Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy leszokjon róla?

Mit tegyek hogy leszokjon róla?

Figyelt kérdés
Van két kutyám egy puli és egy németjuhász.A puli 3 a németjuhász 2 éves.Van egy 8 hónapos cicám és hoztunk 2hónapja egy kicsit is hozzá.Próbáltuk össze szoktatni őket és ez máig sikerült is.De a mai napon a németjuhász kutyánk majdnem megfojtotta a kicsit cicát.Ez nem az első esete volt! Már 2 másik macskát is elkapott.Nem tudom mit kellene tennem hogy leszoktassam róla a puli nem bántja egyiket sem. :///

2012. okt. 30. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit és hogyan foglalkozol egy átlagos napon a kutyákkal?
2012. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Naponta 2órát szoktam velük foglalkozni de van egy nagy csomó játéka és nem tudom miért a macskával kell.
2012. okt. 30. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:
És mit takar az a foglalkozás pontosan?
2012. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dobálos-hozd vissza játék meg fogócska
2012. okt. 30. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak a kertben? Mert akkor elkezdheted sétálni hordani minden nap, mert új ingerek nélkül kezelhetetlenebb a kutya meg ilyesmi rossz szokásokat vesz fel. Dolgoztasd is rendesen, hiszen munkakutya, engedelmességi gyakorlatokkal, vagy kerestethetsz vele tárgyakat, vagy igazából bármit csinálhatsz vele, ami agymunkát igényel. Valószínűleg unatkozik, ezért vadászgatja a macskát, de ha lefoglalod és megtiltod neki a macskázást (már amennyiben van elég tekintélyed a szemében - ha nincs, akkor a falkavezérségre gyúrj rá), nem lesz vele gond.
2012. okt. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A játék még nem foglalkozás, legalábbis nem célirányos.

Ez a kutyáknál nem így működik, hogy ott a játék, nem bántsa a macskát! :D)))

A konkrét problémával foglalkozz, néma gyereknek anyja se érti a szavát.

Ki kell provokálni a problémás viselkedést, és kőkeményen letiltani róla, olyan súlyos negatív élménnyel, hogy 1-2 alkalom után is pontosan megértse, hogy ez a viselkedést nem tolerálod.

Kicsit egyszerűbbé kell tenni a kommunikációt, a kutya nem gondolatolvasó. Azért csinálja amit csinál, mert megteheti.

2012. okt. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hetente 2x vannak sétáltatva és már próbáltuk megtanítani hogy nem szabad kergetni de semmi változás.
2012. okt. 31. 08:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert a heti két séta kevés. A német juhászod munkakutya, aki arra lett tenyésztve, hogy napi több órát dolgozzon, és erre nem csak képes, de igénye is van. Mármint nyilván szoktatás kérdése is, neked nem kell órákat melózni a kutyával minden nap, de 1 óra intenzív és céltudatos szellemi-fizikai fárasztásra szüksége van. A puli is arra lett tervezve, hogy egész nap a juhásznak ugráljon meg rohangásszon a birkák után, ő is okos, dolgos, típus, neki sem ártana némi rendes elfoglaltság.
2012. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én egynapon hoztam a sziámi macskámat a németjuhásszal, és akkor még a macska termetileg nagyobb volt, és hát persze megverte a kutyát egész mostanáig...:)


én rászólok ha kergeti, és egyszerre simogatom őket, hogy a kutya lássa, hogy nekem a cica igenis fontos.

De mire megtanulja, hogy amikor eldobom a labdát és kiadom a hozdide parancsszót azt a labdára értem ésNEM a macskára, addigra a macska pegint megpofozza és kezdhetem előlről....


Hát kívánom hogy neked nagyobb szerencséd legyen,mert ma a kutya a tetőre kergette a cicámat:)

2012. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!