Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok egy weimari...

Ajánlanátok egy weimari vizslát 13 éves lányoknak első kutyaként? Miért?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

NEM. Semmilyen kutyát nem ajánlanék gyerekeknek, főleg nem nagy mozgásigényű vadászkutyát...


Még egy felnőtt tapasztalt kutyásnak sem a legegyszerűbb feladat egy vizsla nevelése.

2012. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Marcy Darcy ***** válasza:
77%
Attól függ milyenek azok a 13 éves lányok...Ha az lesz, hogy kb 1 éves korára megunják a kutyát, és a szülők meg nem foglalkoznak vele, mondván, hogy a gyerekek kapták, foglalkozzanak vele ők, akkor még egy macskát sem ajánlanék, nemhogy kutyát. Gyerek nevelné, gondozná, tanítaná, sétáltatná? Miből gondolod, hogy ezt a nagy felelősséget szájvonogatás nélkül teljesítik majd, 10-15 éven keresztül?
2012. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg szukát igen, kant semmi esetre sem. Azt viszont tudni kell, hogy egy weimari vizslának iszonyú nagy mozgásigénye van és ha ez nincs levezetve, akkor rengeteg probléma lesz vele. Szóval csak akkor vegyetek ilyet, ha minden nap elvinnétek sétálni, futni és eljárnátok vele kutyaiskolába.
2012. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A vizslák jó természetű kutyák, de azt nyilván Te is tudod, hogy igen nagy mozgásigényük van. Akiket én ismerek (weimari is van 1) mind benti kutyák, és naponta 3-4 séta van biztosítva nekik, abból kettő legalább egy órás.

De a legjobb, ha az egyik séta olyan, amikor futhatnak ember mellett, vagy bringa mellett.

És azt is vedd figyelembe, hogy azok a lányok, akik most 13 évesek, 4-5-6 év múlva elkezdik élni a saját életüket, és egy tinédzsernek általában nem az a legfontosabb, hogy rohanjon haza kutyát sétáltatni.

Egy kutya családi projekt, nem csak a lányoké lesz. Ha ők nem akarnak vele foglalkozni, akkor azt a felnőtteknek kell megtenni helyettük.

2012. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Marcy Darcy ***** válasza:
100%
Na, látom eddig egyik válasz sem tetszett.:)
2012. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem! Miért? Mert egy 13 éves gyerek ált. olyan, hogy eldönti, neki kell egy kutya. Amíg kicsi, addig jaj de cuki, tündibündi, aztán amikor eljön az az idő, hogy a kutyát nem csak etetni meg tanítani kell, hanem naponta sétáltatni(egy ekkora mozgásigényű kutyát naponta többször, vagy egyszer több órát), akkor jön az, hogy nekik nincs kedvük, vagy épp barinőznek, vagy a facebookon lógnak, esetleg "pasiznak". Akkor a kutyával ki fog foglalkozni? Ti? Kétlem? Ha már úgy teszed fel a kérdést, hogy gyereknek lesz a kutya, már rég rossz.
2012. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jázi&Csenge ***** válasza:

Jó, oké. Én tökéletesen egyetértek veletek, előttem szólók, de nem mindenben! Akik azt írták, hogy egy 13 évesnek egyáltalán nem kell kutya: én 12 éves vagyok. Lány. Minden vágyam egy kutya, egy rough collie! Ő ugyan nem vadászkutya, hanem juhászkutya, de szintén pörgős, nagy mozgásigénye van. Versenyszinten agilityzni, hobbi szinten frisbeezni, és lehet, hogy dog dancigelni fogok vele. Minden nap sétálni fogom vinni, noha elég nagy kertünk és udvarunk van. Én fogom tanítani. Én fogom etetni. Én fogom ápolni a szőrét. Kutyaoviba is fogom vinni. Igaz, a szüleim segítenek mindenben, de most én úgy nézek ki, mint aki nem gondolja komolyan a dolgot, és úgy fogok bánni szegény állattal,mint egy Barbie babával? Hogy csak gyönyörködök a csinike szőrében és a cukika pofijában? És ha megunom megy föl a padlásra? NEM. Egy élőlénnyel nem lehet ezt csinálni. És ezt egy 12-13 éves gyerek már jó esetben tudja. Persze, vannak kivételek, de ennyi idősen már nem feltétlenül gondolkodik mindenki úgy, mint egy ovis, és viselkedik úgy, mint egy királylány vagy egy kiskirály, aki kénye-kedve szerint ugráltatja a a szüleit (és a pénztárcájukat) és a birodalmukat díszítő elemként tekint a kutyájára.


Abban igazatok van, hogy weimari vizsla nem kéne ennyi idős gyerekeknek, még sok felnőttnek sem adnék...még plüsskutyát sem, nemhogy egy vizslát. Első kutyának meg pláne nem jó ez a fajta kutyus. Inkább vegyetek golden retrievert (igaz, ő is vadászkutya, de jobb elsőnek, mint a vizsla), berni pásztorkutyát, leonbergit, vagy szent bernáthegyit (bennük csak a méretük és hosszú szőrük kifogásolható), vagy hasonló, nyugisabb, könnyebben tanítható fajtákat. Vagy ha tényleg nem érzitek magatokat felkészültnek egy kutyára, szinte semmit sem tudtok róluk (mert azért úgy tűnik nekem), akkor várjatok még 1-2 évet, semmiről sem fogtok lekésni! Annak nincs semmi értelme, hogy beigazolódjanak azok a dolgok, amiket előttem írtak! És én mindenkinek zöldkezet, vagy kéket nyomtam, mert tulajdonképpen igazuk van, ha vannak a válaszaikban kifogásolható dolgok is. Szerintem Te se pontozd le őket!

2012. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Előttem szólók nagyon jól leírták a lényeget :)

A lányokat Te ismered...látatlanul, ismeretlenül nem lehet mondani se azt, hogy vegyetek, se azt, hogy ne vegyetek kutyát. A szülőknek kell tudni, hogy a gyerekek alkalmasak-e rá, hogy ellássák a kutyát minimális szülői segítséggel (kivéve az anyagiakat persze), vagy ez is csak egy múló szeszély...

2012. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a lányok nagyon szeretik az állatokat és amellett mi is szeretnénk kutyát. Volt már más állatuk és tisztában vannak a nehézségekkel. Már nagyon sok helyen utánanéztünk, nem mondanám hogy semmit nem tudunk róla. Már volt "ideiglenes kutyájuk" az ismerősök elköltöztek, hónapokigők vigyáztak, etették tanították a kutyát.(erdélyi kopó keverék)
2012. nov. 1. 14:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor legyen egy ellenpélda is:) Az előző tanfolyamon a kutyasuliban egy 11 éves lány járt egy vizslával, gyönyörűen levizsgáztak, a kutya nagyon engedelmes volt. Igaz az apukája is mindig ott volt a kislánynak, de csak a háttérből szemlélte az eseményeket. Szóval, ha a lányok elég felelősségteljesek (ezt mi nem tudjuk megítélni, sokan a felnőttek közül is megunják a kutyát 2 hónap után), és van kutyasuli a közelben, ahova el tudnak járni a kutyával, akkor simán.
2013. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!