Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kistermetű kutyát...

Melyik kistermetű kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
szeretnék egy háziállatot gondoltam macskára nyulra de talán akutya az esélyesebb csak nemtudom milyet.
2012. okt. 28. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Tacskót tudom ajánlani, nyugis és kedves kutyus. Papáméknak volt, született keverék kölyke, ő azóta is itt futkos nálunk a kertben. :)
2012. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tacskó helyes kutya, de hogy nyugis lenne? Elég önfejű, makacs kutyus.

Szerintem mindenki a sajátját fogja neked ajánlani. Nekem havanesem van.Imádom, ő például elég nyugis kutya, de nem biztos hogy ez mindegyikre jellemző.

Szerintem néz körül menhelyen, nem feltétlen kell fajtatiszta kutya. Nekem volt több keverékem is, azok ugyanolyan kedvesek, ragaszkodóak.

2012. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írd le mennyit tudnál foglalkozni vele, mennyit tudnád mozgatni. Így könnyebben tudunk kutyát ajánlani. Amúgy a kistestű kutyák közül soknak magas a mozgásigénye.
2012. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

háát... én tudok egyet ajánlani, de nem a legolcsóbb fajta : Cavalier King Charles Spániel... gyönyörű, okos, nyugodt mégis játékos (legalábbis a miénk), gyerekek mellett sincs vele probléma ( a miénk sem a másfél éves unokaöcsém, sem a 4 éves hugom körül nem csinált semmi galibát, és tűri ha piszkálják)... alapvetően nincs túl nagy mozgásigénye, de szeret sétálni, vagy udvaron szaladgálni, de ha a lakásban játszol vele, attól is ki tud fáradni. :) én nem bántam meg hogy ezt a fajtát vettük, más fajta nekem nem kell többet, az fix :)


másik amit még esetleg ajánlani tudnék, az a mopsz.. ő is elég nyugis, kis lusta kutyus, nincs nagy mozgás igénye, elég okos is, és nem szokása hobbiból ugatni... mondjuk a mopsznak vannak egészségügyi problémái, főleg a rövid orra miatt, de alapvetően nagyon helyes kis kutyus :)


azt viszont tényleg jó lenne tudni, mennyit tudnád mozgatni, van-e gyerek, és egyebek...

2012. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Cavalier King Charles- angol törpe spániel. Nekünk is ilyen van, imádjuk, mindenki a családban, kedves, játékos, nyugis kutya, gyerekek mellé is ajánlom. Lehet kint is bent is, nálunk nem a lakásban van, hanem a fűtött kazánházban alszik a kis vackában. :) Ha pedig dolga akadna, akkor apukám csinált neki egy kutya ajtót, így könnyen ki és be tud járni :)
2012. okt. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és mennyibe kerül ez a spániel ? nem akarok tul nagy mozgásigényü kutyát de van kert ahol tud szaladgálni nem lakásba lesz.
2012. okt. 29. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Spánieles vagyok: háát, mivel ugyebár tenyésztőtől veszed, 100-200e között számolhatsz vele, attól függ melyik kennelhez mész... szerintem a Royal Gigolos a legjobb :) [link] a miénk is onnan van. :) Gyönyörűek, egészségesek, és a tenyésztő is megbízató, náluk 180e körül van egy kutyus, legalább, attól függ milyen célra szánod..
2012. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
télleg szépek de akkor inkább végigjárok pár menhelyet ennyi pénzt nem adok egy szobakutyáért
2012. okt. 29. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ennyi pénzt. Azért ne felejtsd el, hogy 10-15 évre választasz társat magad mellé. A menhely jó ötlet, ott általában az oltások vagy az ivartalanítás árát (vagy egy bizonyos részét) illik kifizetni.
2012. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!