Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortol kezdik a kan kutyusok...

Mikortol kezdik a kan kutyusok felemelni a lábukat pisilés közben? Van esetleg olyan praktika amivel rá lehet venni, hogy felemelje?

Figyelt kérdés
5 hónapos a boxerem és még mindig úgy gugolva pisil és rendszeresen lepisili az elő lábait ,már egy kicsit zavar mert pisi szaga van és lakásban van tartva.
2012. okt. 25. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 10hónaposan kezdte.. És így is lepisi sokszor.. Mosd meg a lábát séta után :)
2012. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Le kell mosni minden bemenetelkor.

Majd 1 éves kor után lesz ivarérett, akkor jelöl majd.

Ezt nem lehet befolyásolni.

2012. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

5 hónaposan még ne várd el tőle és ne siettesd, emelni fogja, ha itt az ideje :)

nekem 9 hónapos a dobermannom és most kezdi próbálgatni a lábemelést, szóval van időtök bőven!

én minden séta után lemosom a lábait, ez megoldás lehet nálatok is, hogy ne legyen pisiszagú a lába :)

2012. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,mosom a lábát de mivel kertes házban lakunk és ki be rohangál nem igazán látom mikor pisil csak érzem.
2012. okt. 25. 10:41
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Én csak egy dologra szeretném felhívni a figyelmedet. A lehugyozott autók. Ha már megtanulta, ne hagyd neki, hogy kocsikra hugyozzon, mert undorító. Itt a házban is van egy nagyobb kan kutya, természetesen nincsen ivartalanítva, és minden reggel lehugyozza az autómat. A sárga festéket már kimarta, és újra kell fényeztetnem a kocsit. Mindegy hová, állok, mindennap lehugyozza. És nem csak az enyémet.


Kérlek ezekre majd figyelj oda, mert ez nagyon gyakori probléma, és nem kevés pénzbe kerül rendbe hozni az autót.

2012. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező:

Az én kutyám is 5 hónapos, még jelét sem látom annak, hogy emelné a lábát pisi közben. Ivarérés környékén fogják emelgetni a lábaikat. Én viszont kifejezetten örülök, hogy így pisil még, és nemsokára ivartalanítva lesz, pont azért, hogy ne jelölgessen. Szerintem örülj. Ha már felemeli a lábát, akkor a pisije is sokkal erősebb lesz, és mindent jelölgetni fog. Ha már jelölget, akkor előfordulhat, hogy a lakásban is megjelöli a bútorokat, a fekhelyét, stb.

Off:

Ne haragudj 11:11-es, de a normális kutyatartók nem engedik, hogy a kutyájuk lehugyozza más kocsiját, vagy épp a háza elé szarjanak. Amúgy sem illik nagyon a témához, a saját problémádat ne itt ecseteld már. A bunkó, paraszt embereket nem érdekli, ha a kutyájuk másnak kárt csinál, de nem minden kutyatartó ilyen. Az értelmesebb tudja magától.

2012. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, lábemelés után is sokszor lefogja magát vizelni :D


Az én kutyámnál csodaszám, ha nem pisálja telibe a mellső lábát :D

2012. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a másik hátsóra 'csapódik vissza' a pisi... :)
2012. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 15,5 hónapos bullmacim van, 1 éves kora után kezdte emelni a lábát. De ha nincs bokor, fa v villanyoszlop a közelben, a mai napig gugolva pisil.

Jah és továbbra is van, hogy lepisili a lábát vagy ha nem is, akkor szimplán belelép :D

Ez ilyen sajnos.

2012. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy barátnőmnek van egy 6 éves kan goldija. Elég domináns, de soha az életbe nem emelte föl a lábát pisilés közben.

Nekem van egy 5 éves szuka yorkim, aki egyáltalán nem domináns, mégis nagyon sokat jelölget felemelt lábbal :)

Szóval...


Amúgy én minden séta után lemosom a kutyám lábát a kádban, de egy boxert nyilván nem lehet napi 3-4 alkalommal a kádba tenni. Ha egy lavórban vinnél vizet, és a séta után kicsit lemosnád a lábát, majd megtörölnéd, az nem jó?

2012. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!