Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog, elleni?

Mikor fog, elleni?

Figyelt kérdés
németdogom van.az első fedezès óta eltelt pontosan 66nap.utána mèg párszor összeragadtak.tegnap óta nem eszik reggel lihegett többször is de nem intenziven.remeg is csak azt nem tudom h az ellès miatt vagy mert fázik.nyüszít is de ha oda megyek hozzá farok csóválva jön elèm.

2012. okt. 25. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ezek már a fájások , lehet éjszakáig kihúzza de figyelgesd bármikor elkezdhet nyomi is :-) már ne hagyd egyedül!
2012. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66 nap , az már sok. Van orvosod? Meg kellene nézetned.
2012. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

mivel 66. nap van az első fedeztetéstől így nem kell pánikolni!

Mivel azt írtad, hogy utána még párszor összeragadtak nyugodtan számolhatod a középső fedeztetéstől az ellést. nekem volt már, hogy a 68.-69. napra ellett, teljesen normális ellés volt. Igaz minden nap jártam Uh-ra mert a víz az folyamatosan kevesebb volt és , hogy ne legyen baj...De ezek már az ellés jelei csak kitartás :-)

2012. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Van orvosunk igen ő is azt mondta bőven időbe van még mert nem tul valoszinü hogy az elsőtöl lett vemhes.csak már türelmetlen vagyok.meg izgulok is
2012. okt. 25. 11:03
 5/21 anonim ***** válasza:
Maradj mellette, ez a legfontosabb. Figyeld a kutyád, és ha valami nem odaillőt tapasztalsz, azonnal hívd a dokit. Gondolom az orvossal mindent átbeszéltetek, tudnod kellene, hogy mi a normális a kutya ellése közben és mi nem. Amúgy mi a kenneled neve?
2012. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy eltart 1-2 napig a tágulás, 48 óra még belefér.

Mondjuk, ha tegnap este már nem evett, akkor szerintem ma babák lesznek, figyeld nagyon.

Elletőládája, vagy valami elkülönített helye van, ahol nyugisan el lehet?

Ellés alatt folyamtosan figyeld a kutyust, mert nagy termete , és első ellés révén még tapasztalatlan, és könnyen összenyomhatja a kicsiket. a legjobb, ha látod, hogy újra erőlködni kezd, hogy addig elveszed tőle a kicsit, persze csak annyira, hogy látótávolságban legyen, mert van, amelyik szuka körbe-körbe forog kitolásnál, könnyen a lába alá kerül a kölyök ilyenkor, mert az meg folyamatosan keresi a bimbót.

2012. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze.ellető láda infra lámpa minden meg van.mellette vagyok folyamatosan beszèltem dokival is persze.már 2napja éjszakánkènt 2 óránkènt megyek nèzni minden rendben van e.lihegès abba maradt most már csak fekszik ès nagyokat nyög.de továbbra sem eszik.kan oda ment megnèzni nagyon kiváncsi addig löködte az ajtót mig be nem lökte de oda mart neki
2012. okt. 25. 11:45
 8/21 A kérdező kommentje:
Mármint a szuka a kannak
2012. okt. 25. 11:46
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én!

Ha már a kant se tűri, akkor tényleg ellés lesz ma!

Arra figyelj majd még, ha esetleg a magzatvíz elfolyik, 4 órán belül meg kell születnie az első babának.

Többször ragadtak össze, mint írtad, lehet, hogy pár baba fejletlenebb, kisebb lesz, őket próbáld a hátsó emlőkre rakni majd.

Ja, és elképzelhető a magas alomszám is, nagytestű kutyánál akár 10 kölyök is születhet, lehet, hogy az anyakutya nem győzi ellátni őket, akkor gondoskodni kell a tejpótlásról, ha nem akarsz szelektálni.

Gondolom, nem!

Gyakran a legfejletlenebb kiskutyából lesz a legszebb, legéletrevalóbb.

Írj majd folyamatosan, nagyon kiváncsi vagyok, és NE izgulj, azt megérzi a kutya!

2012. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Teszek fel foto az anyáról hogy mekkora hasa van.nem tudom ez nagynak szamit e
2012. okt. 25. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!