Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három hónapos hiperaktív...

Három hónapos hiperaktív pittbullom van és egyszerűen kezelhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos kan pitt bullom van és hiába próbálok minden tőlem telhetőt, egyszerűen kezelhetetlen, ugrál, harap, ha azt mondom ,,nem szabad,, az sem érdekli!Sokat néztem a kutya doki sorozatot is és volt benne egy módszer hogy ha felpörög a kutya akkor fogjuk meg és a vállánál fogva fektessük el és tartsuk lenn amig lenyugszik...na ez nála nem működik, amint elengedem,mert azt mutatja, hogy lehiggadt nekem ugrik!Mit tegyek?????
2012. okt. 26. 10:24
1 2
 1/16 Csivibaba ***** válasza:
100%

Le kell fárasztani. Rengeteg séta, játék... Túl sok az energiája, unatkozik... És nem tekint téged falkavezérnek...

Szerintem.

2012. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért kutyákhoz ne vegyen pit-et annyiszor elmondtuk már itt.. hiába menő..

Le kell fárasztani. Játék ezerrel meg esetleg el kezdhetnél vele klikkerezni az agyi fáradtság sokkal megeröltetőbb ilyen korban meg egyébként később is :). Meny el vele kutya oviba mindenképpen.

2012. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem-nem :D Aki nem ért a kutyákhoz, az ne vegyen pitnek hazudott keveréket :D


És mennyit sétálsz azzal a kutyával? Mire tanítottad már meg?

2012. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem menőségből vettem a kutyát félre értés ne essék!!!!Mindennap 2 óra séta este, reggelente 1 másfél óra játék, rongyozással, labdával.Már szóra ül és ugy marad amig kérem tőle, na meg pacsit is ad:)...

De sajnos amig a játék tart csak addig ilyen, utána mint akit elvágtak!

Mégegyszer hangsúlyozom, nem menőségből vettem!!!!A pasiknak menő!!

25/L

2012. okt. 26. 11:12
 5/16 A kérdező kommentje:
ja, és kutya ovi 100 km-es körzetben nincs:(
2012. okt. 26. 11:13
 6/16 A kérdező kommentje:
véleményem szerint, kevés ember van aki ennyit foglalkozik a kutyájával!!!plusz ha ráérek napközben is játszunk.
2012. okt. 26. 11:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ha már ilyen jelzőknél tartunk, mint a "kezelhetetlen", akkor szerintem az a megoldás, hogy keresel neki egy fajtához értő gazdát, még fiatal, könnyű lesz váltania. nem rosszindulatból mondom, hanem a lehető legkedvesebben, hidd el.


ezek a kutyák ilyenek. a leírásod alapján a tőled telhető maximumot nyújtod neki, de ez kevés. a piteknek az átlagembertől várható foglalkozás bizony kevés szokott lenni... nem véletlenül mondják, hogy nagy mozgásigényű kutyák.

ráadásul nem is rendes helyről vettél, hanem valami szaporítótól, így afelől sem lehetsz bizonyos, hogy ép idegrendszerű...


keress ennek a kutyának egy jó gazdát, és utána - nagyobb körültekintéssel - válassz magadnak egy másik kutyát. mondjuk egy jó minőségű amstaffot, azok jellemzően nyugodtabbak, vagy hozz a fajtamentéstől egy olyat, ami már idősebb, és kialakult az egyénisége.

2012. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
100 km az kb Mo. egyharamda. H azon belül nincs ovi az kicsit kamuszagú....
2012. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hogy a kamuszagnak utánna nézzek, kérlek szépen, a legközelebbi 60 kmre van, elég bunkó ember vagy ,hogy mit ne mondjak, de segíteni nem tudsz, így szerintem mellőzd a kommenteket!Segítségért jöttem ide nem taplókat megismerni!

Az előzőnek üzenek: köszönöm, a jó indulatot, én ezzel számoltam, hogy a fajta milyen,volt már rotweilerem, németjuhászom, kaukázisom, mind nagyon kezelhető volt és engedelmes.Persze azt is tudom ezeket nem szabad egy listán említeni a pittel. Úgy érzem nem is a kutyának, hanem magamnak kell még esélyt adnom, hátha sikerül... Most valószínűleg hülyén hangzik, de most jöttem vele vissza egy rövidebb sétából, és azt már tudom, hogy eddig hagytam magam előtt menni, most ezt határozottan tiltottam neki és magam mellett fogtam,(bár szét tépte a karom) viszont érdekes mire az utcába értünk szépen jött a lábam mellett és itthon levettem a pórázt,egyszerűen higgadt,nem olyan mint volt... lehetséges, hogy annyira elfáradt a húzásba hogy elől legyen, nem tudom, de ilyen még nem volt.

2012. okt. 26. 12:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fajtával van a gond, hanem a gazdája nem tudja a kutyának érthető módon jelezni, nem helyes, amit csinál. Egy alkalommal akár egy lenyomás még nem jelent semmit a kutyának. A kölyök próbálkozik. Kitartóan. A gazdának meg meg kell értetnie a kutyával, tilos dolgot csinál. De ez csak többszöri ismétléssel fog rögződni a kutyában.
2012. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!