Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia kezelése után, miért...

Babézia kezelése után, miért néz ki még rosszabbul a kutyám?

Figyelt kérdés

5 hónapos németjuhász kiskutyánkat hat nappal ezelőtt elvittük egy nagyobb sétára a helyi patak partjára. Már ott lepöcköltünk róla 2 kullancsot ezért inkább haza is hoztuk. Ezután mi 3 napig távol voltunk párommal. Mikor hazajöttünk tegnap előtt este párommal 20!!! db jól megtermett kullancsot szedtünk ki a kutyából. Én már akkor láttam rajta, hogy valami nincs rendben, de még azért játékos volt. A probléma tegnap kezdődött amikor már nagyon bágyadt volt, és az előző esti vacsoráját sem ette meg. Neten utánaolvastam és egyből rátaláltam a babéziára. Megmértem a lázát a rektumában és 40.5 Celsius volt. Kihívtuk a helyi állatorvost, aki azt mondta tuti, hogy nem babézia, hanem lyme-kór... Ezért adott neki szteroidot... Ismét irány az internet ( tudom, hogy mindenki önjelölt orvosnak képzeli magát mióta van internet, de ebben az esetben hasznos volt. ), ahol a lyme kórrol sehol sem találtam olyat, hogy pár nap alatt tüneteket okozna... Felhívtam 3 távolabbi állatorvost másodvéleményért és mindannyian nevetségesnek tartották, hogy lyme kórra kezelte a doki. Végül este bevittük a legközelebbi klinikára ( 30km ), ahol vér és vizelet vizsgálat után, biztosra mondta a doki a babiózist. Megkapta a kezelést, 3 féle szuri, 2 féle infúzió. Azt mondta szerinte rendbe jön, de a szteroid amit az első hülye doki adott neki, legyengíti immunrendszerét, ami miatt könnyebben terjedhet a parazita. Lényeg a lényeg hazahoztuk, egyből befeküdt az óljába és aludt. Most reggel még rosszabb bőrben van sajnos, még nem eszik és gyengébb, de láza 4 tizedet lement 40.1-re. Akinek már volt a kutyája babéziás, tapasztalt hasonló állapot romlást a kezelés után?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 29. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, másnap még mindig rosszul volt. Kihívtuk az orvost, adott neki erősítő szurikat és attól jobban lett. Cukros vizet adtunk neki fecskendővel, hogy legyen egy kis energiája.( Az orvos tanácsolta, és bevált). Jobbulást a kutyusodnak, írd meg mi lett vele!
2012. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel először nem a megfelelő kezelést kapta,lassabban gyógyul. Általában kettő Imyzolt szoktak beadni. Vidd vissza az utolsó orvoshoz, mert újabb kezelés kell neki. Könnyen lehet, hogy infúzióra is szükség lesz.
2012. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez egy elég súlyos betegség, azt sem lehet biztosra mondani, hogy túléli a kutya, kezelés ide vagy oda. Ne várj csodát, maradj kapcsolatban a dokival, számolj be neki mindenről, ő majd eldönti, mire van még szüksége.
2012. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azért most a lakásban tartanám, amíg beteg. Nem jó neki legyengült szervezettel odakint ebben a hidegben.
2012. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Cukros vizet mindenképp megpróbáljuk mi is. Megmérem a lázát még1szer és felhívom az orvost a biztonság kedvéért. Adott egy injekciót a doki fecskendőben tegnap este, amit holnap délután kell beadnom a kutyusnak ( van tapasztalatom, csak embereken ), gondolom az a második adag a gyógyszeréből.
2012. okt. 29. 10:05
 6/15 anonim ***** válasza:
ha felhívod a dokit, azt is kérdezd meg, milyen injekció van nálad?
2012. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
a babézia ma már egy könnyen kezelhető betegségnek számit, feltéve ha időben észlelik. sajnos az injekciótól rosszul lehet, de én még azért infuzióra visszavinném. a Lyme kór amugy is csak a fertőzést követően hónapok mulva észlelhető. Ha sok kullancs volt a kutyában az amugy is legyengiti a szervezetét, + a betegség. Amikor nekünk volt , először én is hezitáltam, mert a kutya nem evett, de betudtam annak, hogy épp tüzelési időszak van, és az viseli meg a kant. (kullancsot nem találtunk benne). Csak épp felment a láza, igy észleléstől 1 órán belül megkapta az injekciót. 2 óra mulva rosszabbul lett mint előtte, igy vissza a klinikára. utána még 3 napig hordtuk infucióra, és teljesen rendbe jött a kutya.
2012. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lakásban,melegben kell tartani...lázas kutya nem lehet kint.
2012. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
AZ enyém napokig rosszul volt, feküdt meg bambult csak, 4 napig lázas volt, 6 napig injekciózták minden nap, de végül rendbe jött.
2012. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden segítséget! A kutyus már jobban van, eszik, iszik, pisil, kakil és a füle sincs már lekonyulva. A láza még 4 tizedet lejjebb ment délre, de azóta stagnál (39.7 Celsius ). Orvos azt mondta, hogy csodát ne várjak 1 nap alatt, hiszen már ez is nagy eredmény, valamint a gyógyulásnak betesz a szteroid amit első agyatlan dokitól kapott. Az injekció, amit holnap be kell adnom neki az egy nagy dózisú antibiotikum. Második Imizol injekciót nem említett, ugyanis már az elsőnél is elmondta, hogy ez nagyon erős és veszélyes szer, de sajnos csak ez gyógyítja. Gondolom ha holnapig nem megy lejjebb a láza, akkor azért kap még1et. Ha teljesen felépült a kutyus, mindenképp kiírom ide is. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 29. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!