Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyámra is vonatkozik...

Az én kutyámra is vonatkozik a magyarországi veszettség elleni oltási kötelezettség?

Figyelt kérdés

Az van, hogy én szlovákiai vagyok, és a kutyám is oda van jegyezve, szlovák chip, szlovák útlevél. (A minap már tettem is fel ezzel kapcsolatban kérdést).

Most arra lennék kiváncsi, hogy így az én kutyámra is vonatkoznak-e a magyar törvények.

Ugyanis nálunk Szlovákiában a veszettség ellen kötelező oltani 3 hónaposan, majd 1 év múlva, majd kétévente ismételni.

Most néztem viszont utána, hogy Magyarországon évente kötelező a vakcinát beadni.

Mivel nyáron, meg amúgy is, tetemes időt töltök kutyástól az országban, simán előfordulhat, hogy akár határ, akár közúti ellenőrzésnél elkérik a kutya papírjait. Vagy pl. következő nyáron szerintme várható elsz majd ide az üdülőövezetbe is chip miatti ellenőrzés, és akkor szerintem megnézik majd az oltásokat is az útlevélben.

Ezért kérdezem, hogy most akkor én büntethető vagyok a kutyával Magyarország területén? Érdekes, mivle a sk törvények szerint meg nem, és végül is ő egy szlovák "kutyapolgár" :D a papírjai szerint.

(Félreértés ne essék, nem az a 7 euro fog a földhöz vágni, amennyibe egy veszettség elleni oltás kerül, csak már komoly tanulmányok szólnak arról, hogy ez a gyakori oltogatás csak a gyógyzsergyártók haszonszerzésére megy ki, és a kutyáknak nagyon is káros, sőt rövidíti az életüket. Ezért nekem szimpatikusabb a két évente oltás, habár, az is gyakori egyébként.)


2012. okt. 25. 09:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Attól mert más országban más a jogszabályi környezet, attól még ha Magyarország területére jön valaki, annak a hazai jogszabályokat be kell tartania. Egy holland sem füvezhet egy kávézóban csak azért mert náluk lehet. Ez vonatkozik az állatokra is, ha állatot akarsz más országba vinni, és ott más kötelező oltások is lennének, akkor be kell adatni és kész, az nem kifogás, hogy más országban született.
2012. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Ebből csak azt akartam kihozni, minden emberre aki Magyarország területére lép, arra vonatkoznak a magyar törvények. És igazából a törvényeknek nem a kutya a kötelezettje, hanem az ember.
2012. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy ellenőrzésnél csak azt fogják nézni, hogy van-e egy évnél nem régebbi oltása, azt nem, hogy előtte mi volt, szerintem.
2012. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ellenőrzik akkor csak azt, hogy 1éven belül volt e oltva a többihez senkinek semmi köze :). Hiszen külföldön sok helyen máshogy van.
2012. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden évben kutyástól jössz az országba, akkor évente oltasd be, hogy ne tudjanak beléd kötni ilyenért.
2012. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%

Ukrajnában a határtól 30 km re találtak legutóbb veszett állatokat és rengeteg a kóbor kutya ahogy Romániában is. Egy kutyának 30 km pár óra kocogás ,és nem fogja nézni hogy határátlép e vagy sem. Döntsd el magad mit szeretnél inkább évente vagy két esetleg 3 évente oltott kutya harapjon meg.Vagy esetleg a kutyád kerüljön konfliktusba ,kétes állapotú rókával kutyával.... Ez nem játék.

Ha a határt átléped akkor nyilván az ottani követelményeknek kell megfelelned,pl lesheted mikor engednek be Angliába ha elég ha rossz a dátum a kutya papírjain.

2012. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy melyik országba utazunk a kutyánkkal, előtte tájékozódni kell, hogy a célországban milyen előírások vonatkoznak a kutyákra és azokat be kell tartani.
2012. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
...mellesleg azt sem hiszem hogy Szlovákia kevésbé lenne veszélyeztetve ebből a szempontból... ( ukrán helyzet )
2012. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

"Döntsd el magad mit szeretnél inkább évente vagy két esetleg 3 évente oltott kutya harapjon meg."


Teljesen irreleváns, hogy 1-2-3 évente oltjuk-e a kutyákat, mert a veszettség elleni vakcina (több, mint) 3 évre ad védettséget. Nem napra pontosan, mert amikor azt ilyesmit meghatározzák, akkor egy biztonsági tényezővel is számolnak. Tehát már a 3 év is tuti, az annál gyakoribb oltogatás pedig jelentős és felesleges túlbiztosítás. Attól még semmivel sem lesz védettebb, hogy gyakrabban oltod.

2012. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Gyerekek, azért nem kell ám leugatni. Annyira tudtam, hogy ez lesz, és már direkt odatettem, hogy nem az a 7 euri fog a földhöz vágni.

Egyébként, nem egészen értettem ezt az 1-2 vagy 3 éve oltott kutya harap meg. Mivel az oltóanyag bizonyítottan minimum 5 évre védelmet nyújt veszettség ellen, és csak a gyógyszergyártók nyerészkednek vele évente (és most leszek megkövezve, de szarok rá) a drága magyar állam van annyira hülye, hogy még ebből akar dugni némi kis illetéket az államkasszába, így kötelezi évente. Ti tényleg úgy gondoljátok, hogy pl. Komáromban, ami közvetlen ott van a határnál, gyalog a két ország közt van egy tíz percet igénybe vevő híd, és úgy gondoljátok, hogy akkor a Szlovák Komáromban minden kutya ki van téve a veszettségnek, mer tott már sikerült elérni, hogy ne tolják a kutya szervezetét minden szarral évente, és csak 2 évente kell oltani? A ti álomországotokban meg az évenkénti oltástól mindenki ,,hepi" ?


Csak annyit akartam tudni, hogy fognak e a csücske kis rendőreitek még ezért is szopatni? Kösz, a válaszom megkaptam, mért is vártam mást... Pffff

2012. okt. 25. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!