Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarom ki tenni a kutyĂĄma...

Nem akarom ki tenni a kutyĂĄmat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szomszédoktól kaptunk egy szerelmes levelet hogy zavarja őket a kutya. Nem akarok tőle meg válni, nagyon szeretem és ráadásul most tél jön. Van erre valami törvény, ami alapján fel tudnának jelenteni? Vagy nincs okom félelemre?
2012. okt. 30. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Hát először is kérdés mi zavarja a két kutyában őket? Csak a puszta létük (azaz utálják a kutyákat?), vagy esetleg állandóan ugatnak, akár éjjel is, vagy átszöknek hozzájuk mert nem csináljátok meg a kerítést stb.... Ha az utóbbi esetek állnak fenn én előbb utób meg is mérgezném őket, örüljetek, hogy csak levelet kaptak. Imádom az állatokat, nekünk is van kutyák, papagáj, nyul, ló. DE nevelem őket! A kutyák senkit nem zavarnak főként lakásban vannak. Van egy szomszédunk akinek van 2 pulija és hajnal 3-kor rákezdik, de volt már, hogy átjöttek mert a kerítést szarnak megcsinálni. A mérgezés határán állok, bármennyire az állat nem tehet róla, ha ennyire dilletáns barom a gazdája!

Tehát gondold át, hogy a Ti kutyáitok esetleg zavarhatják-e őket!

2012. okt. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem maximum csendháborításért jelenthet fel, azért is csak egy meghatározott idő után (este 8-9???). Tekintve, hogy a kutyád éjszaka sem hegeszt és nem is fúr kasszát, szerintem maximum mosolyognak egy jót a feljelentésen. Én ilyen alapon a szomszédom összes libáját legyilkoltathatnám.
2012. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A csendháborítást a PTK nem köti időszakhoz.


Én is arra lennék kíváncsi, h mi zavarja a szomszédot konkrétan? Vagy ezt nem tudod?

2012. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én most baromira meg tudom őket érteni. Pár emelettel feljebb levő szomszéd kutyája egész éjjel ugatott, alig aludtam. Eddig is ugatott, de most nem tudom mi ütött a kutyába, hogy az egész éjszakát végigugatta.

Én most ott tartok, hogy lassan felmegyek hozzájuk egy kiképzőnek a telefonszámával (erős a gyanúm, hogy szeparációs szorongása van a kutyának, mert csak akkor ugat, ha nincsenk otthon a gazdijai) és lehet, hogy kinyomtatok hozzá neki pár oldalt a netről...

2012. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ugatás nem csendháborítás. Csendrendelet viszont van, este 10 után ne ugassanak a kutyák. Persze egészen más, ha hajnal kettőkor valami részeg eltántorog a kapu előtt, és megugatja, meg egész más, amikor unatkozik, vagy sünt ugat, és egész este nyomja a szöveget...


A létszámért már nem jelenthet fel.


Ha van házuk, normális edényeik, víz mindig van előttük, és nem láncon tartod őket (vagy a igen, akkor az új rendeletnek megfelelő méretű a lánc), akkor nem tud miért feljelenteni.


Problémát az jelenthet, ha olyan elborult a kedves szomszéd, hogy nem is jogi úton akarja megoldani a problémát, hanem nemes egyszerűséggel megmérgezni a kutyáidat.


Jobb félni mint megijedni alapon (ha az ugatás zavarja), én a biztonság kedvéért estére a házba vinném a kutyákat. (Nálunk is ez lett a megoldás, ami nonszensz... de ez van.)

2012. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a megoldás, hogy amikor nem tudsz odakint felügyeletet biztosítani neki, akkor legyen a házban. Napi két kiadós séta, és odabent úgyis csak szunyúkálni fog.
2012. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 5-ös. Már miért nonszensz, ha valakik éjszaka pihenni akarnak és nem kutyaugatásra ébredni. Engem baromira nem érdekel, hogy sünt ugat, vagy csak unatkozik. A mi szomszédunkban van, hogy 1/2 órát ugat az idióta kutya éjjel. Ugye Te sem gondolod, hogy valaki 1/2 óráig sétál el egy kerítés előtt hajnal 2-kor. És tavasztól őszig jogom van nekem is nyitott ablaknál aludni! Tehát igenis zárja be lakásba hallgassa ő a hülye ugatását.
2012. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy a lakásban nem is ugat a kutyák többsége :)
2012. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs a csendháb-nak időkorlátja, bármikor feljelenthetnek érte egy ideje. Ha csak az a baja h utálja a kutyákat, akkor nem tehet semmit, max rátok küldi a jegyzőt aki ellenőrzi a körülményeket nálatok, ha nem talál semmi rosszat akkor nem tehet semmit. Csak a jegyzőnek tudnak szólni, ez az ő hatásköre. A rendőrök maguktól nem kobozhatják el a kutyákat.
2012. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!