Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrierem állandóan...

Yorkshire terrierem állandóan remeg, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Híres tenyésztőtől vettem tenyésztésre, és nem tudom hogy ez befolyásolja-e azt. 1 éves, és főleg ha sétálni megyünk remeg nagyon, de ha semmi oka nincs rá akkor is szokott. Egyébként semmitől nem fél, a petárdázást is ugatja. Úgy látom hogy túl van pörögve, de van hogy csak úgy remeg. Tudom, hogy az izgatottság miatt ők remegnek, de van amikor tényleg nem látom okát.
2012. okt. 31. 14:23
1 2
 1/11 Marcy Darcy ***** válasza:
Nem lehet hogy csak fázik? Mennyit foglalkozol vele? Nem a sétára gondolok, hanem agyi lefárasztásra. Sok kutya ideggyengeség miatt remeg, de ezek általában az agyonszaporított egyedeknél vannak, és te azt írod, hogy neves tenyésztőtől van. Falkasorrend rendben van köztettek? Szeparációs stressz is okozhat remegést.
2012. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Marcy Darcy ***** válasza:

*köztettek?*

jav.: köztetek

2012. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél-e már erről a tenyésztővel? A legjobban ő ismeri az általa tenyésztett kutyáit.
2012. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Marcy Darcy ***** válasza:

"íres tenyésztőtől vettem tenyésztésre, és nem tudom hogy ez befolyásolja-e azt."


Ha örökölt ideggyengeség, akkor bizony probléma. Milyen szűrések vannak meg a kutyádnak?

2012. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

kedves Marcy Darcy, a yorkshire terriereknek a tenyésztéshez jelenleg nem kellenek szűrések!


Kérdező: Mivel ennek a fajtának nincs aljszőre , elképzelhető, hogy fázik!

Persze lehet ideggyengeség ahogy írták, de lehet epilepszia vagy nagyon sok minden....

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni valószínű csak az időjárás nem kedvez neki :-)

2012. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még nincsnek szűrései, de tudtommal, erre a problémára nem létezik szűrés, vagy szerinted igen?
2012. okt. 31. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kell szűrés a yorkik tenyésztéséhez, ami elég szomorú! Ez a remegés amúgy mióta áll fenn? Nyáron a 40 fokban is remegett, vagy csak mostanában?
2012. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, egy kutya nem remeghet egy 20 fokos lakásban. Nekem is yorkim van, tavaly télen kb. 2x volt rajta háttakaró, amikor épp esett a hó, egyébként -15 fokban is pucéran rohangál, és nem fázik.

Ezt mindenképp a tenyésztővel kellene megbeszélni.

2012. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Marcy Darcy ***** válasza:
Elnézést, ezt nem tudtam. Azt hittem tenyésztésnél minden fajtájú kutyát szűrnek.
2012. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csivibaba ***** válasza:
Szoktak remegni ,,csak úgy,,. Legalábbis yorkinál, csivavánál nagyon sokszor van ilyen. De lehet, hogy stressz miatt remeg. Fél a póráztól, a zajoktól esetleg. Lehet, hogy pici korában történt vele valami, így rossz élményhez tudja csak kapcsolni a sétát.
2012. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!