Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igényelnek kemény...

Mennyire igényelnek kemény kezet ezek a fajták? Szukát vagy ivartalanított kant? Hogyan válasszam ki az omegát az alomból?

Figyelt kérdés
Már rég óta szeretnék egy kicsit keményebb fajtát, de nem mertem,mert mndenhol azt írják nagyon kemény nevelés kell nekik. Kutya suliba járnánk. Én az alábbi fajtákra gondoltam: rottweiler,cane corso, kanadai fehér juhász. Csak hobby célra szeretném,társnak. Egésznap ráerek a sétára átlagban három órát tudnék szánni a tanításra egy- óra, a játékra is kb. ennyit. Igaz már van egy vizslám, de szeretnék még egy kutyát akivel össze passzolunk.Amúgy egy 16 éves lány vagyok
2012. okt. 25. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szóval kemény kutyát akarsz, akivel összepasszolsz, de nem vag az a típus, aki keményen fog egy kutyát? Hol itt a passzolás?
2012. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vizslával nem passzolsz?
2012. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy 16. Most indul be az "élet". Az elkövetkezendő 10-15 évben is lesz napi több órád? Hidd el, felsőoktatás mellett nem annyira...


A vizslával miért nem passzolsz össze?

2012. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
"A CANE CORSO általában könnyen és gyorsan tanul, de nem kezdőknek való kutya. Gazdának az olyan, természetes tekintéllyel rendelkező személy a legalkalmasabb, aki emellett nyugodt is. Ha a kölyköt következetes módon, harmonikus környezetében nevelik fel, nagyobb a valószínűsége annak, hogy kiegyensúlyozott, megbízható kutyává fejlődik. Nem kell attól félni, hogy emiatt romlanak őrző-védő képességei, az őrzésre való hajlam a fajta veleszületett tulajdonsága, és az állat mindig cselekszik, ha szükséges. Kölyökkorában hosszabb időt kell tölteni a más kutyákhoz való szoktatásával, máskülönben könnyen nekiugorhat fajtársainak, hogy bebizonyítsa erejét. A cane corso egészen mostanáig csak társként tartották, bár voltak, akik a kutyás sportokban is meglepően jó eredményeket értek el vele."
2012. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk rottweiler kan kutyánk van (igaz én akkor ismertem meg, amikor már 1 éves volt) most 3 éves, de csak és kizárólag a férjemet tekinti "falkavezérnek". A férjemen csüng és szótfogad Neki. Én a fejem tetejére is állhatok, akkor sem fogad szót nekem. Nem sipítozok neki, hanem határozott hangon szólok hozzá, kérek tőle dolgokat, de csak ugrabugrál és mintha süket lenne, nem hallgat rám.
2012. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5: ezen egyébként tudnál változtatni, és még csak fejre sem kéne állni hozzá, csak kicsit tájékozódni falkavezérség-témában, és/vagy ellátogatni egy olyan kutyaiskolába, ahol elmagyarázzák, miért nem hallgat rád és mit tegyél, hogy ez megváltozzon.
2012. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A vizsla nem kifejezeten az enyém inkább közös. Ha akarok tudok tekinyélyt parancsoló lenni. Nekem mindig van időm, mert magán tanuló vagyok. A vizslákkal valamiért sose öttem ki. Elöző kutyánkat imátam tanítani ő egy malamut volt csak sajnos leszúrták a betörők pedig nem bántotta volna őket. Igazából a rtikhoz húz a szívem velük sok jó tapasztalatom van.
2012. okt. 25. 16:46
 8/12 A kérdező kommentje:
De amúgy pont ezért kérdeztem,hogy szukát vagy ivartalanított kant. Sok helyen olvastam, hogy általában a szukák sokkal kevésbé dominánsok mint a kanok vagy ivartalanított kanok is sokkal nyugisabbak és kevésbé dominánsak. És a kiskutya kiválasztásánál is fontos, hogy mnelyiket választom, mert már akkor is vannak kevésbé dominánsak
2012. okt. 25. 22:44
 9/12 anonim ***** válasza:
A neme tökmindegy, nyugis, nem domináns viselkedésű kölyköt válassz, és olyan felnőtted is lesz.
2012. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért omega típusú kutyából is lehet alfát csinálni, csak rossz nevelés kérdése :D Kutyasuli mellett (ha tényleg jár majd a kérdező) akkor nehezebb :D


Kérdező! HA szukád lesz, azt is ivartalanítani kéne majd!

2012. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!