Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves vagyok és a 9 éves...

12 éves vagyok és a 9 éves tesómmal szeretnénk egy kutyát. Viszonylag nyugodt, éjszaka nem zajongó, kis max beagle, esetleg puli termetű kutyát szeretnénk. Kertes házunk van. Ti melyik fajtát ajánlanátok, és miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 20:12
1 2 3
 11/24 Hovarju ***** válasza:
24%

Ha csak havonta 2x vinnétek 1-1 órára sétálni, akkor ne akarjatok kutyát. Ez bármilyen fajtának kevés.

Te hogy éreznéd magad, ha 1 hónapig csak a szobába lehetnél, ahol kapsz enni és inni, de nem beszélgethetsz senkivel, nem mehetsz sehova, nem netezhetsz és nem nézhetsz tv-t sem, illetve mindezt csak havonta 2*1 órában teheted.


Szóval, ha nem lenne több idő a kutyusra, akkor még ne akarjatok kutyát. Inkább várjatok vele pár évet.

Vagy esetleg legyetek ideiglenes gazdik. Sok állatszervezet keres ideiglenes helyet a kutyusainak. A szervezet állja a kutya költségeit, neked "csak" el kell látni, amíg végleges gazdája lesz. Ez idő alatt pedig megtanulhatjátok milyen kutyát tartani és több tapasztalattal pár év múlva könnyebb lesz a választás.

2012. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Ülj le Hovarju, szövegértelmezés neked is 1-es.

Menhelyi kutyust ajánlok én is. Rengeteg kutyus közül lehet választani.:) És majd ráértek azt is eldönteni ott, hogy kölyköt vagy felnőtt kutyát vesztek magatokhoz. Ha van a közeletekbe menhely, érdemes oda ellátogatnotok, vagy írd be a keresőbe hogy pl "Gazdára váró kutyák" és nézzetek szét.:)

2012. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelműen menhelyi kutyus.
2012. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, mi ez az éjszaka csendes dolog, hát hogy a fenébe ne lenne csendben éjszaka, egy kutyát sem tenyésztettek arra, hogy estétől reggelig randalírozzon. Minden normális kutya alszik éjjel; amelyik mégsem, azzal többet kell foglalkozni és rá kell szólni, hogy maradjon veszteg.
2012. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya sem zajong éjszaka, ha napközben eleget foglalkoznak vele.
2012. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
46%

Komolyan gondoljátok, hogy akár egy kifárasztott kutya egész éjjel a lóbőrt húzza ?

Igen ritka az a kutya, amelyik éjjel valamire ne eresztené ki a hangját.

A kérdezőnek nyugodt, éjjel néma kutya kellene.

2012. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Hovarju ***** válasza:
82%

Igazatok van , rendesen benéztem a választ.

:-)

Mindenkitől bocs.


Ebben az esetben csatlakozom a többiek véleményéhez, látogassatok meg egy közeli menhelyet, akár többet is. Ha elmondjátok milyen kutyust szeretnétek biztosan fognak tudni segíteni.

Jó kutyázást kívánok !

2012. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Na hát ha az enyém megpróbálna csak megmukkanni is éjszaka ok nélkül, hozzávágnék valamit, az biztos.

Mondjuk az is igaz, hogy az ágyam mellett alszik, nem kint a kapuban, így kicsit nyugodtabban aludhat, nem zavarják fel félóránként a kószáló sünök, macskák meg emberek. A kölcsönkutyám néha próbál ugatni reggel, ha nyitva van az ablak, de már elég megmutatni neki a flakont, és visszafekszik aludni. Ha kiraknám, óbégatna nekem egész hajnalban, így meg húzza a lóbőrt.

2012. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat.És napi fél órát sétáltatnánk kb.és játszanánk is vele.És havonta kétszer vinnénk kutyasuliba.Szerintemis az lesz a vége,hogy elmegyünk menhelyre.Ti melyiket ajánlanátok??? :D
2012. okt. 25. 07:21
 20/24 anonim ***** válasza:
Menhelyet nem tudok,nincs a közelünkbe.De tényleg az lenne jó nektek.Ott már olyan kutyát ajánlhatnak,amiről tényleg tudni lehet,hogy nyugis,csendes stb...
2012. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!