Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ehetnek mogyorót?

A kutyák ehetnek mogyorót?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 12:12
1 2
 1/11 gelazso ***** válasza:
persze. az enyém diót is eszik
2012. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm!:)
2012. okt. 24. 12:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy árt neki, ha meg akarja enni egye, az én kutyám is feltöri a kertben a diót, szerintem napi fél kilót simán megeszik most. Semmi baja, csak hízik tőle.
2012. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Enyémek is szeretik. :D
2012. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem árt neki, ha megeszi. az enyém nem eszi meg sem a mogyorót, sem a diót, de mandulából olyan 8-10 szemet elnassolgat :)
2012. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A kutya testfelépítése nagyon hasonlít az emberéhez! Abból a szempontból, hogy olyan gyógyszereket is kaphat, mint az ember. Persze jobb, ha ez nem kell!

Simán ehetnek mogyorót! Nem lesz semmi bajuk tőle!

2012. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó tévedsz. A kutya rengeteg olyan gyógyszert nem kaphat ami az ember igen. Pl a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, azaz Aspirin, Coldrex, Rubophen stb. méreg a kutyának.


Ugyan úgy ahogy a kakaó is, sőt számukra a hagyma, a gomba és a szőlő is mérgező, persze a dózis nem mindegy, de nem szabad a kutyának ilyen élelmiszert adni. Az más kérdés, hogy egyébként a nagy részét nem is eszik meg, de pl. a csokit szívesen fogyasztják, mégis sokan nem tudják, hogy meg is mérgezhetik vele a kutyust.


Egyébként ha belegondolsz elég nagy marhaság ami írtál, hogy a kutya testfelépítése hasonlítana az emberére, hiszen egyrészt húsevő, ez már a fogazatán, testfelépítésén is látszik, nem hogy a bélrendszerén és az enzimkészletén, másrészt azon kívül, hogy emlős nem túlságosan rokon fajunk, mint mondjuk a csimpánz. Azért mert ez ember "legjobb barátja" még nem feltételez messzemenő rokonságot.


[link]

2012. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!


Én megkérdeztem egyszer az állatdokit, hogy ehet-e mogyorót a mudim, mert hatalmas bokrunk van sok terméssel. Annyit válaszolt, hogy persze, az övé is nagyon szereti. Azóta nyugodt vagyok felőle!

2012. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Ebben a sok válaszban van igaz de van olyan ami hülyeség!

Szerintem nem lessz baj mert nekünk az mondta az orvos hogy semmi nem lessz tőle!

Amúgy onnan tudom mert mi elmentünk nyaralni és addig a kutyusom otthon maradt és ismerősök vigyáztak rá és nem szóltunk nekik hogy a tárolónk tele van feltört dióval meg mogyoróval és véletlen nem vették észre és a kutyám 1 hét alatt elég sokat evett belőle!TEHÁT NEM HISZEM HOGY BAJ LESSZ MERT NEKEM A KUTYUM AZÓTA SZÓ SZERINT IMÁDJA A DIÓT ÉS A MOGYIT!(sőt nekem megeszi a zölségeket gyömülcsöket is és soha nem kényszerítem rá csak leesik az alma fáról az alma és megeszi de ugyanezt csinálja a körtével a cseresznyével a málnával!:)Igazából mindent szeret!

2012. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Kapott pár szem mogyorót és úgy tűnt ízlett neki.:) Az én kutyám egy havanese és nem igazán szereti a zöldségeket és gyümölcsöket, viszont él-hal a paprikáért.:D És a levesből is szívesen kieszi a főtt zöldségeket, de nyersen nagy ívben elkerüli őket.:P


Azt tudom, hogy nem ehetnek csokit, szőlőt semmilyen formában, viszont úgy emlékszem, mintha olvastam volna valahol, hogy mandulát sem ehetnek, ezért tettem fel a kérdést.


A gyógyszeres válasz szerintem is elég nagy butaság. Pár hete voltunk az állatorvosnál, ahol volt egy palotapincsi, akinek a gazdája adott egy fájdalomcsillapítót neki és bevérzett a gyomra, szóval naponta hordta infúzióra, mivel nem ehetett és nem ihatott. Szerencsétlen úgy nézett ki, mint aki haldoklik és félelmetes hangokat is adott ki. Szerintem nem véletlenül van külön kutyáknak fájdalomcsillapító, szóval én a helyedben nem kísérletezgetnék vele. Az állatorvosunk nekünk azt mondta, hogy egyetlen olyan fájdalomcsillapító van, amit kutya is kaphat, de nem vagyok benne biztos, hogy melyiket mondta, szóval inkább nem írom le, mert nem akarok hülyeséget mondani.

2012. okt. 24. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!