Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labda gondok. Tehetünk valamit?

Labda gondok. Tehetünk valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy felnőtt keverék kutyusom. Nagy megszállottja a labdának. Az udvaron nem lehet labdázni, mert jön nézi a labdát, ugrál ha pedig leesik ráveti magát. Egyszer kiesett a labda a kapun és elkezdett a kerítésnél ugrálni, szerintem ha kint hagyom a labdát akkor ki is megy valahogy érte. Most rájátszik hogy van kiskutyája, mert ha játszunk és a kicsi elkezd sírni akkor "mama akcióban, mert a picinek kell a labda".

Ha leteszem elé a labdát, akkor rögtön meg rá nem tudom megfékezni, és elszalad vele és széljel szedi. Ha utol érem lehasal (alatta a labdával) és nem hajlandó ideadni.

Ha már megfogom akkor sem adja, belekapaszkodik és nem engedi el, fel is tudom úgy emelni, hogy rajta "lóg" a labdán. Szokta kocogtatni a fogait is, apukám szerint azért mert ideges. Le lehet valahogy szoktatni erről?

A szomszéd is pipa ránk mert ha átrepül a labda "repül" a kutya is utána.


2012. okt. 29. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért fut a labda után, mert kutya.

Ő csak játszani szeretne.

játssz vele egy kicsit. És szard le hogy a szomszéd pipa

2012. okt. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nagyon jó apportos kutya. Sokan összetennék a két kezüket érte:))) Az ilyen kutyával a legkönnyebb az élet. labdával gyönyörűen lehet motiválni, le lehet mozgatni stb. játsz vele váltott labdával egy jó 20 percet egyfolytában, lefárad fizikailag, és szellemileg egyaránt. Ha egy másik labdával hivod vissza, akkor az elsőt el tudod kérni tőle.
2012. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy az 1. írta.


Itt komoly nevelési gondok vannak, hiszen a kutya láthatóan nem hallgat rátok.

Ezt a problémát kell megoldani, mert jelenleg csak játszópajtásnak tart benneteket, nem pedig főnöknek.

2012. okt. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Szoktam vele játszani elég sokat. Van is 3 labdája, meg egy sípoló plüss macija.

Próbáltam vele 2labdával, de egy ideig vissza hozza, utána már ott hagyja a másikat, aztán már csak 1-re koncentrál a másik nem érdekli.

4 hónapja van még csak nálunk. De nagyon szeretnék majd vele sportolni valamit majd jövő nyár környékén.

De arról mégis le lehetne szoktatni hogy van neki labdája, meg van nekem. És ami az enyém ahhoz nem nyúl?

2012. okt. 29. 07:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdjétek el megtanítani neki azt, hogy NEM! Aztán a labdás esetekben alkalmazni. Nem lesz könnyű, de sok türelemmel megoldható. Meg úgy alapból is gyúrjatok rá a "falkavezérségre".
2012. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!!

Velem csinálja csak ezt, nálunk nagypapám a falkavezér. De köszi utána olvasok és megpróbálok "feljebb kerülni a ranglétrán".

2012. okt. 29. 08:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ez nevelési probléma. a kutya a zsákmányát őrzi!

a labda lehet remek motivációs eszköz, de a jelen pillanatban,nálatok ez komoly stressztényező,és jellemhiba .

nincs senki aki hatna a kutyára,akinek engedelmeskedne,és ezért 1 : stresszel : kocogtatja a fogát

2: szétszedi a labdáitokat,neveletlen!

síma neveléssel,és sok foglalkozással ezek a dolgok simán kinevelhetőek,sőt,pont a labda lesz a segítség,a nevelésben,mert van 1 jó motiváció a kezetekben,amit viszont NEM TUDTOK HASZNÁLNI!

megoldás: kutyasuli,ahol ti ( apu,meg te, :_) megtanulhatjátok az alapokat!

2012. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Én nagyon szívesen vinném kutya suliba, de a szüleim nem fizetnek ki 23 000ft-ot. Nekem meg sajnos nincs annyi zsebpénzem. Ha fizetnék a szüleim nem itt kérdezősködnék hanem cselekednék az oktató javaslatai alapján.

2012. okt. 29. 09:36
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy az ő labdája, meg a te labdád. Mindegyik a te labdád, és ő akkor játszhat vele, amikor te megengeded.


