Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart az állvemhesség?

Meddig tart az állvemhesség?

Figyelt kérdés
kb.1 és fél hónapja voltam a kiskutyámmal orvosnál, mert az alsó emlői be voltak duzzadva. akkor azt mondta, h ez veszélyes, mert kezdőd állvemhesség, és zacskós tejjel borogassam, meg írt fel kenőcsöt. 2 hét alatt nem változott semmi, ezért visszamentem, és mondta, h lehet ultrahangot csináltatni, h megnyugodjak (mert nagyon ideges voltam, h ennek nem-e lesz szövődménye). visszavittem, megcsináltattuk az ultrahangot. semmi problémát nem talált nála, azt mondta, h 2-3 napig kenegessem, tejejjem (ekkor megint írt fel kenőcsöt, mert az előző elfogyott). rendesen megcsináltam mindent. azon a hétvégén abbahagytam mindent, mert ugye addig mondta az orvos, meg bejöttek a hidegek, és nem akartam, h megfázzon. ma észrevettem, h az egyik alsó emlője kicsit piros, de nem fáj neki.. meg a duzzanat nem igazán ment le.. nekem mondta a doki, h ez teljesen nem fog lemenni, de nem tudom, h ez normális-e, h egy kicsit kemény az emlője és be van duzzadva. légyszíves ne nézzetek hülyének, h ide írkálok ilyeneket, de tényleg aggódom érte, de most orvoshoz nem tudom vinni, mert jövőhéten lesz csak pénzem.. :(
2012. okt. 24. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem apadt le a teje és beduzzadt az emlője:S Nem normális amúgy. Meg a mi dokink szájon át adható gyógyszert adott amitől 1 hét alatt elmúlt. Elvettétek az összes babusgatható játékát? Ti se pesztráltátok?

Másfél hónap nagyon sok..

2012. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem babusgat egy játékot sem, az emlőkön kívül semmilyen más tünetet nem produkált. egyébként meddig kellene visszamennie az emlőknek? gondolom már nem teljesen hiszen 1 éves.. fogalmam sincs mit csináljak..
2012. okt. 24. 18:58
 3/12 A kérdező kommentje:
nem babusgat egy játékot sem, az emlőkön kívül semmilyen más tünetet nem produkált. egyébként meddig kellene visszamennie az
2012. okt. 24. 18:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Legközelebb már ivartalanítani vigyed szerintem.
2012. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
rakj fel képet,nem hangzik ez valami jól..
2012. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekünk is valami szájon át adható pasztát adott a doki anno (7éve), emlékeim szerint fehér színe volt,emellett jegelni kellett a cickóit, már nem emlékszem pontosan, de 1,másfél hét múlva elmúlt neki a duzzanat, és a cickói is visszamentek, ráadásul neki később véletlenül becsúszott egy alom kölyök (igen, azóta lett ivartalanítva mielőtt bárki elkezdi mondani a magáét, a kicsik ismerősökhöz kerültek hálistennek), úgyhogy vagy beszélj a dokival, vagy lehet meg kéne nézetni mással is.
2012. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ivartalanítani tudomásom szerint az első tüzelés után lehet, ez volt neki az első, tehát 2. előtt mindenképp megfogjuk csináltatni. képet sajnos most nem tudok felrakni.. :( most megint zacskós tejjel betejeltem, bekentem kenőccsel. a jobb emlője van csak beduzzadva úgy, h kemény, a másik nem annyira. ha kicsit "széthúzom a bőrét", vagy fogalmam sincs, h írjam le, akkor nem érezhető annyira a duzzanat.. fogalmam sincs, h mit csináljak..
2012. okt. 24. 19:30
 8/12 anonim ***** válasza:
kéne gyógyszer, mert ahogy leirtad, olyan mintha be lenne neki gyulladva. nincs otthon hűsitő kenőcsötök? valmi kámforos, vagy vadgesztenyekivonatos. azok jók szoktak lenni. hűsit, és csillapitja a gyulladást.
2012. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nincs, csak amit az orvos adott, de az nem tudom, h pontosan milyen. ma kétszer letejeltem zacskós tejjel, bekentem. november elején viszem oltásra, addig tejelem, ha nem múlik el, akkor megemlítem a dokinak.
2012. okt. 24. 20:40
 10/12 A kérdező kommentje:
nincs, csak amit az orvos adott, de az nem tudom, h pontosan milyen. ma kétszer letejeltem zacskós tejjel, bekentem. november elején viszem olt
2012. okt. 24. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!