Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma bent járt nálunk 3 idegen,...

Ma bent járt nálunk 3 idegen, a kutya pedig nem csinált semmit, hagyta magát simogatni. Mivel lehet elérni, hogy ne engedje be az idegeneket?

Figyelt kérdés
Felnőtt Akita inu kan kutyáról van szó, egy éves. Ma 3 emberke bejött, valószínüleg nem ártatlan szándákkal. A kaput kizárták, anyum hallotta, hogy valaki bajlódik vele. A kutya szabadon van, és a 3 emberke simán besétált mellette.. Anyum látta az ablak alatt, hogy valaki bejött, de azt hitte, hogy én jöttem haza korábban a munkából és jött velem még valaki. Amikor kinyitotta a bejárati ajtót, az ajtó előtt álltak 3-an, ő meg egyedül a házban. Szerencsére nem lett baj, azt mondták, hogy vasat vásárolnak stb, de ez nem igaz, kérdi anyum, hogy miért nem csöngettek, hisz a kutya megharaphatta volna őket. De azt mind láthatták, hogy a kutya nem harap.. mondják ők is, hogy dehogy harap az, nagyon aranyos, és ott simogatták.. szerencsére végül nem lett baj.. Szóval mit lehet tenni, hogy a kutya ne viselkedjen bizalommal idegenek felé?
2012. okt. 31. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Várd meg míg idősebb lesz, most még nagyon fiatal.
2012. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el vele örző-védő tanfolyamra
2012. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az Akita nem kifejezetten jó házörző ,ezt tudnod kell.

Valamit lehet ,hogy alakul mivel még csak 1 éves ,de ha nem ,akkor ez van . Egy kutyában ez vagy benne vagy,vagy nincs. Az ÖV egy sport,teljesen más tészta.

2012. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem volna egyszerűbb kulcsra zárni a kaput?
2012. okt. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Zárva tartjuk a kaput éjjel-nappal. A kutya miatt is odafigyelünk, mert ha nincs rázárva, akkor elég, ha meglöki, és kinyílik. Babráltak a zárral, és kinyitották. Ma cserélte le apum a zárat, vagyis cserélte volna, ha nem törik el közben... Reméljük idővel megkomolyodik a kutya, tipikus akita, legalábbis amit olvastam róla. Önfejű, öntörvényű, de ragaszkodó és szereti a gazdiját, a családját. Olyan, akércsak a gazdája, de ez már mellékes :). Nem tudom, mi legyen, akkor várunk. És többet fektetünk a tanításába. Nagyon okosak, vétek kárba veszni hagyni az eszét.
2012. okt. 31. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutyáknál általában olyan 1,5-2 éves kor körül zárul le a "barátkozó lista", utána alakul ki benne az ösztön, hogy védje a területét. Már ha kialakul.
2012. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hááát én nem tudom, de a németjuhászom 9 hónapos és úgy ugatja még azt is, akit beengedek, addig, amíg azt nem mondom, hogy elég.... ha meg nem vagyok itthon, akkor pláne. Bár nemcsak németjuhász, hanem munkavonalas is. Ja és nem hagyja magát megsimogatni idegennek, kikerüli, ha nyúlnak felé utcán.
2012. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az akita eleve bizalmatlan, nem barátkozó fajta...hogy a házat mennyire őrzik, az egyed függő is.

Lehet, hogy még nem érett be agyilag és ösztönileg a kutyátok...olyan 1,5-2 éves kora után kezdhettek "aggódni", ha nem őrzi rendesen területét

2012. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!