Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik évszakban jó kutyát...

Melyik évszakban jó kutyát örökbefogadni és miért? Kutyaházat hol lehet elhelyezni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 13:45
1 2
 1/14 Jázi&Csenge ***** válasza:
75%

Az év bármely szakában lehet beszerezni kutyát, de azzal számolni kell, hogy egy pár hetes,hónapos kutyát nem lehet kint hagyni a mínuszokban, akármilyen hosszú is a szőre. És ilyenkor nem hiszem, hogy Neked is van kedved órákat kint játszani, foglalkozni a kutyussal, sétáltatni minden nap akár kétszer is. Az az előnye a tél végi, tavaszi, nyári hónapoknak, hogy akkor többet tudsz az udvaron lenni a kutyáddal, nem kell annyit a házban tartani (ha nem szeretnéd). Ilyenkor több mindent fel is tud fedezni a kicsi, nem kell egész napra bevackolnia magát a házba, vagy a meleg kutyaházba. Én is ebben az időben szeretnék kutyát venni, de nincs semmi akadálya annak sem, hogy télen fogadj örökbe. Ezt gyakorlatilag te döntöd el, ha nem tenyésztőtől akarsz kutyát venni. Mert akkor az Tőle is függ, attól, hogy mikor szeretne almot lehozni.

Kutyaházat szélvédett, nyáron árnyékos helyen helyezz el, ahová nem tűz oda a nap, de jut oda fény is. a kutyák gyakran szeretik onnan kémlelni a területüket, ezért nem rossz ötlet, hogyha olyan helyre teszed a kutyaházat, ahonnan az eb belátja az egész udvart. ezeket leszámítva tulajdonképpen ezt is Te döntheted el, mert a kutyát megkérdezni sajna nem tudod.:)

12/L

2012. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Kiskutyát egyszerűbb olyankor, amikor már kezd felmelegedni az idő (ha kizárólag kint akarod tartani, fűtetlen kutyaházban- van amibe építhető padlófűtés).

Nagyobbat bármikor, pláne ha menhelyről hozod, hiszen végre gazdára talál és ezáltal egy hely is felszabadul egy újabb szerencsétlen kutyának a menhelyen.

A jó (pl. nem ázik be, nem közvetlenül a földön áll, nem árasztja el a víz, oldalról is szigetelt és pl. télen nem árt neki valami az ajtóhoz, hogy ne fújjon be a hó/szél) kutyaólat bárhol el lehet helyezni. Én azt javasolnám, hogy a ház bejárata közelében legyen, mert nekünk képes volt télen is a hideg betonon feküdni az ajtó előtt, vagy ha elmentünk itthonról, akkor a kapunál. Mi megfeleztük a kapu és a bejárati ajtó közötti részt és oda tettük. Nem kell közvetlenül az ajtó mellé tenni, elég pár méterre, hogy rátok tudjon nézni.

2012. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nyáron mindig a bokrok alatt ásott lyukat a kutya (nem érdekelte az ól), szóval szerintem nem kell most azon törni a fejedet, hogy hová is sütött a nap kevésbé a nyáron. :)
2012. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lakásban tartod a kutyát, bármikor.

Ha olyan kutyát fogadsz örökbe, aki amúgy is kinti kennelben volt elszállásolva a menhelyen, azzal se lesz nagyobb gond télen.

Amivel gond van, az a kölyökkutya (nem jó pár hetesen hozzászoktatni a fagyhoz, hóhoz, még pici és gyenge a szervezete), illetve olyan kutyam, aki bnent élt lakásban, nem jó, ha hirtelen kikerül télen a hidegbe. Ha tavasszal vagy nyáron hozod el ez utóbbiakat, van ideje a szőrének/testének is fokozatosan hozzászokni a hideghez, vastagabb bundát növeszt, nem éri olyan nagy sokként a hőmérséklet változása.

A kutyaház lehetőleg a ti házatok bejárata közelében legyen. A kutyaház ajtaja úgy legyen elhelyezve, hogy vagy valami védje a széltől (ház sarka, palánk, fészer, stb) vagy megpróbálni az uralkodó széljárással ellentétes oldalra tenni a bejáratot. Van, aki ilyenkor kis szőnyegdarabot is felszögel a kutyaház bejáratára, hogy ne fújjon be a szél, de a kutya rendesen ki be tudjon járni. A kutyaházat télre béleld ki szalmával és cseréld gyakran a vizes, koszos szalmát. Magát a kutyaházat jó pl egy pár raklapra rakni, hogy az alja ne érintkezzen közvetlenül a hideg, vizes talajjal. A kutya a háza ajtaján kinézve mindig jól körbe tudjon nézni, lássa a kaput, a ház bejáratát is, hogy tudja figyelni, hogy ki mikor megy ki-be a házba.

2012. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolók. Kutyaháznál helységre gondoltam,elhelyezést illetően
2012. okt. 29. 14:58
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Helyiségre gondoltál? Mert bármelyik helységben el lehet helyezni a házat, de a legcélszerűbb ott, ahol laksz:) Bocs. Teljesen mindegy, bár szerintem bent nem kell ház, elég egy fekhely. Olyan helyen, ahol a kutya nincs útban, nyugodtan visszavonulhat, pihenhet, ha arra van igénye.
2012. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tavasztól őszig a legideálisabb. Tél inkább a felkészülés időszaka az új jövevényre. A kutyaházat elhelyezni egy szélvédett helyen, a gazdihoz közel szokás.
2012. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló jól irta,ő nála a pont. Kutyaház elhelyezése az gazditol az udvarba merre legyen. pl:hátul elől,a ház bejáratánál a teraszon.
2012. okt. 29. 15:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7.-ik vagyok. Az lényeg, hogy ott ne legyen huzat, és viszonylag sokszor előforduljon a gazdi.Általában a bejárati ajtóhoz szokták tenni, vagy a lépcső alá. Ha házőrzőt akarsz szerezni, mindent szemmel tudjon tartani a kutya (beleértve téged is), úgy helyezd el.
2012. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ha végig gondolod, akkor nyáron árnyékos (és lehetőleg hűvös legyen) és télen meg ne legyen huzatos.
2012. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!