Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A befelé fordított szöges...

A befelé fordított szöges nyakörv fáj a kutyának? Állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nagyapám szerint az, de úgy láttam, sok helyen lehet legálisan kapni
2012. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
51%
Nem állatkínzás. Sokan használják, én is szoktam. DE a szöges nyakörv csak a kutya viselkedésének korrigálására szolgál. Nem mindennapos használatra való.
2012. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
48%
Első: próbáld ki magadon is.
2012. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Az én kutyám nagyon szépen jön mellettem pórázzal, akár gyalog vagyok, akár bringával. Ahova sétálni megyünk, ott nagyon kevesen járnak, mindig szabadon engedem, de akkor is a közelemben marad. Ha más kutyával találkozunk, csak addig kell megkötni, amíg elmegyünk mellette, utána nem foglalkozik többet vele. Ha mégis találkozik egy másik kutyával - póráz nélkül - nem szeret játszani, inkább csak fut előle, és olyan lányosan ugat, hogy kopjon már le, de nem agresszív. De ha veszély van, támad. Egyszer megtámadott minket 5 pásztorkutya (illetve nem megtámadott, hanem mi mentünk túl közel a nyájhoz, de nem tudtam hogy ott van) és
2012. okt. 29. 15:40
 4/53 A kérdező kommentje:

bátran megtámadta az egyiket. Nem lett sérülés, de megkergette - a túlerőt!

Pedig ott volt a gazdájuk, de nem bírta visszahívni őket.


Nagyapám német dogjának van fojtója, ne nem szöges. Neki néha kell, mert hajlamos húzni, és néha egy kicsit nehéz visszahívni, mert "süketnek tetteti magát"

Az én kutyámat könnyen vissza lehet hívni. Ha időben rászólok, el sem indul.

2012. okt. 29. 15:42
 5/53 A kérdező kommentje:
bocsánat, véletlenül elküldtem a szöveget a felénél ^^"
2012. okt. 29. 15:43
 6/53 Szilvi & Argos ***** válasza:
86%

Maga az eszköz nem brutális, nem állatkínzás...az az állatkínzás, ha az ember ÚGY használja. Normális esetben IPO sportot űző emberek használják már a tanítás UTÁN pontosításra, kis korrekciók adására. Nem izomból rántják, csak két ujjal, picike, akár cipőfűző féle pórázzal.

Sokkal eredményesebb lehet, mint pl a fojtó, mert utóbbinak nagy a holtjátéka, és mire a rántás eljut a kutyához, lehet, hogy már éppen a jót csinálja. Míg szögesnél azonnal, a kívánt pillanatban éri a figyelemfelkeltő rántás.

Nem feltétlen szükséges használni, de megkönnyítheti a pontosítást.

Sima kutyaneveléskor, hétköznapokban teljesen felesleges!!!

2012. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
39%
Sztem nem állatkínzás, kutyakiképzők is használják problémásabb egyedeknél. Mi csak arra használtuk, hogy megtanítsuk láb mellett sétálni a kutyát mert húzgált. Ez kb 2 alkalom volt. A forgolódásos módszer nem ért nála semmit. De ennyi erőből a fojtó nyakörv is állatkínzás vagy a kiállításokon használt felvezető. Sztem vannak ennél nagyobb problémák nálunk állatkínzás terén!!
2012. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem eléggé állatkínzás...
2012. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim válasza:
80%
Nálunk kuvasz kutya le se sz*rta, húzott ugyanúgy tovább, szerintem simán felfogta a bundája
2012. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
79%

a nagytestű domináns kutyák esetében a német típusú képzési rendszer alapból használja. ( a M.országi kutyaiskolák nagy része ilyen),de a kisebb testű nehezebben kezelhető kutyáknál is sokan alkalmazzák.

vannak olyan kutyasulik,ahol a kutyák 40-60 % -nál a szöges befelé gyakorlatilag alap !!

használni meg kell tanulni!

és működik ( bár személy szerint teljesen ellene vagyok,de el-tudok képzelni olyan esetet,hogy használjam )

persze ,miután megtanultam kezelni!

állatkínzás? nem hiszem,mert rengetegen használják. olyan mint az elektromos nyakörv, csak éppen a nehezen kezelhető ,kutyáknál a büntetés része.

ezzel szemben az elektromos nyakörv :) nézzetek meg egy IPO képzést ,amikor a kis mozdulatokat ,az apró dolgokat korrigálják a kutyákon!szinte minden komoly versenyző használja,de ők értenek hozzá! ezzel szemben aki nem ért hozzá?? na az,az állatkínzás!

szerintem a teljesen lusta,állandóan otthon tartott ,keveset mozgatott,de agyon szeretgetett kutyák gazdái az állatkínzók. akik azért nem viszik le a kicsikéjüket mert jönnek a nagy kutyák és ugatnak, sőt esetleg játszanának az ő kicsikéjükkel!!ne ez,az állatkínzó:)

meg persze a többi kretén aki szándékosan bánt,esetleg szaporít !

2012. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!