Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámat hogy az utcán póráz nélkül sétáljon?

Figyelt kérdés
Amikor hívom akkor hozzám jön és amerre megyek arra jön ő is és nem kell azzal törődnöm hogy utána menjek?

#kutya #tanítás #póráz nélkül sétálás
2012. okt. 25. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős, milyen fajta, mióta van veled?


Az én kutyám az első naptól iszonyatosan kötődik hozzám, a legelső séta alkalmával elengedtem a pórázról, és azóta is majdnem mindig póráz nélkül sétál. Figyel rám, nem megy tőlem 10 méternél messzebb soha.

De létezik olyan is, hogy kötődési tréning (ha jól tudom)

2012. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Leginkább sehogy ne tanítsd mef, ugyanis törvènyileg van szabályozva, és bizony TILOS!
2012. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Például kezdheted azzal, hogy nem mész utána. Ha látja, hogy követed, hülye lesz megállni, ellenkező irányba kell futni, és ha van egy minimális kötődése, utánad fog menni. De rakhatsz rá hosszú (nem flexi) pórázt is, amivel minden egyes behíváskor magadhoz tudod irányítani, aztán jól megdicsérni és elengedni.

De a legfontosabb dolog ebben a kérdésben is a falkavezérség. Ha nincs tekintélyed a kutya szemében, nem látja okát, hogy engedelmeskedjen, nem fog visszamenni hozzád, ha fejreállsz, akkor se. Szóval olvass utána a kérdésnek, és/vagy keress egy jó kutyasulit vagy kiképzőt, mert segítséggel minden gyorsabban és egyszerűbben megy, egyedül meg az sem biztos, hogy sikerülni fog.

2012. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már járt kutyaiskolába az alapokat megtanulta ma kipróbáltam az utcán elengedtem mentem el tőle de ő nem jött ment amerre akart és beagle fajta kutya
2012. okt. 26. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Mondom _jó_ kutyaiskolába kell vinni. Ezek szerint mégsem tanulta meg az alapokat, mert az alap az, hogy engedelmeskedni kell a gazdának. Ha beagle, akkor különösen rá kell gyúrni a falkavezérségre.
2012. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Utcán, közterületen tilos póráz nélkül sétáltatni kutyát. Csak erre kijelölt nem zárt, vagy zárt kutyafuttatókban szabad.

Kijelölt helyen én is póráz nélkül sétáltatom, de utcán meg se fordul a fejemben. Jön egy bolond kutya; egy kisgyerekes család; egy szirénázó autó; vagy egy érdekesebb dolog az út túloldalán... A kutyának vannak ösztönei, amit nem tudsz 100%-ig kordában tartani, bárhogy is kötődjön hozzád.

2012. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

én először sima pórázzal sétáltattam utána engedhetőssel,megszokta hogy mennyi a távolság amíg elmaradhat tőlem, most már szépen sétál kicsit lemarad utánam fut.

volt hogy macskát látott neki akart iramodni de rászóltam és tovább sétált szépen velem.

mi nem jártunk kutyasuliba de sokat van foglalkozva vele sokat sétálunk és sokat vagyunk együtt :)

2 éves westi

2012. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Utcán elvileg nem szabad elengedni a kutyákat pórázról. Ugyan én is el szoktam, igaz nem lenne szabad. Kisebb városban lakom nincs nagy veszély, a kutyák képzettek. Beagle az egy vadászkutya, az a saját feje után hajlamos menni, ezért én tuti hogy nem engedném el a helyedben. Vagy tedd nyomkövető pórázra ami van vagy 8 méter.
2012. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az en 10,5 eves keverek kutyamat kb.fel eve setaltatom poraz nelkul Romaniaban(itt nincs szabaly aval kapcsolatban h milyen porazt hasznalok,vagy h porazzal setaltatom-e) egy nyugodt,NEM forgalmas negyedben elunk,ahol ezt megengedhetem.


Kutyasuliban SOHA nem volt(mert nincs is a mi varosunkban),de szofogado es szepen jon labmellett,ahogy eltavolodik maris szolok neki es abban a pillanatban mellettem van.Es ezt most,oreg korara tanulta meg....:P


Szoval nincs olyan kutya,ami nm tud tanulni mert "tul oreg"....ilyesmi NEM letezik...

megfelelo foglalkozassal mindenre megtanithato fuggetlenul attol hogy milyen fajta vagy hogy hany eves

2012. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsótól megkérdezhetem milyen városban lakik?

NE sétáltasd póráz nélkül!Egy olyan utcában lakom, ahol naponta jó ha 3 kocsi elmegy.Egyszer elmentem vele a sarokig, póráz nélkül, mert, úgye mi történhetne?Másik oldalon megérzett valami elszórt csontokat, átszalad, nem figyelt a hívásomra csak egy rövid idő után, akkor visszaszaladt, és éppen abban a másodpercben jött az az egy kocsi.Szerencsére a sofőr figyelt, egy max félméterre állt meg a kutyától.Azóta csakis az udvarban van póráz nélkül, szabadon.

2012. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!