Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy yorki? Miért igen,...

Mopsz vagy yorki? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
Panelbe...
2012. okt. 26. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
yorki
2012. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
alapból soha nem tartanék semmiféle terriert max bedlingtont mert az nyugis, a mopsz inkább az a nyugis fajta amit kedvelek viszont nagyon sok beteg mopszot ismerek mondjuk yorkiból is 3 légcsőszűkületes és két patellás is van a panelban de tenyésztőnél abból lehet egészségeset kapni szóval inkább arra szavazok.
2012. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

mopsz nem, mert divatkutya, elvből nem veszek semmi olyat, ami mindenkinek van


yorki - kutya ostobenkó nőknek, a pasik utálják, mert több simit kapnak mit ők (meg vacsorát is előbb)

2012. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mopszot választanék. Nekem sokkal jobban tetszik, mint a yorki. Nyugis, s nálam alap szempont, hogy ne kelljen vele kutyakozmetikushoz járni. Viszont a ráncait tisztogatni kell, meg nem is a világ legegészségesebb fajtája, de ha jó helyről van, akkor szerintem nagy eséllyel nem lesz semmi különösebb baja.

Mondjuk, ha sportosabb életmódra vágysz, akkor inkább yorki. A tévhitekkel ellentétben a mopszival is lehet kocogni, sőt, hobbi szinten (egy szűk hőmérséklet tartományban) agilityzni is lehet vele, de azért ilyen szempontból a yorki jobban bírja a strapát. De a yorki terrier természete nehézségeket okozhat a nevelésnél (meg ott van a kiskutya-szindróma). Mindkét fajta igen divatos manapság. A két fajta külső megítélése hasonló: az emberek nem igazán veszik őket kutya számba, s mindkettőre eléggé vigyázni kell, mert még jól szocializált kutyákat is megzavarhatnak, pl a mopsz a hörgésével.

Jah még valami:

a yorki a mopszhoz képest ugatósabb. De a mopsz is tud ugatni, s igen hangosan horkol éjjelente. Az ugatás mértéke nevelésen múlik (a yorkik állítólag hajlamosabbak a szeparációs stresszre, nem tudom), a horkolást viszont nem tudod meggátolni. Ezek is megfontolandó szempontok, ha panelben lesz a kutya.

2012. okt. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3mas... szerinted a yorki nem divatkutya? azt írtad a mopszra hogy az, és hogy neked olyan nem kell ami mindenkinek van... hát szerintem yorkiból sokkal több van... és az inkább divat kutya... nem értem ezt a kijelentésedet, yorkija is van mindenkinek, utóbbi 3 hónapban 5 ismerősöm vett kiskutyát, mind yorki... mopsz 1 ismerősömnek van.
2012. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mopsz. Nekem az van, kedves, alkalmazkodó, imádja a gazdáit, szereti a gyerekeket (nálunk ez fontos, mert van egy 4,5 hónapos babánk), nem megy neki minden szembe jövő kutyának, mint a yorki. Igen, horkol és röfög, de így imádnivaló.
2012. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mopsz, mókás állat :) Yorkikat nem szeretem, ismerősömnek van egy, mindenkit megugat, tiszta idegbeteg... :S
2012. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: igen, a yorki elég dilis tud lenni.. elvileg okos fajtának mondható, olyan is van amelyik pókerezik, de szobatisztaságra szoktatni is baromi nehéz, neki megy minden féle nála 20x nagyobb ebnek (pl bordeaux-i dog vagy dán dog..) ugat állandóan, stbstb.. persze, jöhet azzal sok ember hogy nevelés nevelés.. de nem csak azon múlik.. ha egy kutya HÜLYE, akkor azt akár hogy nevelgeted az is marad.. tapasztalat, anyuéknak van yorkijuk, még mindig van hogy becsinál, pedig már 3 éves, kutyasuliba is vitték, mégis pofázik állandóan, nem hallgat rájuk ha olyan kedve van.. stb..


KÉRDEZŐ: inkább mopszot vegyél.. kevésbé problémás ápolni, szemét, ráncait kipucolod és kész, okos, nyugis, gyorsan kiszoktatod, stb.. yorki meg ugatni fog éjjel-nappal, nyíratni kell, fésülgetni..


ha jót akarsz mopszot veszel, bár te döntésed... :)

2012. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!