A falkavezérséget kezdjétek el tisztázni.

2012. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szaszekk ***** válasza:

Szia kérdező!


Nem tudom megoldódott-e azóta a gondod, de pár általam átélt, és működőképes tanáccsal szolgálhatok.

Először is vegyél egy tömör gumilabdát (tenisz labda méretű) Auchanban, vagy a Fresh Napsban vettem, már nem tudom, de 1000Ft volt. Ugyanis az én kutyáim is szeretik rágni, és minden labdát szétrágtak előtte.

Vegyél egy csomag virslit is, csalinak, azaz jutalom falatnak. Tesco-s 200Ft-os tök jó.

Otthon ültesd le a kutyát parancsszóval, vagy bármi más parancsot adj, amit végre tud hajtani. Díjazd egy darab virsli karikával, de előtte mutasd meg neki, hogy mit kap.

Így már tudni fogja, hogy milyen finom a kezedben lévő virslikarika.

Lehet otthon is kezdeni a tanítást, így kisebb a tér, könnyebben tudsz vele kommunikálni, kevesebb az inger.

Szóval: nem adja oda a labdát, a sajátjának tekinti. Nálunk is ez volt a probléma, és a következőképpen jártam el:

A kezembe fogtam a labdát, majd úgy tartottam, hogy a kutya lássa azt. Izgalomba jött, és el akarta venni felugrással. Minden esetben, mikor felugrott a labdáért (középtermetű, csak két hátsó lábra állt tulajdonképpen), hangos, és rövid, de határozott sss-t hallattam, majd a labdát ugyanabban a pillanatban a hátam mögé tettem. Ha oda is követi a labdát, állj a falhoz háttal.

Ezt egészen addig játszottam, amíg már úgy tudtam tartani a labdát a kezemben, hogy nem akarta folyamatosan elvenni. Amikor ott tartasz, hogy a kutyusod magától leül, azaz nyugodtabb pozíciót foglal el, akkor vidd közelebb a labdát a szájához, de ne érintsd hozzá a szájához! Ha odakap, akkor ugyanúgy sss-t, és húzd el a labdát.

Ha itt is sikerül elérned, hogy közelebb tartva sem kap utána, akkor tedd le a lábad mellé lassan, és közben figyeld a kutyát. Ha lerakás közben látod, hogy a kutyusod mereven nézi a labdát, és kissé megfeszül, akkor már csitteghetsz is neki. (röviden, határozottan). Ezzel kizökkented a prédára koncentrálásból. Ha ez sikerül, akkor már majdnem célba értél.

Véleményem szerint ahhoz, hogy eljussunk az ereszd parancshoz, előbb meg kell tanítani a fogd meg, vagy tied parancsot. (bármelyik lehet, én a fogd meg parancsot használom).

Szóval ha a labda békében áll köztetek, akkor add ki a fogd meg parancsot, és kicsit lökd felé a labdát. Ezután biztosan elkapja a labdát, és nem is fogja elereszteni, hiszen azt szokta meg. (Bár már kezdi érezni, hogy a mai nap más vagy vele)

Ha a szájában van, akkor jöhet a virslikarika az egyik kézben, és próbáld meg a figyelmét felhívni a kezedben lévő kajára. Először szólj neki, és tartsd fel, de ne magasra, csak, hogy lássa. Mond neki, hogy „ereszd!” Ha erre nem ereszti el a labdát, akkor vidd közelebb a virslit az orrához, hogy megérezze a szagát. Erre biztosan el fogja engedni a labdát, de vigyázz, hogy előbb add ki az „ereszd!” parancsot, mintsem hogy magától eleresztené. Ezzel össze tudja kötni az ereszd-et egy jó dologgal, azaz a jutalomfalattal. (Később már elég lesz egy jó szó, dicséret, vagy fejsimi is).

Ha a labdát eleresztette, és a virslit megkapta, vedd el a labdát. Újra kezd elölről az egészet, a labda feltartásával. Aztán közelebb, közben csittegj, ha kell, és így tovább. Türelem játék, ami sikert fog aratni, ha kitartó vagy. Ma már a kutyám bármit elenged az ereszd szóra, és nem kap a labda után.

Ui: Nem vagyok tenyésztő, csak kutyatulajdonos. Ha van kérdésed, írj bátran.

-Szaszekk

2013. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!