Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tükörmódszernek, az oktatókn...

A tükörmódszernek, az oktatóknak mi a véleménye Cesar Millanról és módszeréről? Lehet alkalmazni Cesar tv műsorában lévő módszereket a kutya-gazdi viszony kialakításában, viselkedésproblémák kezelésében?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a tükörmódszert, de ha tényleg meg akarod ismerni Cesar módszereit, akkor egy könyvét mindenképpen olvasd el, ne csak a sorozatot nézd.
2012. okt. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már két könyvét elolvastam Ceasarnak és a könyv 70%-ban tetszett. De pl. Ceasar fojtópórázt alkalmaz séták során. A tükörmódszer pedig a fojtót ill szöges nyakörvet sem szereti.
2012. okt. 28. 01:14
 3/9 anonim ***** válasza:

nem vagyok oktató de Cesar Millan módszere szerintem nagyon beválik.

nálunk is működne, ha anyukám felfogná, hogy egyedül nem tudom megnevelni a kutyát...ő meg úgy kezeli a 60 kilós komondort, mint egy kisgyereket...ergo semmit nem érek el :(

de egyébként előző komondorunknál teszteltem a módszerét és működött...azt a kutyát anyum is valamiért kutyaként kezelte, szóval az ő esetében sikerült tesztelnem :) csak szegény egyik este gyomorcsavarodást kapott és reggel mikor kerestem már nem élt :( utólag derült ki a halál oka :(

2012. okt. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki! Nekem a fojtó nem jött be, egyszerűen inkább megfulladt, viszont a tükör módszer fordulásos módszere óta nem nagyon húz.
2012. okt. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a tükör módszer nem jött be, egyszerűen ha maradunk a fordulásos példánál,én akárhogy forgolódhatok vele, ugyanazzal a lendülettel húz tovább amerre fordultam. Neki a szöges nyakörv segített abban h megtanuljon sétálni rendesen. De ma már nem kell használnom. Cesar módszere nekem jobban bevált.
2012. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tükörmódszeres fordulásos módszer nálunk bevált,mert első 4-5 alkalommal a kezdetek kezdetén rettenetesen húzott 1 éves közepes testű kutya,s volt,hogy már a második lépésnél fordulnom kellett,de később leesett neki. Viszont ha érez egy csábító szagot,akkor menne utána, s leellőz engem, én meg szeretném,hogyha a combom vonala mögött maradna.S a lefordulásokra már nem nagyon reagál. Lehet megpróbálom majd a fojtót, mert inkább korrigálni szeretném a kutyát.
2012. okt. 28. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ha elolvasod a Cesar Millan első könyvét ott leírja mit csinál a kutyákkal. Nem emlékszem már a pontos sorrendre és időbeosztásra de kb így nézett ki. Reggel a hegyekben 2-3 óra futás, haza utána 1 óra pihi utána görkorcsolyás futtatás, aztán kaja és pihi, délután úsztatás. Aztán pihi és másnap kezdődik előről.


Csináld végig ezt mondjuk 2-3 napig a kutyáddal és rájössz, hogy az összes viselkedésproblémája megszűnt. Gyakorlatilag el fog dőlni mint egy zsák és semmi másra nem vágyik majd mint a pihenés.

2012. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is belepasszol Cesar módszere a Tükör módszerbe, hiszen azonosak az elemek:

Életmód=mozgás

Ösztönkezelés=fegyelem

A szeretet pedig a jól megérdemelt jutalom, ami a kemény munka után adható a kutyának.

Mindkét módszert azt hangsúlyozza, hogy a kutyák szemében a gazdáknak következetes, határozott vezető szerepet kell betölteni.

2012. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem Viktoria Stilwell módszere jön be nagyon. De mint azt már kifejtették előttem. Kutya határozza meg a módszert is. Az egyiknél bejön valami, a másiknál nem.
2012. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!