Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felétek mennyire veszik...

Felétek mennyire veszik szigorúan a törvényeket? Értem itt például arra, hogy sehol nem lehet elengedni a kutyát csak futtatón?

Figyelt kérdés
Büntettek már meg emiatt, vagy nálatok egyáltalán nem is érdekli a közterület felügyelőket? Hol laktok? Hogyan oldjátok meg akkor a kutyátok mozgatását?
2012. nov. 1. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy sétáltatom ahogy eddig, nem érdekel a közterületes. Olyan helyen eddig sem engedtem el, ahol sok ember volt, és ezután sem fogom, de futtató hiányában igenis elengedem, és megmondom őszintén, lesz@rom, hogy ki mit szól ehhez. Tény, hogy nagy kutyám van, és félnek tőle, de pont ezért nem is szólnak be. Behívható, mindent azonnal megtesz, amit kérek tőle, megbízható. Budapest egyik külső kerületében lakom.


De például egy barátomnak goldenje van, a belvárosban lakik, és állította már meg a közterületes, hogy a chipet ellenőrizze, és hogy miért nincs pórázon? Megakarta büntetni, de a kutya kézjelekkel tanult mindent, és parancsra vicsorgott. A pasi megijedt, és végül csak figyelmeztette.

2012. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"sehol nem lehet elengedni a kutyát"


Megint csak azt tudom kérni, mint a másik ugyanilyen kérdésnél is, hogy KONKRÉT jogszabályra hivatkozva beszélgessünk, mert ez így csak mellébeszélés és hangulatkeltés!

2012. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem jár közterületes, úgyhogy ebből sosincs gond. Budapest, II/A.
2012. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Budapest, XXI. kerület (Csepel)


Tavasszal az egész kerületben nagy razzia volt. Még a Duna parton, ahol naponta sétálunk, ott is félve engedtem el a kutyát a pórázról. Elvileg egy hosszú, kb. 2 km-es rész futtatónak van nyilvánítva, de az idióta közteresek azt mondták, hogy csak a zárt futtatón lehet levenni a pórázt. Ami azért hülyeség, mert pl az Örsön van egy, a HÉV SÍNEK MELLETT !!! nyitott futtató, táblával megjelölve!!!

A zacsikat is vittem tavasszal magammal a partra, egyébként nem szoktam ott szedni a végterméket, mert kuka nincs, kutyám eldugja bokorba, nagy gazba.


Azóta lecsengett ez a dolog, bárhol megyek vele póráz nélkül, annyi, hogy a forgalmas helyeken ekkor rárakom a szájkosarat és akkor mehet ahova akar :) így még rendőr-közteres sem szólt ránk.

Ja, a rendőrök nem szólnak be utcán sem, hogy tegyem pórázra!

2012. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A rendőrnek semmi köze a kutyához egyébként sem, amíg az nem veszélyezteti sem a forgalmat, sem bárkinek a testi épségét, szerintem. Nem véletlen, hogy a közterületeseket is "feltalálták", teljesen más a hatáskörük.
2012. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szilvi, nálunk volt akit azért zavartak el a kijelölt kutyafuttatóról a rendőrök, mert egyszerűen nem tudtak arról, hogy az kijelölt kutyafuttató. Arra hivatkoztak, hogy "nincs kitáblázva". Márpedig ha a rendeletben fel van sorolva az a terület is, akkor tökmindegy, hogy ki van-e táblázva vagy sem. Ezért érdemes magunknál tartani a rendeletet. Engem biztosan nem zavartak volna el, mert én képes vagyok az orra alá nyomni a papírt, mint ahogy meg is tettem már. Egy másik ismerősömet a szájkosár kötelezettség eltörlése után 1 héttel büntették meg azért, mert a németjuhászán nem volt szájkosár. Ő se védte meg az igazát.
2012. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én most írtam ki először ilyen kérdést! Én nem Budapesten lakom, egy kisvárosban. Itt nagyon lesz*rják a kutyásokat. Simán akár a városban is vihetném póráz nélkül, nem szólnak, még csak rám sem néznek. Persze olyan helyen ahol sokan vannak az enyém is pórázon van. Olyan helyen meg ahol nincs túl nagy emberi forgalom ott elszoktam engedni. Úttestnél magam mellé hívom átmegyünk az úton, utána újra szabad.

Csak érdekelt, mert több embertől is hallottam, hogy eléggé ellehetetlenítik a sétáltatást. És máshol bizony ellenőrizgetnek is.

2012. nov. 1. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt Fót mellett elég nagy szabad mezők vannak, el szoktam engedni. Forgalmas területen, más emberek, kutyák közelében sosem engedem el őket, az embereket tisztelem annyira, hogy nem engedem szabadon a kutyákat, más kutyák meg nem mindig jól szocializáltak, ezért inkább nem engedem őket csak úgy haverkodni.
2012. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akumi: tudom :) Ezért örülök nagyon, hogy a közteresek eltűntek, a rendőrök meg megszaporodtak a DUNA PARTON!!! Ez szuper, mert télen sötétben így biztonságban érzem magam sétán még jobban, mint eddig...bár azért hosszú a part szakasz és két rendőr nem is járja végig...
2012. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

6-os válaszoló: engem sem zavartak el :) Csak pórázra köttették velem a kutyát arra hivatkozva, hogy csak a zárt futikban lehet elengedni a kutyákat...nonszensz...


Ja, és a helyi rendeletben még mindig az áll, hogy max. 2 méteres póráz, kistestűeket kivéve szájkosár és olyan személy sétáltasson, aki elbír a kutyával...Ezekből a pórázt ebfuttatók helyeken nem kell alkalmazni...de a szájkosarat még ott is kéne!!! idióták :D oké, változott már a szabály, de az önk-at ez nem érdekli...

2012. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!