Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartsam melegen a...

Hogyan tartsam melegen a kutyámat ha nem hajlandó kutyaólba menni?

Figyelt kérdés

Bocsi hogy kicsit értelmetlen de nemtudtam jobban megfogalmazni.

Szóval van egy kutyaház de nem akar belemenni, hanem helyette máshol van.Általában 2 helyen szokott fészkelni:Terasz alatti raktárrészen, lépcsőalatt.De mindig máshová a kettő közt vándorol.

Arra gondoltam hogy hungarocellel leszigetelhetném mindkét helyet, de sajna nincs itthon hungarocell, és anyáék nem akarnak venni mert ígyis alig van pénzünk.Szóval főleg valami házi praktika érdekel de semmi nem jut eszembe :S

Illetve fognak hozni nemsokára tesómék ilyen szénszálas lapokat.Nem tudom mire kell, de ha maradna és megkérdezném anyáékat hogy felhasználhatom e az jól szigetelne?



2012. okt. 29. 19:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve az jó ötlet lenne ha zsírosabb kajákat adnék neki?Persze nem úgy hogy teletömöm zsírral, csak úgy átlagosan hogy a zsírpárna melegítse ha összehúzódik.
2012. okt. 29. 19:56
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

lehet hogy nem jó helyen van a kutyaház.lehet az zavarja hogy nem látja be az udvart,lehet az hogy huzatos részen van.

próbáld meg,hogy átrakod máshova a házát.

az alját béleld ki szalmával,és az ajtajára tegyél szőnyeget.ezek általános dolgok,de sokat segíthetnek a kutya komfortján :)

2012. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már elég sok helyen volt a ház de sehol sem volt jó neki.Kipróbáltam azt hogy a házat odavittem ahol lenni szokott, de ottsem ment be.Szőnyeget meg a szalmát meg tudom oldani köszi a tippet :D
2012. okt. 29. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem fázik ennyi az egész. Nincs szüksége a kutyaólra. Ha jobban érzi magát a lépcső alatt akkor hadd vackoljon ott. Majd ha úgy érzi akkor behúzódik az ólba. Az én kutyám is, ha meg van kötve (bizonyos okokból éjjelre) akkor használja a házat, de ha szabadon van nappal hiába esik a hó, az eső mégsem megy be, inkább a fal tövén ül, vagy a hóban fekszik. Hiába van a ház a kapuhoz közel ha szabad akkor nem megy bele
2012. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

az én kutyám a régi házába soha se akart bemenni(amiért meg is értem,összetákolt egy kosz volt)úgy szoktattam hozzá,hogy jutifalatokat dobtam be neki,ami után bement.majd benn tartottam,és ha nyugton maradt,kapott még.

pár alkalom után ha mondtam neki-menj szépen a helyedre-már rohant is,aztán be is szokott.először persze csak a falatokért,de később magától ment be éjjelre.

az új házába ilyen probléma nem volt,abból ki se akar jönni(szigetelt és hőfüggönyözött)

2012. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom furán hangzik, de sosem ment be a házába vagy csak most nem? Mert ha csak most nem nézzétek meg a házat,nálunk egyszer belefészkelt a szalmába egy sünicsalád, a lökött kutya, meg ahelyett hogy legalább ugatott volna, inkább kint aludt :)
2012. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem fázik mivel mikor ilyen húzósabb hidegek voltak mindig reszket.Ha hozzámbújik még énis remegek.Tavaly is ezt csinálta csak akkor ez a két hely ahol fészkel azóta megváltozott,kilett takarítva stb. és nemtudjuk úgy megoldani mint tavaly
2012. okt. 29. 20:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát elég régóta csinálja ezt :D Mindig megoldottuk valahogy de ez most kifogott rajtunk
2012. okt. 29. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk egy ideig szépen bement a kutya a házba (jó masszív, vastag falú faház), aztán egyszer nagy eső volt és úgy kopogott a teteje az esőtől, hogy majd összecsinálta magát a kutya ijedtében. Azóta nem ment be. A konyhában csináltunk neki vackot :D


Nem lehet, hogy neki is valami ilyen rossz élménye van? A jutalmazós módszert talán érdemes kipróbálni, vagy vidd be valamelyik játékát, plédjét, dörzsöld be belül a ház falát. Hátha az ismeretlen szag miatt nem ment be és így meg majd bemegy.

2012. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát itt kétéve volt egy nagyobb vihar ami tetőket borogatott stb. csak én nemvoltam itthon, szóval lehet az ijedtség.Mindenesetre megpróbálom odaszoktatni a dörszölős módszerrel :D Köszi a választ
2012. okt. 30. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!