Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új törvény fényében hogyan...

Az új törvény fényében hogyan tanítsam mégis a kutyát?

Figyelt kérdés

Ugye mindenki tudja, hogy az új törvény értelmében a kutyát gyakorlatilag sehol sem lehet elengedni. A mi környékünkön legalább is nem. Kutyafuttató csak nagyon messze van, jelenleg nincs olyan autónk, amivel a kutyát be tudnám vinni a városba napi kétszer, hogy futkározzon. Kert van, de a kertész azt mondta, hogy a kutya nem léphet a fűre, mert kigyúrja, ezért a kennelben van a kutya. Napi kétszer ugyan elviszem sétálni mindig, de mivel nem engedhetem el sehol sem, ezért a séta nagyon unalmas és egyáltalán nem kapja meg a szükséges mozgást.

Látom rajta, hogy kívánná, hogy fusson, mint régebben (kilométereket rohangált körbe-körbe körülöttem a séták közben). Az a baj, hogy a környékbeliek gonoszak, és a közterület felügyelő autót az elmúlt héten kétsze ris láttam ,,razziázni". Mi legyen? Soha többé ne engedjem el a kutyát? Milyen élet ez így neki?


2012. nov. 1. 10:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Erdő mező nincs a közelben???


amúgy ha fegyelmezett a kutyád bicikli mellett pórázon futhat szerintem,nem olyan mintha el lenne engedve de legalább leadhatja a fölös energiáját :)



annyira rossz ,hogy így korlátozták a kutyák szabadon engedését ,nálunk 3 futtató van de az egyik az 3x3 méteres szóval elég kicsi.. a másik kettő kicsit messze van azok viszonylag nagyok,de egy folyamatos sétával egyik se ér fel,nekem pl tök unalmas,hogy állok a futtató egyik sarkába és dobálom a kutyának a labdát, én sétálni szeretnék a kutyáimmal nem pedig csak állni..az egyik kutyánk meg olyan,hogy ha megállok ő is megáll és hiába mondom,hogy mehetsz szaglászni nem megy,szegénynek az nem mozgás,ha sétálunk akkor mindig megy össze vissza,de ha állok akkor nem..a másikat szerencsére labdával kitudom fárasztani..


több kutya futtató kéne amik nagyok,vagy mért nem csinálnak az egyik parkból kutyaparkot, nálunk 3 park van mindből kitiltották a kutyákat,az egyiket igazán tehették volna kutyaparkká!!!

2012. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek veled.


Az erdő-mezővel viszont nagyon vigyázz!!! Az extra veszélyes. Az 1994-től érvényben levő törvényt 2009-ben módosították. E szerint TILOS erdőn-mezőn elengedni a kutyádat. Ha nem csinál semmit a kutya, csak a lábad mellett bandukol, a vadásznak teljes joga van kilőni. Én sem akartam elhinni, elolvastam a törvényt, és valóban így van. Nem szabad erdőn-mezőn elengedni, mert kilőhetik akár mikor, nagyon veszélyes!

2012. nov. 1. 10:24
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok:

ezt nem is tudtam, úristen!!


biztos nincs annak az embernek kutyája aki ezeket a hülye törvényeket kitalálta!


most komolyan a kutyák elégedjenek meg egy nagyobb "kennel"-el ahol szabadon lehetnek,nevetséges komolyan!

2012. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm a kertészeteket !

Mi az a " nagyon messze" ?

Vegyél boxot és akkor a kutya utazhat abban az autóban is, amelyikből most ki van tiltva.

2012. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Átadom az üdvözletedet!


A messze az 40 kilométer. Gondolkodtam a boxon, de sehogy sem férne be. A kutya nagytestű, az autók rakodótere meg kicsi. A hátsó ülésre nem mehet, mert az egyiknek nincs hátsó ülése, a másik meg bőr. Infarktust kapnék, ha a box felsértené. Szóval ez a futtatóba szállítósdi nem megoldható.

Gondolkodtam, hogy vehetnénk egy olyan autót, amivel lehetne vinni a kutyát, de arra fizetni a biztosítást meg karbantartást meg minden sz@rt, az hülyeség. Nem lenne kihasználva, nem érné meg...

Úgyhogy sajnos még mindig tanácstalan vagyok :(

2012. nov. 1. 11:21
 6/39 anonim ***** válasza:
Egyszeri beruházás egy egyszemélyes kutyaszállító utánfutó.Néha orvoshoz is kell azért vinni egy kutyát.
2012. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet, valóban, ha tényleg menni kell valahová. :)

Az alap problémámat viszont nem oldja még. Mégpedig, hogy itt lakunk a semmi közepén a civilizációtól elvágva, de 40 kilcsit kéne autóznom napi 4-szer ugye, hogy elengedhessem a kutyát. :S

2012. nov. 1. 11:38
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Milyen "új törvény"? Az arról szól, hogy "belterületi közterületen" köteles vagy pórázon vezetni. Ez eddig is így volt, ebben nincs semmi újdonság. És milyen törvényről beszélsz, ami szerint költerületi közterületen ne lehetne szabadon? Szerintem ilyen törvény nincs! Ha szerinted van, akkor lennél szíves a konkrét, jelenleg is hatályos jogszabályt belinkelni?
2012. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Bocsi, OFF lesz, de tudnátok linkelni valami infót, vagy cikket erről az egész pórázzal való sétáltatásról? Meg mi ez az erdős dolog?
2012. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Nem tudnak linkelni, mert mindenki csak "hallotta valakitől".


Amúgy a konkrét jogszabály itt van:

[link]

2012. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!