Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hágó mozdulatokat végez a...

Hágó mozdulatokat végez a kutyám rajtam. Ez mindig azt jelenti hogy megpróbál ledominálni?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő: a kutyám 3 éves, játék közben mikor már fel van pörögve és megengedem neki hogy felugorjon rám (de csak ebben az esetben!) elkezd hágó mozdulatokat végezni, nem is mindig rajtam végzi van hogy csak a "levegőben" csinálja. Utánaolvastam a falkavezérségi dolognak, és ezen kívül semmi problémánk sincs. 100%-ban behívható, el tudok tőle venni bármit, le tudom tiltani bármiről és a sétával sincs semmi bajunk. A családban ő van a rangsor legalján. Ha leülök mellé, vagy bármi mást csinálunk soha nem próbálkozik hogy "megdugjon", csak mikor megengedem neki hogy felugorjon rám. Mikor ezt csinálja én egyből rászólok és abba is hagyja, valamint be szoktam fejezni a játékot vele miután ilyet csinált. Lehet hogy az izgalom, öröm hozza ki ezt belőle ? Ti mit gondoltok erről ? Nem tudom hová tenni a dolgot.

2012. okt. 30. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

lehet, hogy csak tetszel neki...

én nem hagynám, hogy ugráljon.

2012. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Érdemes idejében leszoktatni rola, ha csak nincsenek vele ilyen terveid:-)))
2012. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Az mit jelent, hogy "ledominálni"?


Meg akar dominálni - így helyes.

2012. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Igen, ez dominancia.

Az nem olyan, hogy vagy te vagy a domináns, vagy ő.

Ez nem ilyen fekete, vagy fehér.

Lehet, hogy csak az idő 50%-ában vagy a domináns fél, lehet, hogy 80, lehet, hogy 99%-ban.


A játék hevében túlpöröghet, és esetleg a te játékodat abban a pillanatban kicsit gyengeségnek érzi, és így reagálja le. Ha amúgy nem jellemző ez a viselkedés akkor nincs olyan nagy probléma, de azért ne hagyd, és mikor leállítod erről, csináld úgy, hogy vegye komolyan.

Akár abba is hagyhatod a játékot, ne csak a "dugást" hagyja abba, hanem várd meg, míg visszanyugszik arra a szintre, mikor már nem csinál ilyet.

Ha ezt következetesen betartod, hamar rájön, hogy jobb ha leszokik erről.

2012. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Abban a pillanatban, amikor látod, hogy hágómozdulatra készül, szólj rá, hogy nem, és hagyd ott egy kis időre.

Ne az rögzüljön benne, hogy játék közben megengedheti magának. Ezt soha, semmilyen körülmények között nem csinálhatja.

2012. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem, mivel amikor hagyod, hogy felugorjon, pont amiatt, pont akkor gyengeségnek véli, hogy Te megengeded,és ezért próbálkozik... Ne hagyd, hogy felugorjon játéknál sem!
2012. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!