Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legjobb ivartalanítani...

Mikor a legjobb ivartalanítani egy szukát?

Figyelt kérdés
Első tüzelés előtt, vagy utána? Olvastam már mindenről, vajon mi az igazság?
2012. okt. 26. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előtte!
2012. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez nagyon megosztja még az orvosokat is. Ha megkérdezel 3 orvost különböző időpontokat mond.

Én nem vagyok szakértő, csak egy gazdi. Mi első tüzelés előtt ivartalaníttattuk a kutyánkat, 6 hónapos korában. Semmi problémát nem veszek észre rajta - még. Szépen fejlődik, kamaszodik :) . Olvass utána, bár lehet, hogy mégjobban összezavarodsz....

2012. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ez tényleg nagyon megosztja az orvosokat, én mindnél megvártam ,illetve a harmadiknál megvárom a tüzelést, mert addigra biztos minden kifejlődik odabent, azt a 3hetet meg egyszer túlélem, és vigyázok, hogy ne legyen baj.
2012. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Hovarju ***** válasza:

Én is sokat tanakodtam ivartalanítás előtt.

A saját orvosunk, azt mondta az első tüzelés után ideális, és csak a petefészkeit veszi ki, a méhét csak akkor ha úgy látszik műtét közben, hogy baja van.

Sok orvosi rendelőt felhívtam, után a olvastam és nem találtam egyértelmű választ. Van aki a tüzelés előtti műtétre esküszik, van aki az első utánira. És még találtam olyan dokit is, ahol választhattam volna, hogy csak a petefészkét veszi ki, vagy a méhét és a petefészkét is.


Végül egy olyan rendelőbe vittem az első tüzelése után, ahol teljesen kipakolták. Gyorsan gyógyult és nem viselte meg a dolog. Ennek már 2 éve, és köszöni szépen jól van.

2012. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Én a tüzelés után ivartalanitásra voksolok. mire a kutya szellemileg, és testileg is beérik.
2012. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!...azt hiszem még mindig fogalmam sincs, hogy mikor jobb...de ha már csináljuk, akkor sztem ne hagyjunk felesleges problémaforrást, azaz távolítsunk el mindent, ami később betegségek forrása lehetne, viszont semmilyen szerepe nincs már...
2012. okt. 26. 20:02
 7/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok: Szerintem is az a jobb, ha minden ki van onnan szedve:)
2012. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Első tüzelés előtt.

Lent találsz egy táblázatot:

[link]

2012. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az első tüzelés utáni ivartalanítás híve vagyok. És az a legjobb, ha mindent kipakolnak.
2012. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudsz dönteni, hátha az segít, hogy ha kölyökként és első tüzelés előtt csináltatod, akkor sokkal könnyebben épül fel! Másnap már kutya baja. Akik meg idősebbek, minél idősebb, annál esélyesebb, hogy nehezen jön helyre. Jó nyilván változó, de az tuti, hogy a kölyök pikk pakk túlvan rajta!
2012. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!