Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak annyira a...

Miért tiltakoznak annyira a szöges nyakörv ellen?

Figyelt kérdés

Amikor elmegyek a kutyámmal sétálni, látom egy-két emberen, hogy teljesen ki vannak akadva, mert szöges nyakörv van a kutyán. Az emberek másik fele 3 métere elkerül minket, mert a nyakörv miatt azt hiszik, biztos valami vadállat(közben meg a hülye is látja, hogy egy játékos, vidám kutyáról van szó). Nekünk azért volt rá szükségünk, mert teljesen hiperaktív a kutyus, sétánál totál meg van kergülve,semmilyen módszer nem használt. Amióta rátettem ezt a fajta nyakörvet, mint akit elvágtak, teljesen normálisan megy a pórázon, nem ugrál, nem húz, nem szaladgál össze vissza, és ezzel együtt azt sem látom rajta, hogy "bármilyen lelki sérülést" okozott volna ez a "drasztikus módszer", Ugyanolyan boldog, ha meglátja a kezemben a pórázt mint eddig. A "ránts rajta egyet, ha húz" módszert sokkal jobban utálta, csak jobban megkergült tőle, sőt rászokott arra, hogy ha húzással nem megy semmire, akkor majd ő is ránt rajtam egyet. A szöges nyakörvnél viszont egyből megértette, hogy ha rángatja a pórázt, az neki is kellemetlen, így értelemszerűen abba is hagyta a rángatást.

Szóval szerintem egy egészséges idegrendszerű és jól szocializált kutyánál nem okoz semmi hátrányt ez a módszer. (Rövid voltam:D:D)


2009. aug. 10. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Bocs, de erre még ránézni is rossz. Szerencsétlen kutya, biztos nagyon kényelmes lehet neki.

[link]

2009. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz másokkal.

Ha Nektek ez vált be, akkor ezt használd...

2009. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

én sem tennék a kutyámra szöges nyakörvet. Nekünk a nagymamám, pedig nem profi kutyakiképző megtanította tisztességesen viselkedni a kutyáinkat, pacsizni, leülni, lefeküdni, pórázon sétálni.

Aki cseszik foglalkozni a kutyával ( most nem konkréten rád értem) az felcseszi szerencsétlen kutyára azt a szart, mert egyszerűbb, hogy a fájdalom miatt hőköl vissza az állat.

2009. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem se foglalkozz másokkal. Van akinek ez válik be.

Igaz én nem raknám fel sose a kutyára,max végső esetben.

De én úgy vagyok vele,hogy megpróbálom megnevelni inkább.

De mondjuk volt olyan kutyám,akivel hiába güriztem sétánál elfeledett mindent. Na akkor rávágtam a szögest,és hopp mintha kicserélték volna :)

2009. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem olyan rossz, mint ahogy te is gondolod (1. válaszolónak). Kipróbáltam magamon, mielőtt rátettem volna, és csak akkor okoz fájdalmat, ha nagyon erősen megszorítja. De annyi esze meg a kutyának is van, hogy ne okozzon magának fájdalmat(hiszen ő szabályozza).
2009. aug. 10. 17:24
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

A szöges az elején okoz neki fájdalmat. Miután megtanulta,hogyha kirángatja a kezed,akkor az neki fáj,utána ne félj olyan szépen fog menni mint a kisanygal,és nem fáj neki,mert nem húz.

Sokan elektromos nyakörvet használnak ugyanerre a célra,sőt kiképzéshez is.

Persze mindenki azthiszi a kutyába belevezetik a 220-at,pedig én is kipróbáltam,alig lehet érezni valamit.

2009. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
A képen látható nyakörvet nem szöggel befelé kell a kutyára tenni.. Csak a kép kedvéért van befelé hajtva
2009. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

De befele fordítva kell, mint ahogy ezt is.

[link]

2009. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

1.Victoria Stilver kutyakiképző is ellenzi

-megsértheti a kutya légcsövét

-azt szokták mondani h tegye rá a kezére (a boltokba) és nem különösebb fájdalom de hja nyakadra tennénk az már fájna a kutyának érzékeny testpontja a nyaka


2.ha neked ez vállt be akkor használd ezt mert végülis csak akkor fordul a szög belé mikor meghúzod

ezt neked kell tudni h mi a jó a KUTYÁNAK!!!

2009. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs gond vele, ha a gazdi tudja használni és problémás kuttyra kell.

Azok, akik elkerülnek, meg kiakadnak, azok bizony nem olvastak eleget utána a problémás állatoknak. Valamikor tényleg ilyen drasztikus eszköz kell, ha már semmi sem használ. (Először mondjuk rángatás, majd fojtó, ha az semmit sem ér, akkor szöges).

Végül is az lenne a dolog lényege, hogy ha a kutya húz, te beleharapsz a nyakába, mint falkavezér, hogy ÁCSI! :) De ki tud/akar beleharapni? Na erre van a szöges.

2009. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!