Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak? Eddig...

Most mit csináljak? Eddig teljesen félrevezettem magam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nálam volt egy kutya fél évig egy kan shih-tzu mert anyósoméknál lakásfelújítás van és ő olyan hogy feleszik mindent,meg elég veszélyes lett volna otthon tartózkodnia.

Ez a kutya rengeteg iszik,de nem cukros,ellenőriztettük. Viszont több mint 1 hónapja már minden reggel pisi volt a nappaliba. Kitoltuk a sétákat,az utolsó éjfélkor lett és reggel 5kor vittük le őket,párom ment dolgozni de volt hogy pár óra múlva mikor keltem megint ott volt a pisi. Gondoltuk felfázott,napi 6 séta bevezetve lett mint egy kölyöknél. Gondoltuk biztos sokat iszik attól de eléggé kiborított már.

Aztán később kaki lett a nappaliba,hasmenés,onnét gondoltuk hogy a shih-tzu az és nem az én kutyám mert lent is ment a hasa. Diétáztattuk és anyósom most 2 napja elvitte tőlünk,elvitte orvoshoz,kapott injekciót meg gyógyszert. Viszont az én kutyám is elkezdett fosni,napi séták megmaradtak,tegnap volt is baleset a nappaliba kaki feltakarítottuk,levittük onnéttól nem fosott már.

Viszont ma reggel pisi!! volt megint a nappaliba. Most ilyenkor mi van? Felnőtt kutyáról van szó 2 éves a kutyám,egész eddig a shih-tzu-ra volt fogva az egész de lehet egész végig az én kutyám pisilt be akkor?? Ennyi séta mellett hogyan?

Ivartalanított szuka kislány. Nagyon sokat van sétáltatva,inni nem iszik sokat,kedélyállapota jó. Hasa most nem megy.. Kétségbe vagyok esve hogy egy 2 éves kutyánál ez mi?? Albérletbe lakok,ilyenkor mit csináljak,az egész lakás mint egy kórház árad a domestos szag folyton... Most hogy nincs nálunk a shih-tzu anyósoméknál nincs is baleset érdekes.

Mitől lehetnek ezek az éjszakai balesetek? Szerintetek végig az én okos kutyám pisilt be éjjel?? Ez nagyon durva.. Nem hiszem hogy fel lenne fázva,hiszen akkor nappal is bepisilna,és séta közben sincs sok pisi..:( Mit csináljak??



2012. okt. 28. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet mindkét kutyát megviselte az együttlét, és depisek voltak (lehetne ragozni, hogy "csak" a shih-tzu volt maga alatt és a kutyádra átragadt, de ez lényegtelen a jelenlegi helyzetben). Kitudja mi történt, míg távol voltatok? Figyeld a kutyádat, azt javaslom és lehet magától megoldódnak a gondok. Ha újra előjönnek a gondok, akkor jobb lenne nektek is meglátogatni az állatorvost.
2012. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyan mi csak 1 napra fogadtunk be egy kutyát mikor a gazdái nem értek rá, de akkor a mi felnőtt kutyánk kakált be a konyhába (soha előtte és azóta sem csinált ilyet).


Szerintem megzavarodott, nem tudja mire vélni a hirtelen jött új helyzetet, vagy féltékenység az oka.

2012. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

de fél évet együtt töltöttek,és nagyon szeretik egymást kiskoruktól együtt nőttek fel mint a testvérek.

És csak 1 hónapja jelentkeztek ezek a balesetek,amit elején a kan shih-tzura fogtunk,most meg hogy nincs itt folytatódik :S Hasmenés az lehet vírus amivel most egymást megfertőzték,de a pisi az biztos nem vírus:( És csak éjszaka.

2012. okt. 28. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkontinencia kizárva??
2012. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kizárom mert csak éjszaka van..:S Akkor nappal is bepisilna. Ez így rejtély marad akkor?
2012. okt. 28. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Én valahol azt hallottam, hogy a Hipó kifejezetten arra ösztönzi őket, hogy oda pisiljenek. Hátha a Domesztosz is.


Illetve ami még sokkal logikusabb: iszonyatosan zavarja őket a fertőtlenítőszag (engem is zavarna, hát még egy érzékeny orrú kutyát) és el akarják nyomni a vizeletükkel azt a számukra sokkal elviselhetetlenebb szagot.


Szerintem kialakult egy ördögi kör, már azért vizelnek mindenfelé, mert minden totál Domesztosz szagú.

2012. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen ez egy kialakult rossz szokás nála. Megoldásnak azt javaslom (ha az állatorvos megerősíti, hogy egészséges), hogy szerezz be egy nem túl nagy ketrecet (ha van kiállításokra járó ismerősöd, kölcsön is kérhetsz, már úgysem lesz tavaszig semmi). Fokozatosan szoktasd hozzá, majd végül már csak séta, játék idejére engedd ki. Ez nem kínzás neki, hiszen amúgy is aludna. De mivel a kutya nem piszkít maga alá önszántából, szépen leszokik ismét a lakásba piszkításról.
2012. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ketrec helyett az lett a megoldás éjszakára hogy bezártam velünk a szobába:) Tehát nem mászkálhatott így éjszaka,így hál isten most nem volt baleset. Innét látszik hogy direkt csinálja,nem beteg..meg hát saját helyére nem piszkítana. Most pár napig így marad,hogy csukott ajtónál alszunk,aztán remélem nem lesz utána már baleset. Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 29. 08:55
 9/11 A kérdező kommentje:

Remélem valaki tud még válaszolni :/

Most a napokban csukott ajtónál aludtunk,tehát bezártuk magunkhoz a szobába és nem is volt semmi baleset így. De ma éjjel véletlenül nyitvahagytam,reggelre ott a szokásos helyen a nappali közepén a pisi folt :( Tehát direkt csinálja. Most élete végéig csukott ajtónál kell altassam?? Miért csinálja ezt velem a saját kutyám?

2012. nov. 2. 10:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy így próbál "zsarolni"? Mármint neki ugye az az ideális, ha benn alhat veled, a gazdival. Lehet hogy meg kéne próbálnod kicsit távolságtartóbb lenni a kutyával - például ha otthon is vagytok, átküldeni a nappaliba és rászólni, hogy maradjon (mikor ti nem vagytok ott), hogy szokja azt a helyet is, meg az egyedül alvást is. Lehet, hogy nem jó felé tapogatózok persze...
2012. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!