Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos korában kutyasuli?

5 hónapos korában kutyasuli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapos korától kutyaoviba járunk kutyusommal, elég domináns a lelkem. Nagyon jól szocializált, kutyusokkal jól kijön, imádja a felnőtteket, gyerekeket. Már egy ideje próbálok vele szigorúbban bánni, mint a korához illő lenne, mert rendkívül önálló és bátor :) Szabályokat következetesen betartatom vele, falkavezérségre gyúrok az olvasmányaim alapján. Oktató tanácsolta, hogy bár még csak 5 hónapos lesz kezdjük el az alapfokút. Nem korai? hisz még pici... Tapasztalat? Hallottatok már ilyet?


2012. okt. 26. 09:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még azt is mondta az oktató, hogy kora érett.
2012. okt. 26. 09:31
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyébként minden minden másban úgy érzed jó meglátásai vannak? Akkor fogadd meg a tanácsát. Az oktató jobban rálát a dolgokra, mint mi.
2012. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Koravén kutya nincs. Attól, hogy tanulékony, még jár neki az a pár plusz hónap kölyökkor.
2012. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Bocs...*koraérett

2012. okt. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs kőbe vésve egyetlen dátum se, hogy mikor mit lehet vagy kell csinálni egy kutyával. Ezek csak támpontok, amiket az egyedi esetek felülírhatnak. Valószínűleg oka van annak, hogy már most beraknának benneteket az alapfokra, de így, hogy nem ismerjük a kutyádat, nem fogjuk tudni megmondnani, hogy megalapozott-e az a döntés.
2012. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as. A tanulékonyság és a koraérettség nem függ össze.

A tanulékony kutya gyorsan megtanul valamit, a koraérett meg pl 4,5 hónaposan felemelt lábbal pisil és felnőtt kutyára jellemző viselkedési jegyeket mutat.

Milyen fajtáról van szó? Mert pl a kistestű fajták hamarabb érnek.

5 hónaposan én is egy kicsit fiatalnak érzem, de fél éves kutya szerintem minden probléma nélkül kikerülhet az oviból.

2012. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most beszéltem újra oktatóval és arra jutottunk, hogy marad oviban tovább és a gazdinak vagyis nekem kell suliba járnom, okosodnom és majd később együtt megyünk január környékén. Nah, ez így jobban hangzik, nem szívesek venném el a "gyerekkorát" :) Egyébként kislány kutyus :)
2012. okt. 26. 10:41
 8/12 A kérdező kommentje:
És közepes testű, úgy kb. 10-15 kg lesz majd felnőtten. Keverék kutya.
2012. okt. 26. 10:43
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Láttam én már nagyon durván elrontott, félelmi és/vagy domináns agressziót produkáló kutyát, aki szart a gazdi fejére, hiába csináltak "Kötődés tréninget"...ha az oktató úgy látja, nem fog neki ártani az alaptanfolyam, főleg a tükörsulikban...nyilván fojtón rángató suli nem való még ilyen fiatal kutyának
2012. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tükörsuli! És az ovi nagyon jó az elejétől fogva, úgyhogy örülök, hogy maradhat. Tényleg nagyon barátságos kutyával, emberrel. Egyenlőre én megyek suliba "szemlélődni" és alkalmazni a látottakat, hallottakat, utána januártól együtt megyünk, addigra már majdnem 7 hónapos lesz. Terrier, tacsi, havanese és még schnauzert is látunk benne :)
2012. okt. 26. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!