Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedűl hagynátok egy 10 éves...

Egyedűl hagynátok egy 10 éves gyereket egy felnőtt rottweiler mellett ha a kislány először találkozik vele?

Figyelt kérdés
2 hete hoztunk egy menhelyről egy felnőtt (2,5 éves rotit) és bár akármennyire barátságos meg minden, azért én eleinte nem nagynám csak úgy gyerek mellett. A kislányról tudni kell, hogy semmi veszély-és valóságérzete (úgy viselkedik mintha 3 éves lenne és egy mesében élne), és ha a kutya találkozott vele 5 percig felnőttek jelenlétében, még nem biztos hogy utána sem lesz semmi gond, hisz nem ismerem még a kutyát, de a párom szerint semmi gond nem lehet.
2012. okt. 25. 23:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Rotival semmilyen körülmények közt nem hagynék gyereket, legyen az 1-10-14-16 éves.

Pláne úgy, hogy felnőtt kutya, menhelyről hoztad, nem ismered az előéletét, nem tudod, kivel hogy viselkedik, mitől fél, és hasonló dolgokat sorolhatnék.

Mondjuk én akkor sem hagynám vele, ha én neveltem volna kicsi korától!

Jobb félni, mint megijedni, ne hallgass a párodra!

2012. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát és gyereket SOHA nem hagyunk egyedül! Akkor se, ha 1000%-ig meg vagyunk róla győződve, hogy nem lenne baj.
2012. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hagynék kutyát gyerekkel felügyelet nélkül.
2012. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutya és a gyerek is idegenek egymásnak még.

A gyereknek is meg kell tanulnia a kutyával bánni és a kutyának pedig a családhoz kell szoknia. Szóval nagyon sokáig egyáltalán nem lehet felügyelet nélkül a gyerek és a kutya együtt.

2012. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő után ki van zárva. A kutya még nem illeszkedett be, nincs 100%-ig tisztában a szabályokkal, keresi a helyét, és ha nem tudja még, hogy a gyerek tökéletesen tabu, meg a gyerek nem tudja, hogy a kutyát nem szabad csesztetni, akkor van rá esély, hogy akár egy - a kutya részéről - ártalmatlan figyelmeztetésből is bajok lehetnek. Igazából ilyet max. olyan kutyával csinálnék, amit elég régóta és elég mélyen ismerek ahhoz, hogy tudjam, hogy előbb harapna a saját farkába, minthogy bárkit bántana, és két hét alatt lehetetlenség ennyire kiismerni egy kutyát.

A fajtájával amúgy nincs gond, én ismertem több terápiás jellemű rotit, akire egy bölcsis csoportot is rábíztam volna, a feneküket is tisztára nyalta volna, de úgy általában nem hagyunk egyedül gyereket kutyával, pláne új kutyával rutintalan kutyás gyereket.

2012. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A menhelyen (nekem volt 1000 kérdésem a kutyával kapcsolatban, annak ellenére hogy már évek óta rengeteg dolgot megtudtam róla) a párom csak annyit kérdezett, hogy : "Hogy jön ki a gyerekekkel", ott meg mondták, hogy barátságos. A kislány 2 hetente van nálunk, de mint írtam, a koránál jóval felelőtlenebb, és akármit mondok a páromnak csak legyint rá. Az egy dolog hogy én nevelem, tanítgatom, határozott vagyok a kutyával, és minél hamarabb viszem iskolába is, de ha 5 percre már bejövök a kertből már a szívem megáll, hogy nehogy valami baj legyen.
2012. okt. 25. 23:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell az egész családot bevonni a nevelésbe, a gyereket különösen. Tanulja meg a szabályokat, a saját biztonsága érdekében. Mindenki mindig a kutya előtt csinál mindent, különös tekintettel sétáltatásnál az ajtón ki-be közlekedésre és az evésre, nem engedjük, hogy kunyeráljon, se kaját, se simit, se játékot, nem köszönünk neki induláskor és hazaérkezéskor, és szigorúan betartatjuk vele a felállított szabályokat. Nektek meg ezerrel be kell segíteni a gyereknek, hogy a kutya lássa, hogy a ti védelmetek alatt áll. A falkavezérségnek olvassatok utána alaposan, függesszétek ki otthon ezt és tanuljátok be: [link] - meg egyáltalán, ne hanyagoljátok el ezt a dolgot, mert még ha tényleg jó arc a kutya és nem lenne gáz, akkor is felelőtlen dolog esélyt adni egy roti-kisgyerek csatározásnak, mindkettejük érdekében.
2012. okt. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
semmikepp! Nem szabad egy allatban megbizni, foleg hogy nem is ismered.
2012. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Aki még emlékszik rá: kis lakásban tartott róti, falkavezéri szerepben, a csecsemő ikreket megszületésük után nem sokkal megölte, egyedül hagyták a lakásban a picikkel. Durva, de ez megtörtént. Én még fiatal vadászkutyát sem, egyáltalán bármilyen felnőtt kutyát, amelyiket frissen fogadtál örökbe, nem hagynék kettesben gyerekkel. Eddigi életét nem ismeri senki, előtte a menhelyen szűk ketrecben volt, nem foglalkozott vele senki. De ha ez luxusmenhely, járt kutyaiskolába, sétáltatták, előtte többször sétáltál, barátkoztál vele, akkor is több hónapig tart az összecsiszolódás. És ez még jól szocializált kutyával is igaz, saját tapasztalat.
2012. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Yukióóóó ***** válasza:
100%
figyelj a kutya nevelésben mindenkinek részt kell vennie ,akikkel együtt fog élni a későbbiekben ,az nem úgy van ,hogy legyintünk rá pláne ,hogy menhelyes kutya ,ez nem azt jelenti , hogy rossz meg ilyenek csak nem ismeritek kis kora óta ahogy az előttem írok is mondták az elő életéről semmit nem tudtok !! ha a párod nem is legalább te legyél résen :-))) egyébként igazán rendesek vagytok ,hogy menhelyről egy ilyen kutyát el hoztatok :-)))) sok sikert hozzá és kitartást kívánok !!!!
2012. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!