Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért zavar a többi állat...

Miért zavar a többi állat mióta sajátom van?

Figyelt kérdés
Nemrég valakitől hallottam, hogy mióta saját állata va, azóta megszerette a többit is, elfogadóbb lett. Hát velem pont fordítva van. Persze szeretem az állatokat, ha választani kéne bármi más és az állatok között, egyértelmű lenne mit akarnék. De ha ott van a saját állatom (kutya + macska / akár gondolatban is) akkor rögtön megváltozik az egész. Ideig-óráig aranyos a másik is de hamarosan azt kezdem el figyelni, hogy nehogy miatta az én állatom bármilyen hátrányt is szenvedjen, amit nevetségesnek tartok de mégis ez van. Pl ha látok egy kóbor állatot, akkor sajnálom de rögtön az jut eszembe hogy haza nem vinném, hogy az enyém elkapjon tőle valamit meg ilyenek... Meg úgy általában egyszerűen elkezdenek irritálni. Amíg nem választottam ki a kutyámat, addig az egész almot imádtam, de attól a pillanattól fogva, hogy tudtam melyik az enyém, mindegyik idegesítő lett és elkezdtem utálni őket, pedig tudom hogy ők nem tehetnek semmiről. Persze nem bántanék soha senkit, inkább csak nem foglalkozok velük, de olyan rossz mert régen minden állatot jobban szerettem. Mit gondoltok, normális ez?
2012. okt. 30. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kissé túlzásba viszed az aggódást a saját kutyád irányába. Nem baj az, ha kötődtök egymáshoz, de azért van egy egészséges határ. Mennyi idős vagy?
2012. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, egyáltalán nem aggódok az állataimért, sőt sok olyan dolgot is megengedek neki amitől más félti, történtek már velünk kemény esetek. Egyszerűen csak irritál a többi állat. :/
2012. okt. 30. 15:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz a szabadidődben? És olyankor ki van a kutyával?
2012. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide? o.o Van más hobbim is, meg tanulok, meg barátaim vannak mint minden más embernek. Olyankor az állataim egyedül vannak otthon. Egyedül lakunk.
2012. okt. 30. 15:40
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

azt tudom mit ne csinálj! NE szülj gyereket!

Már most a legidegesítőbb véranyu kategóriába tetted magad az állatkád miatt....

2012. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
akkor nem is játszik a kutyád más kutyákkal?
2012. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyereket. Különben meg neked biztos csak tökéletes gondolataid vannak ^^ Nagy ugye... Azt nem szabhatom meg az agyamnak hogy mit szeressek és mit ne. Szerintem jobb élete van a kutyáimnak mint a legtöbb másiknak, hány kutyát hordanak nyaralni, kutyaiskolába, sétálni? Errefelé nem sokat sajnos. Vagy mit hittél, hogy elzárom őket?
2012. okt. 30. 16:09
 8/15 A kérdező kommentje:
Dehogynem, persze nem mindegyikkel, errefelé nem foglalkoznak a kutyákkal szóval muszáj válogatni. Ezeket csak gondolom, nem szándékozom ennek fényében cselekedni is.
2012. okt. 30. 16:12
 9/15 anonim ***** válasza:
Ballagj el egy pszichológushoz.
2012. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy mit csinálsz a szabadidődben, mert nekem egy időben pont az jelentette gondot, hogy otthon hagyjam a kutyámat, és nélküle is csináljak magamnak programot. Pedig a családom szinte mindig otthon van, szóval nincs egyedül, nekem mégis lelkifurdalásom volt.

Aztán felmértem, hogy nem szólhat róla minden. Nem lehet mindig ő az első szempont.

Szerintem ugyanez vonatkozik Rád is. Attól, hogy van egy kutyád, még szerethetsz más állatokat is, attól ő nem szenved hiányt. Ha találsz egy kóbor kutyát, akit hazavinnél, akkor vidd haza. Persze, nekem is eszembe jutna, hogy mi van, ha beteg, vagy bolhás, mittomén, de meg lehet simán oldani, és a kutyád nem fog kárt szenvedni.

Én séták alatt imádok más kutyákkal haverkodni, a kutyám meg utálja a legtöbb kutyát :D Nem azért, mert féltékeny, egyszerűen nem szeret kutyákkal lenni, hanem csak velem kettesben. De ettől még én nem fogom magam rosszul érezni, igenis lássa, hogy nem csak ő van a világon. Ha én meg akarok simogatni egy másik kutyát, meg fogom simogatni. Addig a sajátom többnyire mellettem ül, és ha szépen viselkedett, akkor neki is kijár egy jó nagy ölelés.


Itt nincs jótanács, ezt Neked magaddal kell megbeszélned. A többi állat ugyanolyan, mint a tiéd. Mindegyik vágyik a szeretetre, mindegyik ugyanolyan védtelen.

Nekem mióta kutyám van, sokkal jobban szeretek minden állatot, mert tudom, hogy milyen tiszta lelkük van.

2012. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!