Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le 1 eves...

Hogyan szoktassam le 1 eves kutyusomat arrol, hogy az utcan barmit megegyen?

Figyelt kérdés
Tudja, hogy nem szabad, ezert mar olyan taktikat kidolgozott, hogy nem vagyok kepes a koszos, kajaszagu nylonzacskot kivenni a szajabol. MAr tobbszor lenyelt ilyet, felek, egyszer belehal!
2012. okt. 26. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
hát ha finnyáskodsz és nem veszed ki akkor várhatod h mikor eszik meg valami mérgezett sz@rt...
2012. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A két beagle nálam is ilyen, bár már hálistennek legalább kiköpik, bár felvenniük se kéne semmit, de előtte kézfertőtlenítővel járkáltam pont az ilyen koszos szarok miatt. Ha arra nem vagy képes, hogy kiszedd a szájából, még jó, hogy zabálni fog, tudja, hogy nincs következménye.
2012. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pont most "szenvedek" egy ilyen kutyával; az a titka, hogy nem szabad feladni. Egyrészt kannával járok sétálni, ha bármit zabál, hozzávágom, rögtön érti, hogy mi a pálya (de itthon is kap, ha diót lop, vagy ilyesmi, azt már rászólásra is kiköpi szépen). Másrészt ha rajtakapom, és nem köpi ki, elkapon a nyakát meg a fülét, és addig tekerem meg "fojtom" (levegőt kap, csak nyelni nem tud), amíg ki nem köpi mégis. Utána már fél méterre elkerüli inkább, nem veszi fel megint, szóval elég egyértelműen megy át az üzenet. Durván hangzik, de amúgy nem fáj neki, csak marha kellemetlen és ellehetetleníti az evést, meg hát inkább ez, minthogy olyan egyen, amit nem kéne. Hihetetlenül beles kutya, ha egy marék zsíros szöget adnék neki vacsira, azt is megenné. A falkavezérséggel, meg a folyamatos otthoni önmérsékletgyakorlással együtt viszont elég szépen haladunk. Ha kunyerál, vagy lop is, mindig lerakom a kaját a földre, tiltom róla, tisztázom vele, hogy az az enyém, és addig tologatom a lábához a tányért, amíg fel nem adja és el nem megy. Amit egyszer így megmutattam neki, azt többet nem szedi le az asztalról.
2012. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, a szájából kiszedés meg amúgy nem nevelés, attól nem tanulja meg, hogy ez rossz. Nem fog neki örülni, de nem ő tette meg azt a lépést, hogy lemond a kajáról, hanem agresszíven lett elvéve tőle, tehát végső soron nem sokat tanul belőle, max. azt, hogy legközelebb sokkal jobban kell szorítani, hátha akkor sikerül megtartani. Persze ha valami nagyon durvát eszik, akkor nyilván mindenáron ki kell szedni az arcából, nevelés ide vagy oda, de alapjáraton nem ez a megoldás.
2012. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. A "nem vagyok kepes"-t ugy ertem, hogy nem vagyok eleg ugyes, mert tuljar az eszemen, tudja, hogy haragszom, es gyorsan lenyeli barmi is legyen az. Es rautok az orrara, de neki "megeri".
2012. okt. 28. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!