk van a kutyáknak velem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, de mióta az eszemet tudom, gondom volt a nagyobb testű kutyákkal.

Kiskoromban kétszer is megtámadott ilyen (nem kóbor, szomszédé), azóta érthető módon tartok is tőlük. Egyszerűen nem tudok megbízni bennük többé. Ez még rendben is volna, az utcán jártomban-keltemben találkozom kóbor kutyákkal, sétáltatottakkal, stb. Általában nincs velük gondom, kivéve bizonyos eseteket.


Néha azonban minden ok nélkül nekem "támad" egy. Legtöbbször eszembe sem jut, hogy ilyen történhet, mert előző pillanatban még önfeledten szaladgál, visszaviszi a botot a gazdájának stb. Aztán egyszer csak ott van előttem, és nem éppen barátságosan, ugatva közeledik. A gazdájuk sem tudja mire vélni ezeket, így ráförmednek a kutyáikra: "Mi csinálsz? Normális vagy?!"


Miért pécéznek ki ezek? Öltözködésem, viselkedésem, mozgásom stb. nem tér el az átlagtól. Állatom nincs otthon, annak szagát sem érezhetik rajtam. Félni sem félek ilyenkor, hiszen nem gondolok arra, hogy a velem nem foglalkozó kutya "megtámad". A kerítés mögül is úgy szoktak üvölteni rám, mintha besurranó tolvaj lennék. Persze, tudom, hogy házőrzők, de hiába próbálok kedvesen szólni hozzájuk, tovább őrjöngenek, hosszú távon sem tudom "megszelidíteni" őket, mint néhány rokonom.


Hozzáteszem, nagymamámnak és barátnőimnek voltak kutyái, soha semmi bajom nem volt velük.


Miért van ez?



2012. okt. 24. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Leginkább azt tudom elképzelni hogy a testbeszéded támadó a kutyával szemben. Persze ezt te nem veszed észre. Vagy egyszerűen a testszagod nem jó. Vagy csak egyszerűen nem értenek valamit a viselkedésedben lehet az a hangod nagyon furcsa nekik stb.


Egyébként ha kerítés mögött őrjöngő kutyához elkezdesz beszélni akármilyen nyugodt vagy nem fogja abbahagyni :D

2012. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leírtad, h tartasz tőlük. Ők pedig ezt érzik is.
2012. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a mellékveséd termel egy hormont ami a böörödön keresztül szag formájában elér a kutyához aki ebböl pontosan tudja hogy préda vagy és úgyis fog kezelni....
2012. okt. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, mint az utolsó. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, még a legjámborabb kutya is nekitámad, ő is fél tőlük nagyon. Egyszer megkérdezte erről közös kutyakiképző ismerősünket, aki azt mondta "ha prédaként viselkedsz akkor prédaként fog kezelni". A félelemnek tényleg van szaga, ez akkor is előjöhet, amikor nem is gondolsz rá, a félelem azért annyira nem tudatos jelenség.
2012. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

OK, köszönöm a válaszokat.

Hogyan lehetne másképp viselkedni, hogy a kutya ne tekintsen prédának? Miképp és min kell változtatnom?

2012. okt. 24. 11:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából magadban kell rendezni a dolgokat, leküzdeni a félelmet. Ha konkrétan arra gondolsz, hogy kívülről mitől tekint egy kutya téged magabiztosnak (tehát a szemében falkavezér "típus" vagy), akkor húzd ki magad, egyenes háttal, vállakat kicsit hátra és a fejedet emeld fel. Fontos, hogy ne nézz a kutya szemébe, ha először találkoztok pl. utcán, mert támgadásra sarkallhatja. Inkább ne vegyél róla tudomást, de mindezt úgy, hogy kifelé is nyugalmat és magabiztosságot sugárzol.
2012. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:

Nincs a kutyaiskola a közeletekben?

Beszéld meg az oktatókkal a problémádat, és látogasd egy ideig a kölyök óvodát. Kölyök kutyák közt hamarabb tanulhatsz magabiztosságot.

2012. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!