Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla 4-5 éves nyakán...

Magyar vizsla 4-5 éves nyakán (inkább úgy mondom a gerince felé nyakörv utáni részen nagy dudor van, nem kemény, puha de két hatalmas valami van ott ma vagy holnap a párom viszi dokihoz de dunsztom sincs mi lehet ez?

Figyelt kérdés
volt már nektek ilyenetek?
2012. okt. 30. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Daganat, zsírcsomó, oltás utáni dudor, csípés. Ezek lehetnek, de ezt úgyis csak az orvos tudja megállapítani.
2012. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönömlehet a benne valü féreg miatt amit nem lehetett kiirtani akkor viszont mütés lesz a vége köszönöm remélem jo hirt kapunk
2012. okt. 30. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen féreg van a kutyusodban, amit nem lehet kiirtani?

Tudsz csinálni egy fotót a dudorról és feltölteni pl. a kepfeltoltes.hu-ra, majd belinkelni ide, hogy megnézhessük?

2012. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha bőrféreg, akkor az orvos eldönti, hogy Strongold cseppel elöli-e, vagy kiműti. Ismerősömnek nemrég vettek ki egy ilyen férget a kutyája orra fölül.Gyors műtét volt és már a nyoma sem látszik.
2012. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem tudom lefotozni két darab fél paradicsom formáju egymást követö dudor

gyógyzser nincs rá olyan légy csipte meg ami fertözött volt és bejutatott a szervezetébe egy férget ami igy is megjelenhet a multkori 1.5hónapja volt babéziás vérkép kiadta hogybizony ezzel is meg van fertözve

babéziára 6 oltás volt 20 ezer ft most meg ez megjelent ma elmondjaa doki mit lehet tenni

2012. okt. 30. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az nem légycsípés, hanem szúnyogcsípés miatt van, és úgy hívják a parazitát, ami terjeszti, hogy microfilaria. Ez kétféle betegséget okozhat, szívférgességet (ez nagyon veszélyes, és kb. 50% a gyógyulás esélye) a másik a bőrférgesség.

A bőrférgesség igazából ártalmatlan, sok kutya úgy éli le az életét, hogy fertőzött, de a gazdi nem tud róla, mert csak vérvétellel mutatható ki. Illetve a kutya testén kitapintható néha 1-1 kis dudor.

Azért tudom ilyen jól, mert mi is végigjártuk tavaly ezt az utat (2 évvel ezelőtt nyáron rengeteg szúnyog volt nálunk, valószínűleg akkor fertőzte meg) és az én kutyám is elkapta a bőrférgességet. Stronghold cseppekkel pár hónap alatt ki lehet kezelni.

És az én kutyám hátán is van egy kis púp, kb 1 éve érzem, hogy ott van. A kutyakozmetikus lány múlt héten kérdezte, hogy ez mióta van itt? Mondtam, hogy már elég régóta érzem, de a biztonság kedvéért jövő héten én is elviszem dokihoz megnézetni. Egyszer már mutattam a dokinak, de akkor nem érezte.

Mi találtunk tavaly egy dokit, aki évekig élt dél amerikában, és rengeteg ilyen kutyát kezelt. Mesélte, hogy ezek a férgek milyen nagyra meg tudnak nőni (bloa...) szóval simán el tudom képzelni, hogy a bőr alatt 1-1 ilyen betokosodik, és amiatt van a púp.


Majd írd meg azért, hogy mit mondott a doki:)

2012. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
babézia elleni oltásnak a mellékhatása 2 hét és felszivodik
2012. okt. 31. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez jó hír! :)

További jobbulást neki :)

2012. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!