Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bernáthegyik mennyire büdösek?

A bernáthegyik mennyire büdösek?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem volt még személyes tapasztalatom velük, de ha egyszer kutyám lesz, egy bernáthegyit szeretnék(rövid szőrűt). Szóval ezért gondoltam, tájékozódom egy kicsit. Az érdekelne, hogy a bernáthegyik szája, és bundája mennyire szokott büdösödni? Összehasonlításképp a keresztanyám bernipásztora ilyen szempontokból büdös.

2012. okt. 28. 16:28
 1/8 anonim válasza:
Kutya sampon, a fogát meg megmosod, kutyafogkefével hetente 2*, és csumi!
2012. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi "illata" minden kutyának van a vájt orrúak számára.

Rendszeres fésüléssel tökéletesen tisztán, egészségesen lehet tartani a bundát és a bőrét.

2012. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy még azt hallottam, hogy nemigen hagyja se a fürdetést, se a fésülést.
2012. okt. 28. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kis korától kezdve megszokja akkor szerintem hagyni fogja
2012. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinti kutya, igen ritkán kell fürdetni. Jó étellel etetve a szőre szinte öntisztuló. A sokszori fürdetéssel a szőre elveszti ezt a képességét .
2012. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Egy jól táplált kutyának azért nincs bűdi szaga! Keresztanyud valami elszúrhat,a száj szag is a fog állapotától függ!! Nem büdös a Bernáthegyi se!
2012. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok függ attól is, hogy mit esznek, rendesen vannak-e tartva vagy sem. Nekem egy féléves bernáthegyim van, és nem büdös. Természetesen, hogy a bundáját szagolva egy enyhe szag érződik, de egyáltalán nem nevezném büdösnek. Inkább csirkeszagja van amikor megázik :D. Füröszteni is mikor fürösztöttem, inkább azért tettem, hogy már kiskorában szokjon hozzá a fürösztéshez és nem azért, mert büdös volt. Kinti-benti kutya, éjjel bent alszik és a nappal kb. a nappal 1/3-át vagy 1/2-ét tölti kint az udvaron és természetesen azonkivül séta. Nem engedném, hogy bent legyen ha büdös lenne már ekkora korában és ráadásul nem is rövidszőrű.
2012. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer, meg azt is, hogy komolyan vettetek! :)
2012. nov. 1. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!