Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a kutyaoktatónak?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos bernink. Akit naponta 2-4 órára lezárunk a kertbe, ilyenkor szokott sírni, nem szeret egyedül lenni, ezért mondta az oktató hogy jó lenne egy másik kutyus. De nem tudunk másikat is bevállalni, mert vele is nagyon sokat kell foglalkozni napi több órát: sétálunk, tanítom, játszunk, sokat vagyok vele és nagyon okos is, de ha lezárjuk kb 1 órát sír. :( De nem is bírnák még egy kutyussal, és mellette vannak még cicáim is. Mi a véleményetek? Szerintem megszokja majd, hogy néha egyedül is kell lennie egy kicsit és nem kell neki másik kutyus ilyenkor.
2012. okt. 28. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos, tehát még nagyon baba, ezért sír. Szépen fokozatosan szoktassátok az egyedüllétre.
2012. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem nincs igaza az oktatónak. Egy másik kutya miatt nem fogja abbahagyni a sírást.

A Berni szeret a család közelébe lenni, de ha eleget foglalkoztok vele és van helye, ideje kitombolni magát, meg fogja szokni, hogy néha egyedül van.

Gyakoroljátok vele az egyedül létet. Először csak kis időre zárjátok el, aztán egyre hosszabbra. Akkor hagyjátok egyedül ha már túl van a játékon, sétán, evésen. Ezek után úgy is alszik. Ha pedig újra odamentek hozzá, ne ugráljátok körül egyből. Akkor kezdjetek vele foglalkozni, ha már megnyugodott. Ilyenkor aztán mehet a játék és foglakozás.

Idővel meg fogja tanulni, hogy ki kell várnia a sorát.

2012. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először pár percre hagyd csak magára, később emeld az időintervallumot.
2012. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit fűznék csak hozzá az előttem szólókhoz, hogy csak akkor menjetek vissza hozzá, mikor épp nem sír. Ez nagyon fontos, mert különben ezt fogja hinni, hogy a sírással elősegíti azt, hogy visszatérjetek hozzá. A másik még, hogy mikor elzárjátok, ne köszönjetek el tőle meg ilyenek, egyszerűen hagyjátok ott, s akkor neki is természetesebb hatást fog kelteni.
2012. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Az előttem szólók leírták a lényeget ! még annyit,hogy nincs igaza az októnak,mert akkor inkább 2 kutya sírna a kennelbe! Szoktatás,és amikor nem sír,akkor szabad oda menni! A kennelből viszont csak akkor enged ki,ha már nem sír,és le ül,meg várja amig kiengeded!
2012. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!