Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a vizslát az ásáról?

Figyelt kérdés
Szuka vizslám 10 hónapos, és rendszeresen 'felássa' a kertet! Ilyenkor megmutatjuk neki a gödröt, beleverjük az orrát. először csak megszídtuk, majd kapott is érte, de semmi hatása. Úgy érzem, tudja, felfogja, hogy rossz, amit csinál, mert amikor észreveszi, hogy felfedeztünk egy újabb gödröt, akkor már 'menekül'. De másnapra újabb gödrökkel köszönt minket. Mit csináljak vele?
2008. máj. 22. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad bántani szegényt ezért! A Vizsla vadász, ösztönösen ás. Ezt nem lehet kiverni belőle és nem is szabad. Esetleg játszatok vele, futtassátok, tegyetek ki neki sok játékot, de semmiképp ne bántsátok az ásás miatt!
2008. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor előbb-utóbb valaki a nyakát töri ezekben az árkokban. De minimum egy bokatörés. Nagyon nagy gödröket ás. Kiásta már a kerticsapot, és a ház mögött a szennyvízkifolyót is, ami közel 1 M-re van a föld alatt. Ezt a részt már lekerítettük.

A kertünket egy háborús övezethez tudnám hasonlítani - aknák helyett kráterek.

2008. máj. 23. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszadó vagyok.


Nos, elhiszem hogy nagyon kellemetlen a jelenség. Leszoktatni nem fogjátok tudni erről a "mókáról", inkább valamilyen megoldást kellene találni, hogy mindenkinek jó legyen. Valahogy le kellene keríteni neki egy részt az udvaron, ahol szabadon garázdálkodhat esetleg. De tényleg az is jó megoldás, ha naponta 1-2 órára elviszitek futni, hogy levezesse az energiáját, és akkor nem fog olyan intenzíven ásni (talán). Meg ahogy írtam, sok-sok játékra lenne szüksége, mert még fiatalka.:)

Az én 10 hónapos Jack Russel terrierem, (aki kotorékvadász) is ás, és ha nem fárasztom le naponta kellőképpen, akkor mindent elkövet, hogy engem bosszantson...:))

2008. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm!
2008. máj. 24. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen nem lehet kiverni belőle,de lecsökkenteni lehet!Pl 1 hónapban 1szer 2szer ás vmit csak. Ha meglátod a lyukat vidd oda és koppints az orrára,de tudja hogy bajban van.Nem a verésről van szó hanem a hangsúlyról.Nekem retriverem van,ugyan ezt csinálta mostmár szépen viselkedik
2008. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Én leöntötem vizzel az enyimet és leszokot csak akkor ás amikor a csintját keresi
2008. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
azt hiszem sehogy!
2008. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is valószínüleg azért ás mert unatkozik. Talán többszöri sétáltatással megoldható a probléma.Talán!A mi vizslánk is unalmában elkezdte tönkrevágni a kertet, de nála még a biciklivel való futtatás sem volt elegendő, ezért el lett kerítve. Nem kennel, hanem a kert utca felőli részén van a kutya és a hátsó kertbe nem engedjük be. Bár, mivel kissebb lett a mozgástere, többször kell sétáltatni, nálunk bevált ez a módszer. Ha figyelsz a kutyára, akkor ki lehet engedni a kertbe is.
2010. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!