Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor szabad fürdetni egy...

Sága kérdése:

Hányszor szabad fürdetni egy kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Angol cocker spániel és lakásban tartjuk,de naponta többször levisszük sétáltatni.

2012. okt. 24. 18:48
1 2
 1/13 Csivibaba ***** válasza:
100%
Ha nem lesz nyakig sáros a kutya, akkor bőven elég, ha a lábait lemosod. :-) Nem tesz jót, ha sokszor van fürdetve.
2012. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem köszönöm ment a zöld.
2012. okt. 24. 18:54
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
1-2 havonta. de én akkor szoktam fürdetni amikor anyum kimossa az ágynemüket, kb 2 hetente, de a tappancsát napi szinten mindig lemosom. 1 év alatt semmi gond nem volt a kétheti fürdésből, sőt nekem többen mondták, ha a kutyus hozzászokik, h kéthetente fürdik, akkor a jövőben sem lesz semmi gond.
2012. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam hogy kb. kéthetente fürdetem,de sokan mondták hogy nem jó annyiszor,mert beteg lehet a kutya és szerintük max évente 2szer szabad.
2012. okt. 24. 19:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Samponnal valóban nem szabad sokszor, mert tönkremegy a bőre és a szőre, vízzel annyiszor mosod, ahányszor akarod. Én csak akkor szoktam őket, ha érezhetően kutyaszaguk van már, vagy belefetrengtek valamibe (a döglött halszagot különösen nehéz eltüntetni:D), egyébként ha sárosak, sima víz:)
2012. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és samponnal mondjuk milyen sűrűn lehet,ha mondjuk egy-két hónaponta az jó úgy?
2012. okt. 24. 19:37
 7/13 Hovarju ***** válasza:
Sima vizzel, akár naponta moshatod (kelleni is fog sáros, latyakos időben), de samponnal bőven elég 3-4 havonta fürdetni.
2012. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a segítségeket mentek a zöld jelek.
2012. okt. 24. 20:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Samponból sem mindegy, hogy milyet veszel, mert ezek a Bobi meg hasonló vackok tönkreteszik a kutya bőrét. Minőségi sampont kell venni, lehetőség szerint állatorvostól, amelyek nem szárítják a bőrt és azzal lehet 1-2 havonta fürdetni, gyakrabban azzal sem érdemes, mert a kutya szőre elvesztheti az öntisztuló képességét. Vízzel lehet mosni ahányszor jólesik.
2012. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem egy ismerősöm, aki kutyakiállításokra jár, azt mondta, sima könnymentes ember BABA sampon a legjobb. Ugyanazt tudja mint a méregdrága kutyakozmetikumok töredékéért. És hát... ami egy agyonféltett babának jó, tényleg nem árthat egy kutyának szerintem sem.
2012. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!