Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire szökős a magyar agár?

Mennyire szökős a magyar agár?

Figyelt kérdés

Magyar agarasok válaszát várom a fajtával kapcsolatban. Egyedül lehet tartani? Nagyon nagy nagy a kertem, 160 cm magas a kerítés és új, nem akarnám magasítani:)

Magyar fajtát szeretnék, de a komondor, puli elijeszt a szőre miatt (volt már pulim, édes, okos volt de NEM), e. kopó és vizsla nem tetszik sem külső sem belső tulajdonságaiban, mudim 1 évig volt, míg oda kellett adnom marhát terelni, mert én nem tudtam lemozgatni. Szökött és a biciklis néniket terelte az utcán; csoda hogy per nélkül megúsztuk.(Családon belül, szuper helyre került és BOLDOG.)Pumi gondolom még aktívabb.

A kertem hátuljában már a szántóföld kezdődik, ahol nyuszik, őzek laknak. Ide előszeretettel szökdösne, ha lát valami jó kis zsákmányállatot?

Sokat dolgozom, és bár egy kisebb kutyát tudnék magammal vinni a munkahelyemre, az agár a méretei miatt kizárt dolog, kicsi az irodám.

Nem akarok még egy elajándékozást, mert bár a kutya boldogabb, nekem nagy lelki válság volt, ezért kérném a tanácsotokat! Előre is köszönöm a válaszokat, amikkel nagy valószínűséggel lebeszéltek a agártartásról:)


2012. okt. 30. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

vagy kerítésmagasítás, vagy a kutya elzárása magányos óráira...

nagy kutyák és nagyot tudnak ugrani, a 160cm meg esetleg a térdméret alatti kutyáknak elég (de egy foxinak már nem), mindenképp magasítani kéne, vagy villanypásztorral körülvenni. jártam már magyar agár tenyésztőnél, ő bizony villanypásztorozott a 2m-es kerítésen. nem is annyira a kóborlási vágy hajtotta a kutyákat, hanem akkor szöktek ki, ha a gazda elment valamelyik másik kutyával mozogni.

magyar fajták közül ezen a kerítésen bármelyik meg tudna lépni, szóval vagy benti kutya legyen, vagy zárj le egy részt - kennelszerűen - arra az időre amikor felügyelet nélkül van.

alapvetően egyébként a magyar agár nem túl mozgékony fajta, természetesen gyors, hisz agár, de nem töri magát azért, hogy dolgozhasson (ellentétben a mudival), inkább csak fekszik a kanapén egész nap. akkor fut, ha van miért. viszont van olyan szőrzete, hogy akár télen-nyáron kint lehet tartani (ellentétben a greyhounddal vagy a whippettel).

2012. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet egyedül tartani, ha sokat foglalkozol vele. De a mondás szerint "két kutya jobb, mint egy".


160 centis kerítést az agaram helyből ugrotta át, nekifutás nélkül, szóval az kevés lesz.

Ezt a kerítést a komondor is átviszi, ha akarja. És egyébként a szőrükkel kb. 6-8 havonta kell csak foglalkozni, amúgy semmi gond nincs vele.

Az agár, ha meglátja a prédát, akkor ezt a 160centit, de még a 220-at is vígan át fogja ugrani.

2012. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 1,60-as kerítést simán viszi, ha akarja. A sok dolgozás mellett reggel-este lenne időd lemozgatni?

A kutya bemehetne a házba? Én személy szerint nem tartanék agarat csak kertben. (Mondjuk más fajtát sem. :))

Csak magyar fajta jöhet számításba? Agarak közül pl. ott a whippet, őt tudnád vinni magaddal dolgozni is, bár szerintem egy magyar agár is elfér az irodában, legyen az akármilyen kicsi. Előtte kicsit lefuttatod és utána elnyúlik egy sarokban, vagy egy számára fenntartott helyen és 'észre sem veszed, hogy ott van'.

2012. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt! 160 cm helyből?:) Nem semmi:)Akkor építtetek egy kennelt, amikor meg itthon vagyok, akkor bent lenne.

Nagyon köszi még egyszer, agarasok!

2012. okt. 30. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
whippet olyan mint az agár és kisebb ,lehet neked ez jó választás lenne :)
2012. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!