Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől érezheti magát alfának...

Ettől érezheti magát alfának a kutyám?

Figyelt kérdés

5 hónapos kölyök kutyáról van szó, a hierarchia teljesen egyértelmű nállunk, minden kis apró szabály bevan tartva, és a kutya is tisztel.

A kérdésem a játékunkra vonatkozik, mert van, hogy amikor játszunk, szabályosan bírkózunk, és van, hogy a nyakamba ugrik, és ha nem tudom tartani az egyensúlyt, akkor eldőlök a kutyával, és akkor ő a hasamon fekszik, és vagy rágcsálja az állam, vagy a kezem, vagy csak nyalogatja az arcom, utánna felugrik, átmegy kecskébe, szökken egy párat, és utánna megint egymásra vetjük magunkat, de van, hogy úgy csinálja, hogy alám próbál meg bemászni, szóval ha valaki idegen látna engem a kutyával, akkor rámfognák, hogy hülye vagyok.

A kérdés az az, hogy amikor pl én a hátamon fekszek, és a kutya meg a hasamon, ő ebből levonhat olyan következtetést, hogy itt bizony ő a főnök, vagy ő is csak játéknak fogja fel?

Azért kérdem, mert van olyan ember, aki azt mondja, hogy ha a kutya csak ráül a lábfejére az embernek, akkor azzal azt fejezi ki, hogy nem tiszteli a gazdát, és felé helyezi magát, más meg azt mondja, hogy még ha az öledben fekszik vagy ül, akkor sem a dominanciáját fejezi ki hanem azt, hogy szeret és ragaszkodik.

Szerintetek?


2012. okt. 29. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, a kutyám gyakran ül a lábfejemre, de amúgy gyakorlatilag "istenít" engem. Tényleg. Szavamra mondom, akár a tűzbe is utánam ugrana. (A mély vízbe szó nélkül követett, pedig eddig sosem volt vízben)


Viszont nem szeret az ölembe feküdni, vagy a fejét az ölembe tenni. Gyakran fekszik hanyatt, és általában olyan alázatosan, lehajtott fejjel és felakadt szemmel néz rám :D

2012. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kell már mindenbe belemagyarázni ezt a dominancia mizériát. játsz továbrra is a kiskutyáddal ugy ahogy eddig.
2012. okt. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, de ha tudatos vagy, akkor ebben is tudsz egyensúlyt tartani. Tehát fontos, hogy néhány esetben te győzd le őt, néha pedig hagyd, hogy ő nyerjen. Kicsit olyan ez a kérdés, mint hogy ki kerget kit. Egy kiegyensúlyozott kutya a nyuszi-farkas játékban mindkét szerepet játéknak veszi, és jól érzi magát akkor is ha menekül, és akkor is ha ő kerget.

Nekem egy nagyon domináns kutyám van, de játék közben simán hanyattfekszik olyan kutyának, aki egyébként a kommunikációjukban egyértelműen alárendeltnek látszik. Más dolog a játék, és más az, amikor tétje van a kommunikációnak.

2012. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is birkózunk :)

Nem jelent semmit, ha megfigyeled a kutyákat játék közben, ott is sokszor felváltva fekszenek hanyatt egymásnak :)

2012. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan játszatsz vele ugyanúgy, mint eddig. A nagyobb kutyák is sokszor lefekszenek, amikor egy kicsivel játszanak és hagyják is, hogy leterítse őket a kicsi, ettől persze nem fogja magát falkavezérnek tekinteni.
2012. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, amúgy, szoktunk kergetőzni is, és akkor is, ha én kergetem van, hogy egyszer csak megmered, akkor én is megállok, és utánna ő kerget engem:D csak ő mindig elkap, és akkor nagyon büszke magára:D örülök, hogy nem tettem rosszat, és mégegyszer köszi minden választ.
2012. okt. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!